Tests: Nokia 6760 Slide

Moderators: janis.wd

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: Nokia 6760 Slide

Post no shady » 08 Jan 2010, 19:47

Š oreiz testam izvēlējos Nokia 6760 Slide telefonu, kura galvenais trumpis ir tā klaviatūra. Tā ir QWERTY pilnā tipa tastatūra, kura ļoti atvieglo darbu ar rakstīšanu. Tā kā mūsdienās mobilās ierīces vairs nav domātas tikai zvanīšanai, bet arī e-mail, forumu, sociālo tīklu u.c. caurskatīšanai, tad ar šo modeli var justies kā ar mazu kabatas datoriņu, kurš nerada apgrūtinājumu komunicēt ar citiem. Ar šo telefonu ērti ir pārlūkot gan internetu, gan tekstu un to nodrošina tik mazais ekrāns, kuram ir 2,4 collas ar 240 x 320 izšķirtspēju pie 16 miljonu krāsu gammas.
Diemžēl, kas ir arī vislielākais mīnuss (pēc manām domām), šim telefonam nav WLAN atbalsts. Uzskatu, ka mūsdienās šī jau ir obligāta prasība, it īpaši tādam telefonam, kura klaviatūra radīta e-pastiem un dažādu interneta vietņu apmeklējumiem. Neko darīt, lietotājam ir jāsamierinās ar mūsu tīkla operatoru piedāvātajiem pakalpojumiem.
Testa laikā pašam nereti radās vajadzība pārbaudīt savu e-pastu vai ieiet internetā, un tas mani diezgan neapmierināja, jo ne jau tikai dēļ tā, ka ir jāmaksā par operatora pakalpojuma lietošanu, bet arī tas, ka Latvijā šis pakalpojums nav tik pilnvērtīgs, jo mobilā interneta ātrums krasi atpaliek no mājas/iestādes tīkla nodrošinājuma.
Image
Pats telefons ir bāzēts uz Symbian 9.3 sistēmas (S60), kura iespējas ir diezgan plašas. Apgādāts jau ar standarta programmu paketi: Java, Flash atbalstu, Ovi Chat, Windows Live IM, Google Talk, Mail for Exchange, PDF Reader, QuickOffice, Zip Manager, Nokia Messaging un mobilo vārdnīcu. Ieliktas ir arī Kartes, kas atvieglo orientēties apkārtnē un nav jābaidās nomaldīties.
Protams, varam lejuplādet papildprogrammas no interneta, jo ar standartpaketi prasīgākiem lietotājiem nepietiek.

Telefonu varam izmantot arī multimēdijai, jo ir iebūvēts radio un mūzikas atskaņotājs. Kompeltācijā ir iekļauta 2GB microSD karte, kas nav daudz pie mūsdienu prasībām, bet ikdienas lietotājam, kuram mūzika nav dzīvesveids – pietiek.

Neapmierināja mani Mikro USB savienotājs, kura vada garums ir stipri pa īsu, lai varētu brīvi lietot visur, jo ne visiem dators stāv uz galda un USB ports atrodas datora apakšā (nācās pakārt telefonu vadā). Tiem, kuriem ir iespēja, var savienot telefonu ar datoru pa Bluetooth nodrošinājumu.

Ar šo telefonu var arī bildēt (ar izšķirtspēju 2048 x 1536) un filmēt (320 x 240), bet kvalitāte ir salīdzinoši slikta. Lai gan foto var uzņemt līdz 3,2 Mpx, tomēr telefonā nav pat zibspuldzes. Tās trūkums ir ļoti jūtams telpās, jo parasti apgaismojums nav vienmēr ideāls un rezultātā attēlu kvalitāte ir ļoti slikta, lai neteiktu vairāk.
Paši arī varat novērtēt:
Image
Image
Nepatīk arī tas, ka ar vienu roku ir pagrūti pastrādāt (atverot klaviatūru), jo smaguma balansa dēļ grib krist laukā no rokas. Līdz ar to ir jāizmanto abas rokas, lai darbs ar aparātu būtu ērts.
Ekrāns pagriežas horizontāli vai vertikāli attiecībā pret izvelkamo klaviatūru.

