Coneq - latviešu IT risinājumi Kenwood ražojumos

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Coneq - latviešu IT risinājumi Kenwood ražojumos

Post no samurajs » 14 Nov 2009, 12:34

[imgl]https://notepad.lv/userpix/28_conex_1.jpg[/imgl]Kā ziņo Latvijas Avīze - Japānā kopš 12. novembra tirgo jaunās Kenwood audioiekārtas, kuru pamatā ir latviešu inženiera Voldemāra Skurula izgudrojums "Coneq". Starp Latvijas kompāniju Real Sound Lab un Kenwood ir noslēgts attiecīgs līgums.
Coneq ir tehnoloģija, kas optimizē skaļruņu skanējumu, pielāgojot to konkrētajai telpai un apstākļiem. Vispirms ar mērmikrofonu tiek mērīta katra skaļruņa atdeve dažādās frekvencēs, tad datus apstrādā ar programmatūru, un pēdējā etapā digitālais ekvalaizers automātiski koriģē līkni tā, ka "bedres" un "kalni" pazūd. Rezultātā sanāk absolūti dabiska skaņa. Programma darbojas Windows un Mac vidēs (pēdējā caur Windows emulatoru).
Jāatzīmē, ka Coneq nav domāts tikai profesionāļiem, bet lietojams arī sadzīves audiosistēmās.

Pēc dažiem mēnešiem šādas iekārtas sāks pārdot arī ASV, Eiropā un citur. "Patlaban runa ir par tūkstošiem šādu iekārtu pārdošanu, un mūsu pirmajam produktam tas ir ļoti svarīgi," priecājās V. Sosārs, Real Sound Lab vadītājs.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GQqUtGb8ang[/youtube]

Mājaslapa
Last edited by samurajs on 14 Nov 2009, 16:00, edited 1 time in total.
Image

User avatar
KoЯn
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2219
Pievienojies: 18 Jūn 2009, 20:46
Reputācija: 0
Atrodas: Galvaspilsēta

Post no KoЯn » 14 Nov 2009, 13:16

Kenwood vienam mūzikas centram pirms coneq bija līdzīga fīča , kur ar mikrafonu staigā pa hatu un jamais saregulējas :P Tā ka nav brīnums , ka kenwood sapārojās ar mūsējiem :)

bedris
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 10
Pievienojies: 29 Jūl 2009, 11:17
Reputācija: 0

Post no bedris » 14 Nov 2009, 13:18

Ir ConeQ nevis ConeX!

Shai iekartai pielietojums kaa reizi ir mobilo telefonu un leetas maajas aparatuuras tirguu. Veel to var lietot visur, kur ir primitiivs aparatuuras sleegums - avots > RSL > pastiprinatajs > pasiva akustiska sisteema. Shajaa sleegumaa RSL ir vieniigaa iekaarta, kas darbojas kaa 2 kanaalu EQ un ar raavienu speej korigeet gan akustiskaas sisteemas, gan telpas probleemas. Un to veelams dariit tikai VIENAA klausiitaaja poziicijaa.

RSL kastiite nav maacijusies fiziku, tai nav acu un tai nepiemiit speeja analizeet probleemu ceelonjus un likumsakariibas - taa vienkaarshi ir milziiga filtru banka, kas liks filtrus visur, kur pamaniis kaadas nepilniibas spektraa. Tas ir pilniigi automatisks process, kura laikaa jums netiek jautaats: "vai sho filtru liekam, jeb tas ir atstarojums vai stavvilnis?"
-Sheit augshas celjam, jeb juus staavat 20m no akustiskaas sisteemas un sheit ir gaisa absorbcija?
-Sho gandriiz oktaavu plato bedri liidzinam, jeb jums subi novietoti taa, ka veidojas comb filter?
-Faazu efektu ap 1 kHz korigeejam ar FIR filtru, jeb varbuut buusiet tik laipns un nomainiisiet krossoverra punktu jeb filtra kaartu? Utt, utjp.

