Gribi «apčamdīt» digitālo TV? Ej uz bibliotēku!

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Gribi «apčamdīt» digitālo TV? Ej uz bibliotēku!

Post no samurajs » 17 Dec 2009, 21:40

[imgl]https://notepad.lv/userpix/28_tvd_1.jpg[/imgl]Ja ir kādi jautājumi vai neskaidrības par drīz gaidāmo digitālo TV - visgudrākais būtu aiziet uz savas pilsētas zinātnisko bibliotēku. Tur būs televizors, digitālais uztvērējs (jeb tā sauktais dekoders), materiāli par digitālo TV, un iespēja pašam pamēģināt to pieslēgt. Vesela bibliotekāru armija mācās teoriju, lai varētu atbildēt uz visāķīgākajiem jautājumiem. Sīkāk par šo projektu Lattelecom preses relīzē:

Š odien Lattelecom pasniedza valsts aģentūrai Kultūras informācijas sistēmas desmit televizorus, Virszemes TV dekoderus un citu ciparu televīzijas signāla uztveršanai nepieciešamo tehniku, lai bibliotekāri varētu apmācīt apmeklētājus jaunās tehnoloģijas lietošanā.

Lattelecom sadarbībā ar valsts aģentūru Kultūras informācijas sistēmas uzsāk ierīkot Virszemes televīzijas apmācības punktus 10 Latvijas bibliotēku Mācību centros - Jelgavā, Liepājā, Ogrē, Daugavpilī, Gulbenē, Valmierā, Ventspilī, Preiļos un divus Rīgā.

„Bibliotēkām Latvijā strauji mainās statuss. Š odien blakus grāmatām ir datori, internets, datu bāzes un ciparu televīzija. Bibliotēka ir zināšanu apmaiņas centrs, tāpēc mūsdienīgam bibliotekāram ir jāspēj cilvēkam sniegt informāciju par dažādiem mūsdienu pakalpojumiem, tai skaitā internetu un ciparu televīziju”, norāda Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

„Reģionālie mācību centri, kuri šodien saņem SIA Lattelecom dāvinājumu, pēc savas būtības ir bibliotēku sastāvdaļas, un mēs tajos rīkojam apmācības gan bibliotekāriem, gan iedzīvotājiem par bibliotēkās piedāvāto informācijas tehnoloģiju pakalpojumu lietošanu. Tagad mācību centros bibliotekāriem būs ne tikai iespēja apgūt jauno televizoru un Virszemes TV dekoderu lietošanu un ierādīt to saviem lasītājiem, bet šo tehniku varēs izmantot arī dažādos citos apmācību semināros un izglītības procesā. Mēs varam droši teikt, ka šodien Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas papildina savu piedāvājumu klāstu ar jaunu, vērtīgu un kvalitatīvu pakalpojumu”, par dāvinājumu gandarīts v/a Kultūras informācijas sistēmas direktors Armanda Magone.

„Televīzijas iekārtu dāvinājums reģionālajiem bibliotēku mācību centriem ir vērtīga investīcija sabiedrības izglītošanā, turklāt tam piemīt arī simboliska nozīme. Līdz ar šo dāvinājumu tiek turpināts projektā „Trešais Tēva dēls” uzsāktais bibliotēku attīstības un bibliotekāru apmācības darbs, un šajā gadījumā tas notiek ne vairs ar Geitsu fonda finansējumu, bet procesā ar saviem resursiem iesaistījušies Latvijas uzņēmēji, kuri izpratuši bibliotēkas lomu sabiedrības izglītošanā, sociālās spriedzes mazināšanā un vienlīdzīgas pieejas informācijai nodrošināšanā visiem Latvijas iedzīvotājiem”, dāvinājuma nozīmību akcentēja Kultūras ministrs Ints Dālderis.

