ķirzak, šajā vispārējā idiotisma sakarā man ienāca prātā doma - paanalizēt šo situāciju ar matemātiskām metodēm...
Par pamatu ņemu tavu tēzi par to, ka sumārais cilvēces intelekta līmenis ir konstants.
Cik man zināms, tad vienīgā metode, kas matemātiski cenšas aprakstīt intelektu, ir IQ tests. Š ajā metodē tiek pieņemts, ka vidējā cilvēka IQ 100. Pie tam šis vidējais rādītājs nav atkarīgs no laika. Tiek uzskatīts, ka mūsdienu cilvēkam, lai gan ir vairāk zināšanu nekā 18. gadsimta cilvēkam, uz IQ tas neatstājot iespaidu. Tādējādi, piemēram, Einšteinam esot bijis IQ ap 160 un tāds tas būtu arī šobrīd, neskatoties uz to, ka ir pagājis laiks.
Papētot IQ testu būtību, secināju, ka ideja ir balstīta nevis uz indivīda zināšanām par objektiem, bet uz zināšanām par saitēm starp objektiem. Tam, ka indivīds zina, ka viss sastāv no atomiem nav nekādas nozīmes, nozīme ir tam, ka viņš spēj izštukot, ka no atomiem var salikt molekulas... nu kaut kā tā, Tu saprati...
Tā kā mūsdienās kompju paliek arvien vairāk, tad arvien vairāk vajadzīgi programmētāji (nejaukt ar koderiem). Programmētāji apgūst saites, pofig objekti, galvenais saites. Un programmētāju paliek aizvien vairāk, jo ir pieprasījums pēc tiem. Programmētāji nodod savas zināšanas par saitēm nākošajai programmētāju paaudzei un tā iet vēl tālāk. Protams, ar tādā zināšanām jebkuram programmētājam izpildot IQ testu, rezultāts būs stipri virs 100. Bet, tā kā vidējais IQ ir 100, tad pieaugot personu skaitam ar IQ virs 100, pieaug arī personu skaits, kam IQ ir zem 100. Tādējādi lielākā cilvēces daļa paliek arvien tupāka, KAS ARĪBIJA JÄ€PIERÄ€DA.