Ar to es gribu teikt, ka ja mums ir kompleksa apskanoshanas sistemaa, kas sastaav no L-C-R (3 vai 4 joslu), subs, frontfill (2 vai 3 joslu), outfill (2 vai 3 joslu), underbalcony (2 joslu), utt., tad shii 2 kanaalu iekaarta (vai vairaaku iekaartu kopums) nekaadi nespeej paliidzeet manaa darbaa. Es varu sataisiit ideaalu skanju ap FOH un varbuut man shim meerkim aizies par 50% vairaak pastiprinataju jaudas, jo filtri prasa energiju, kaa mees zinaam, tachu citur zaalee bilde buus krasi atskiriiga un visdriizaak - nebaudaama. Un var izraadiities, ka paaris ms delay starp sisteemas blokiem visu saliek vietaa bez papildus energijas un faazu pekstiniem un ar vienu mazu all-pass filtru mees varam sadabuut kopaa main stacks ar fills un tam nevajag >50 FIR filtriem, utt. Respektiivi, kompleksu sisteemu analiize ir jaaveic kompleksi un jaaskataas uz katru artifaktu un jameklee iemesli, nevis ar jaudiigu DSP jaakorigee tas, ko var izlabot ar praatu. Un nevajag cereet, ka buus taada kastiite par naudu, kas varees kompenseet zinaashanas un pieredzi un vairaaku stundu reguleeshanas darbu aizstaat ar 2 minuushu mikrofona veezeeshanu.

Bet maajaas vai studijaa ir savaadaak. Jums interesee tikai VIENA klausiishanaas pozicija- juusu kreesls. Un parasti tiek izmantota pasiivaa akustiskaa sistema, kuraa filtri ir iebuveti un nav diez ko eerti mainaami, un attieciigi viens pastiprinatajs ar kaadu iebuuveetu EQ un paaris presetiem (vai apvienojums akustiskaa sisteema + filtri + amps vienaa, kas buutu aktiivais studijas monitors). Tur mees dodam kastei valju un vinja shajaa punktaa sataisiis labu rezultaatu (visdriizaak). Vai kaa Raimonds pareizi mineja TV raidijumaa, to vareetu paardot telefonu razhotaajiem, lai paaris mm lielais izstarotaajs izklausiitos kaa iists 12" skalrjunis. Un tas ir pavisam cita izmeera noieta tirgus un pavisam cits publikas izgliitiibas liimenis. Bet masu pasaakumu apskanjoshanaa shii iekaarta diemzheel, bet pelniiti, nav guvusi un visdriizaak neguus lielus panaakumus.

Taa kaa, tiiri subjektiivi es neko revolucionaaru tur neredzu :>

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 14 Nov 2009, 13:23

Par šo izgudrojumu stāstīja kautkādā latviešu TV raidījumā pirms gada! :) Bet tad vēl tikai džeki izstrādāja, un testēja ierakstu studijās!

Prieks par to ka nu ir reāli rezultāti ar noslēgtiem sadarbības līgumiem ar tādām firmām kā kenwood! :)
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 14 Nov 2009, 15:43

Godājamais biedrs bedris izklausās ļoti kritisks. Nekā nejēdzu par tēmu, hvz kam taisnība. Es galveno uzmanību pievēršu faktam, ka pašu latviešiem ir izdevies uzmeistarot kaut ko, kas gūst vispasaules atzinību. Tā turēt, veči :)
Дебилы, бл*ть...

User avatar
Mateus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 108
Pievienojies: 30 Mai 2009, 09:06
Reputācija: 0
Atrodas: Ogre

Post no Mateus » 14 Nov 2009, 16:50

taa nav filtru banka.
Paziistu gan pashu profesoru, kursh atklaaja konkreeto algoritmu (Raimonds Skurulis), gan ari RSL radītaaju V.S. Š ai iekaartai analogu NAV.

Vinjus izmato gan kinoteaatros, gan Dziesmu sveetkos un citos lielajos pasaakumos un patiesiibaa ir ljoti ljoti daudz klientu ari USA.

RSL radija tieshaam jaunu inovatiivu pasaakumu, kam nav NEKAADA sakara ar liidz shim zinaamajiem reverbiraacijas verkjiem.

Var jau protams kliegt ka tas nevienam nav vajadziigs, bet jau vairaakus gadus to lieto lieli klienti Latvijaa un USA. Ir ieguutas daudz atziniibas izstaadees USA... manupraat ar to pietiek,lai shie cilveeki buutu nopelnijushi cienju, atziniibu un ljoti labu algu par savu darbu :)

Testeeja to visu daudz senaak. Ja nejaucu kaut kaadaa 2006 gada beigaas.