Lai uzņemtu numuru vajag atbīdīt klaviatūru, kas ar ir diezgan neparocīgi. Labs risinājums būtu skārienjūtigais ekrāns, kas padarītu telefonu daudz ērtāku.
Arī cipari nav pārskatāmi izcelti uz klaviatūras – atrodas pa vidu tādā pašā krāsā, un tas pie sliktāka apgaismojuma dažreiz ir traucējoši. Protams, pie visa pierod un tas problēmas nerada, bet varēja jau ciparus izcelt kaut vai ar citu apgaismojumu vai nodalīt ar kādu rāmīti.
Lai nu kā, telefons nemaksā dārgi – ap 140 Ls (dati uz doto brīdi ņemti no salidzini.lv), kas ir pieņemama cena šādas modifikācijas telefonam. Pats būtu ar mieru tādu iegādāties, ja vien viņam būtu WLAN un skārienjūtīgais ekrāns.
Last edited by shady on 22 Apr 2011, 13:35, edited 3 times in total.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19
Reputācija: 0

Post no Jaunzems » 08 Jan 2010, 19:55

telefons izskatās diezgan jancīgi. bet tas ir cits jautājums. Par tādu cenu var dabūt daudz pieklājīgāku e63 - arī izskatās, ne tikai funkcijonē kā biznesa telefons

shady
Moderators

Post no shady » 08 Jan 2010, 23:39

Jā, iespējams, vēl neesmu testējis E63, bet tomēr konstrukcija ir dažāda.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

waplet
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 162
Pievienojies: 04 Sep 2007, 13:45

Post no waplet » 09 Jan 2010, 01:01

tāds masīvi nesmuks izskatās.. :/

shady
Moderators

Post no shady » 09 Jan 2010, 01:03

Jā, paliels ir, bet ekrāns uz tā rēķina ar.

80MXM08
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 178
Pievienojies: 28 Mai 2009, 12:24
Atrodas: Dobele

Post no 80MXM08 » 09 Jan 2010, 01:03

AVG saka manam draugam, ka salidzini.lv ir cokkie zagšanas vietne!
ShivaII wrote: Even the Login Screen from lineage2 is better then the hole WoW Game

shady
Moderators

Post no shady » 09 Jan 2010, 01:08

80MXM08 wrote:AVG saka manam draugam, ka salidzini.lv ir cokkie zagšanas vietne!
Un mana omīte reiz teica - kad ziloņi spietos, tad lietus būs!

zxcv
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 19
Pievienojies: 23 Feb 2009, 18:42

Post no zxcv » 09 Jan 2010, 19:04

pff. izskatās pēc absolūti neglīta, lētas plastmasas kluča ar retro kalkulatoru pogām.
Lietot nokia, ir kā dzert čuras no coca cola pudeles :)

TokRa
Mrs. Positivus
Atbildes: 893
Pievienojies: 22 Feb 2009, 09:42

Post no TokRa » 26 Jan 2010, 20:13

Jautājumi? Komentāri? Sazinies: +371 22077022
Kvalitatīvs hostings par saprātīgu cenu: Valsts.Lv
Bezmaksas e-pasts visiem: GW.Lv

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13

Post no Evers » 26 Jan 2010, 21:49

Labprāt redzētu Nokia E63 apskatu, esmu jau lasījis šo un to, gan labu gan sliktu, bet interesē šis modelis, tāpēc labrāt uzzinātu ko vēl, varbūt kāds vietējais lieto E63 un zin teikt mīnusus/plusus?

P.S. Par apskatā minēto telefonu - no Wlan? No party!

shady
Moderators

Post no shady » 27 Jan 2010, 03:20

Evers - Ja būs tāda iespēja paņemt E63, tad paņemšu priekš tevis;)

Toms
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 440
Pievienojies: 10 Mar 2007, 16:41

Post no Toms » 27 Jan 2010, 09:46

Es arī labprāt dzirdēty/lasītu par E63 Nokiu :)
Uz mežu malku neņem līdzi.

shady
Moderators

Post no shady » 27 Jan 2010, 19:27

Būs, bet mazliet jāpagaida, jo man pa priekšu citi apskati rindas kārtībā.

Pievienot atbildi

Return to “Testi”