Jau šobrīd Lattelecom sadarbībā ar Baltijas Datoru Akadēmiju un valsts aģentūru Kultūras informācijas sistēmas veic bibliotekāru izglītošanu par interneta un televīzijas iespējām informācijas laikmetā. Š obrīd 1800 Latvijas bibliotekāri tiek sagatavoti konsultēt par šo tehnoloģiju lietošanu Latvijas iedzīvotājus.
Image

User avatar
_Mo3_
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 610
Pievienojies: 30 Okt 2008, 01:22
Reputācija: 0
Atrodas: Olaine

Post no _Mo3_ » 17 Dec 2009, 22:19

draugs iegādājās, un es viņam, bez nekādām grūtībām uzstelēju, to visu pasākumu. Dzīvojam 30km no rīgas un signāls lielisks :)
Image

girtss
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 8
Pievienojies: 07 Nov 2009, 19:30
Reputācija: 0

Post no girtss » 17 Dec 2009, 22:55

Interesants veids Lattelekomam kā izplatit jauno Virszemes TV :)

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 18 Dec 2009, 01:24

Jauki.... iespējams tagad atkritīs 80% jautājumu par tieši šo lietu! :)
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

User avatar
Snorx
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 358
Pievienojies: 24 Nov 2008, 22:25
Reputācija: 0

Post no Snorx » 18 Dec 2009, 01:46

Viens jautājums- caur sat viņu arī varēs dabūt, jeb man anyway būs jāpēr "trauku žāvējamais"+ dekoders? LTC lapā uz to atbildes nav... Ķip ir raxtīts antena+dekoders, bet nekādas norādes uz kaut ko konkrētu, izņemot to uztvērēja kastes modeli. Tāpat LTC nemāk atbildēt uz jautājumu, kāir ar vienu dekoderi uz 2iem tv :)

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 18 Dec 2009, 02:29

ar vienu dekoderi uz diviem Tv - ir elementāra atbilde! No dekodera nāk jau sadalīts TV signāls, tā tad, caur SCART kabeli uz tavu AV [Audio Video] kanālu! Tu kanālus vairs nepārslēdz caur TV, bet gan caur dekoderi, uz TV uzliec tikai AV! Tādēļ nesanāks uz diviem TV palaist, ja nu vienīgi var uzķīmiķot SCART sadalītāju un palaist uz abiem TV vienu un to pašu!

Domā caur satelīta šķivi? Man šķiet nevarēs! Kautgan kuriozi ir redzēti visādi! :D Piemēram caur vecu pusjukušu istabas antenu uz qualitty 90% velk iekš dzīvokļa! a dažam pat ar veļas žāvētāju nestrādā! Konkrētajā gadījumā jāzin kurā vietā un ka centīsies uztvert to dTV!

Pēc būtības pasauc vietējo Lattelecom tehniķi, atnāks, nomērīs Tev TV sakaru stiprumu ar portatīvu aparātu, un pateiks ko darīt - kādu antenu likt!
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 18 Dec 2009, 08:33

Snorx: iespējams, ka Viasat SAT paketēs joprojām būs tie brīvie kanāli. Ja tik jamie nesadomās, ka dublēt sanāk par dārgu. Kā nekā īrēt transponderi uz sputņika nav lēts prieks.
Image

sonera
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 4
Pievienojies: 30 Aug 2010, 17:58
Reputācija: 0

Post no sonera » 30 Aug 2010, 18:15

Jā, būtu jau labi, tikai Lattelecom nespēj nodrošināt tik labu kvalitāti kā Viasat!

User avatar
Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13
Reputācija: 0

Post no Evers » 30 Aug 2010, 21:23

Nobanojiet taču viņu, tāpat portālam nekāda jēga no šī lietotāja nebūs, tikai katrā topikā rupji un nepamatoti kladzinās, ka melns patiesībā ir rozā, tikai neviens nejēdz to, ka tas ir rozā. Viasat vēl vairāk zaudē cieņu cilvēku acīs ar šādiem izgājieniem, tagad man būs vēl viens arguments, ko teikt cilvēkiem lai atturētu viņus no Viasat lietošanas un aicinātu pamest tos, kas vēl lieto, tā lūk! Tas nekas, ka man jau būtībā vienalga, jo TV praktiski vispār neskatos.

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”