Tests: Nokia N97 Mini

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: Nokia N97 Mini

Post no shady » 25 Jan 2010, 18:47

Š oreiz tiku klāt visur izdaudzinātajai Nokia N97 mini. Līdz šim nebiju tik ekskluzīvu telefonu pats apčamdījis, tāpēc nespēju saprast to lietotāju sajūsmu, kas vērsta uz šīs sērijas telefoniem, jo cena nav nekāda mazā – 270 Ls (uz doto brīdi dati ņemti salidzini.lv). Tāpēc ķēros klāt telefona piedāvāto iespēju izpētei!

Dizains un ērtums:
Š im telefonam piemīt klasisks dizains, pieejams ķiršu melnā un granāta krāsā. Korpuss ir darināts no metāla un plastmasas sajaukuma. Paņemot rokās telefonu un nomainot SIM karti, uzreiz var just, ka telefons ir nostrādāts ar glanci – nekas nekustās, ir metāla vāciņš, lai nenolūzt detaļas un pat SIM karte, kā uz paplātes, ieliekas telefonā - diemžēl jāņem nost akumulators, lai veiktu šo darbību.Telefons ir divdaļīgs (atbīdāms uz sāniem), lai gan atbīdāmais mehānisms ir mazliet par stingru (iespējams, ka nav iestrādājies, lai gan nebiju pirmais šī telefona testētājs).
Tā kā telefonam ir pilnā QWERTY klaviatūra, tad tas ļoti atvieglo darbu ar rakstīšanu un internetu. Kā lielisks papildinājums ir skārienjūtīgais ekrāns! Parasti šī ir smaga problēma citos telefonu modeļos, jo vai nu ir ērti taustiņi, bet trūkst skārienjūtīgais ekrāns, vai ir šis ekrāns, bet nav pilnvērtīgs (vai vispār) taustiņu atbalsts. Tad nu šim modelim ir apvienoti abi risinājumi vienā iekārtā, kas ļauj lietotājam izvēlēties sev tīkamāko veidu. Dažreiz ir ērtāk darbību veikt ar taustiņiem, citreiz atliek tikai pieskarties ekrānam, lai izpildītos vajadzīgā funkcija. Laikam līdz pilnībai trūka vien integrēts irbulītis, bet arī bez tā visu varēja ērti paveikt.
Izmērs telefonam nav no mazajiem, lai gan skaitās “mini”: 113 x 52,5 x 14,2 mm, un tam ir arī atbilstošs ekrāns: 3,2 collas ar 640 x 360 px izšķirtspēju.
Uz telefona darba virsmas (desktop) var iznest sev vajadzīgās funkcijas – atsevišķus kontaktus, biežāk lietotās programmas. To visu var ērti pieslēgt un noņemt ar viena pirksta pārvilkšanu pār ekrānu (it kā noslaukot nost visus gadžetus, tāpat arī var pielikt atpakaļ – pārvelc ekrānam pāri vēlreiz!).
Patika funkcija, ka, lai pieņemtu zvanu, nebija jāatbloķē tālrunis, bet pietika pārvilkt ar pirkstu pār ekrānu, lai atbildētu uz zvanu.
ImageImage