Visu cienju RSL

User avatar
mildaa
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 271
Pievienojies: 17 Sep 2008, 09:10
Reputācija: 0

Post no mildaa » 14 Nov 2009, 18:32

Ļoti piekrītu bedris :) Aparātu neesmu testējis, bet softu gan. Integrētā skaņas karte ar lētiem skaļruņiem(ap LS20) kautkādu efektu dod. Otrajā variantā - Sakarīga Yamaha skaņas karte ar apzeltītiem RCA spraudņiem, normārls stipreklis(lampas, tranzistori) ar nevisai labām akustikām. Un šajā gadījumā, bez šī brīnuma skanēja labāk. Mikrofonus izmēģināju dažādus, ieskaitot Shure :lala: Kas var uzlaboties skaņai, to izlaižot caur ciparu filtru, šajā gadījumā, pat vienalga caur kādu!?? Iemetam starp vinilu un lampām :D Domāju, ka jautrība garantēta...

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Reputācija: 0
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 14 Nov 2009, 18:53

Malači džeki. Kad proga parādījās, tad izmēģināju - tiešām darbojas labi.
Varētu tikai ieteikt - progu ar latviešu interfeifu izplatīt par brīvu. Tas firmas peļņu nesamazinās.
:)

User avatar
Mateus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 108
Pievienojies: 30 Mai 2009, 09:06
Reputācija: 0
Atrodas: Ogre

Post no Mateus » 14 Nov 2009, 21:02

Skeptikjiem, kuri saka, ka nav jeegas - taa tureet. Kenwood un Hitachi domaa savaadaak :)

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1038
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 15 Nov 2009, 09:46

Pieņemu, ka Kenwood tiešām labāk nekā viens otrs komentētājs zina ko dara. Priecājos par mūsējiem! bedris komentā IMHO sajūtama profesionāļa aizvainotība par to, ka dzelži var padarīt viņa darbu - pieņemu, ka ne pilnīgi, bet vismaz pietiekami labā līmenī. Lionas audēji arī savulaik jutās aizskarti un pat devās lauzt mehāniskās stelles.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

bedris
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 10
Pievienojies: 29 Jūl 2009, 11:17
Reputācija: 0

Post no bedris » 15 Nov 2009, 12:47

Es savu viedokli paskaidroju balstoties uz savu pieredzi. Citi savu viedokli pamato balstoties uz reklāmā teikto.

Īss review šim verķim tepat LV robežās. LINKS

janculis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 135
Pievienojies: 14 Sep 2009, 14:01
Reputācija: 0

Post no janculis » 15 Nov 2009, 23:16

Tevis iedotajā linka raksts tapis 2008. gadā. Vai nekas pa šo gadu nav mainījies?

astraujums
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1
Pievienojies: 27 Nov 2009, 13:19
Reputācija: 0

Re: Coneq - latviešu IT risinājumi Kenwood ražojumos

Post no astraujums » 27 Nov 2009, 14:13

samurajs wrote:Voldemāra Skurula
Izgudrotāja īstais vārds ir Raimonds Skuruls.
bedris wrote:..speej korigeet gan akustiskaas sisteemas, gan telpas probleemas. Un to veelams dariit tikai VIENAA klausiitaaja poziicijaa.
CONEQ nav telpas, bet gan skaļruņu mērīšanas un korekcijas tehnoloģija. Telpu ar to var mērīt, bet nevajag mēģināt koriģēt. Un nevajag sūdzēties, ja neizdodas izkoriģēt.

Klausītāja pozīcijā ir jālieto tās tehnoloģijas, kas (ar viduvējiem rezultātiem) piedāvā telpas korekciju (Trinnov, Audissey). CONEQ mērījums notiek netālu no skaļruņiem.
bedris wrote:..ja mums ir kompleksa apskanoshanas sistemaa, kas sastaav no ... utt., tad shii 2 kanaalu iekaarta (vai vairaaku iekaartu kopums) nekaadi nespeej paliidzeet manaa darbaa.
CONEQ var palīdzēt arī lielu apskaņošanas projektu realizācijā, ja nepieciešams koriģēt skaļruņus (nevis skaņu kādā telpas punktā). Tas neaizstās zināšanas un pieredzi, kas nepieciešamas apskaņošanas darbā, bet var palīdzēt iegūt 100% kvalitatīvu skanējumu, kad pārējie 95% (ar CONEQ nedarāmā) darba ir izdarīti pareizi.

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”