Funkcijas:
Telefons ir bāzēts uz Symbian operētājsistēmu 9.4 versiju (S60 platforma, 5.izdevums), kas mūsdienās ir sastopama vairums telefonu.Telefona ātrdarbību nodrošina ARM 11 procesors ar 434 Mhz un 128 MB RAM.
Viss ir aprīkots ar glanci. Ir iebūvēts WLAN adapteris, kas ļauj pieslēgties mājas/biroja rūteriem un lietot pilnvērtīgi internetu, lai nav jāmokas ar mobilā interneta lēno datu pārsūtīšanu.
Š is telefons ir ērts darba vajadzībām, jo dokumentu, e-pastu apstrāde, pateicoties klaviatūrai, vairs nesagādā galvassāpēs.
Darbam ir iebūvētas jau šādas programmas: Microsoft Outlook, Outlook Express, Lotus Organizer, Lotus Notes, Nokia E-pasts un RSS lasītājs.
Savstarpējā komunikācija vairs mūsdienās neizpaliek bez sociālajiem tīkliem, forumiem un speciālām programmām (piemēram, skype), kuru instalācija nesagādā problēmas un interneta caurskatīšana ir daudz ērtāka, ja papildus klaviatūrai ir arī skārienjūtīgais ekrāns.
Patīkama funkcija ir iebūvētais sensors, kurš reaģē uz attālumu. Ja telefons ir pielikts pie auss, tad nodziest apgaismojums un nav iespējams nejauši veikt kādu darbību (piemēram, nolikt klausuli), jo skārienjūtīgais ekrāns ir atslēgts un nereaģēs uz auss, auskara pieskārienu.
Iebūvētā gaismas diode sāk spīdēt, ja tiek pievienots lādētājs. Š ī mazā gaismiņa ir diezgan noderīga naktī, kad arī visbiežāk tiek lādēts telefons, lai pa tumsu to varētu atrast – it kā sīkums, bet patīkami!
Kontakti ir ērti pārskatāmi – ātri ritinot kontaktu sarakstu izgaismojas pa vidu kvadrāts ar alfabēta burtu, kurš tagad ritinās. Kontaktus var pievienot izlasei un šie svarīgie kontakti parādīsies telefona grāmatas pašā sākumā.
Arī GPS un navigācija šajā telefonā neizpaliek – ir iebūvēts GPS, A-GPS uztvērējs, kompass, paātrinājuma mērītājs un Nokia kartes.

Multimedija:
Ir iebūvēts radio ar RDS atbalstu, kuru klausoties, ejot pa ielu, braucot sabiedriskajā transportā vai kur citur, nav jāuztraucas par kvalitāti. Kā arī ir iespēja izbaudīt savu mūziku no telefonā iebūvētā atskaņotāja, un arī šajā gadījumā kvalitāte ir laba, pat atskaņojot uz skaļruni. Patika arī austiņas, jo tām bija papildus pogas, lai ne tikai atbildētu uz zvanu un pārslēgtu radio stacijas, bet tiek piedāvāta iespēja mūziku no sava dziesmu saraksta gan pārslēgt uz priekšu un atpakaļ, gan arī apturēt un pēc vajadzības atkal palaist.
Telefons atbalsta šādus audio formātus: AAC, AAC+, AMR-NB, AMR-WB, AU, AWB, eAAC+, M4A, MIDI Tones (poly 64), Mobile XMF, MP3, MP4, RealAudio 7, 8, 10, RMF, SND, SP-MIDI, True tones, WAV, WMA, WVE.
Varam arī pārkopēt savu foto kolekciju, lai parādītu draugiem. Lai redzētu attēlus, nav visiem jāsaspiežas kopā un jācenšās saskatīt attēls telefona ekrānā – N97 Mini mēs varam pieslēgt arī TV, jo ir TV-izeja. Iebūvēta ir slaidrādes funkcija, lai nav jāpārslēdz nākošā bilde.
Atbalsta šādus attēla formātus: BMP, EXIF, GIF87a, GIF89a, JPEG, JPEG 2000, MBM, OTA, PNG, TIFF, WBMP, WMF.
Ietilpību nodrošina 8GB iekšējā atmiņa, kuru var palielināt līdz 16GB izmantojot atmiņas karti. Telefonam tas nav maz, bet laikam jau šo ierīci nosaukt par telefonu ir pagrūti, neskatoties uz to, ka ar to var pat piezvanīt.

Foto kamera:
N97 Mini ir aprīkota arī ar diezgan labu kameru. Tā fotografē ar 5 Mpx (2592 x 1944), kvalitāte ir pilnīgi pietiekoša, lai nebūtu kauns no bildēm izgatavot fotokartiņas un parādīt draugiem. Nebūtu arī jābrīnās, jo par kvalitāti gādā Carl Zeiss optika, kas ir kvalitātes zīmols daudzām profesionālām kamerām. Iebūvēta ir arī zibspuldze un auto fokuss, kas ir pašsaprotami šādam aparātam, jo savādāk tā jau būtu parodija.
Iebūvētas ir divas kameras: frontālā un aizmugurējā. Frontālo kameru paredzēta video zvaniem, kvalitāte tai ir maza: 0,3Mpx (izšķirtspēja: 320 x 240).
Š eit varat aplūkot paši fotoattēlus ar šo telefonu:
Image
Nesamazināts attēls ir pieejams šeit: <spied te>
Image
Nesamazināts attēls ir pieejams šeit: <spied te>
Image
Nesamazināts attēls ir pieejams šeit: <spied te>

Ar iebūvēto kameru varam arī uzņemt video ar 640 x 480 px izšķirtspēju ar 30 fps, kas ir ļoti labs rādītājs telefonam, jo šis ir standarts parastai videokamerai.
Kamerai ir četrkārtīgs digitālais palielinājums (zoom).
Video tiek ierakstīts uz MPEG-4 kompresiju un atskaņo šādus formātus: 3GPP (H.263), Flash Video, H.264/AVC, MPEG-4, RealVideo 7, 8, 9/10, WMV 9.
Š eit varat aplūkot uzņemtu video:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XNcaf1E1-Fo[/youtube]

Secinājumi:
Š is telefons tik tiešām ir risinājums tiem, kuri vēlas skārienjūtīgo ekrānu, bet nevēlas izjust pogu trūkumu.
Lietotājs iegūst daudzpusīgas iespējas – strādāt, sērfot internetā, fotografēt vai izmantot aparātu kā multimedijas iekārtu – pats nozīmīgākais, ka šo funkciju uzskaitījums ir kvalitatīvs nevis butaforiska iespēja, lai uzsistu cenu. Foto kvalitāte tik tiešām mani pārsteidza, tas lieti noder ne tikai sadzīves momentiem, kur pie rokas nav īstais fotoaparāts, bet ir noderīgs cilvēkiem, kuriem lieti noder kāds foto uzņēmums darba vajadzībām (piemēram, kādam kontroles dienesta pārstāvim).
Cena ir diezgan nokritusies no sākotnējās un salīdzinājumā ar citiem “lux” telefoniem – diezgan pieņemama, lai apsvērtu domu par šī aparāta iegādi.


Notepad.lv pateicas Hill & Knowlton par iespēju notestēt šo tālruni.
Last edited by shady on 21 Apr 2011, 16:43, edited 1 time in total.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
aviators
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 75
Pievienojies: 07 Apr 2009, 09:53
Reputācija: 0

Post no aviators » 25 Jan 2010, 20:14

Nu un pamēģināji neskatoties skārienekrānā uzrakstīt īsziņu, piemēram, ejot pa ielu? Nē? A pamēģini. Vai arī ar vienā rokā turot aparātu, ar to pašu roku īsziņu uzrakstīt ar lielisko qwerty klavieri. Un vēl ir daudz trūkumu šim jaukajam telefonam, kaut vai kontaktu rediģēšana vai kalendāra ierakstu veikšana. Nekas no tā neparādās testā, būsi laikam apžilbināts ar superpuper mārketingu :)

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 25 Jan 2010, 20:20

Kad raksti ar parasto klavu, tad tu arī neskaties ekrānā? QWERTY pilnā klaviatūra ir domāta cilvēkiem, kam daudz jāraksta sms, piezīmes, interneta dzīve (forumi, skype utt...). Tas ir nesalīdzināmi atrāk nekā izmantot parasto klaviatūru!
Ja nepatīk, vari izmantot virtuālo klavu uz skārienjūtīgā ekrāna.
Un neko sliktu iekš kontaktiem, kalendāra es tur neredzēju...gaumes atšķiras, katrs lieto to, kas patīk - es uzskatu šo par lielisku telefonu!
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
aviators
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 75
Pievienojies: 07 Apr 2009, 09:53
Reputācija: 0

Post no aviators » 25 Jan 2010, 20:44

QWERTY pilnā klaviatūra ir domāta cilvēkiem, kam daudz jāraksta sms, piezīmes, interneta dzīve, kur viss notiek kabinetā pie galda. Nu tamlīdzīgi. Jebkurā gadījumā lietot to kā parastu telefonu šos ir apgrūtinoši. Arī parastiem skārientelefoniem ir grūti sacensties ar normālu pogu telefonu. Pats 5530 lietoju, un jau drīz mainīšu pret kādu e52 veidīgo.

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 25 Jan 2010, 20:54

Atļaušos nepiekrist.
Tu saki, ka lieto 5530, esmu šo jau testējis: https://notepad.lv/5604/tests-nokia- ... ressmusic/
Diemžēl par 5530 man ir diezgan neapmierinošs testa iznākums (sīkāk lasīt rakstu). Diezgan bija jūtams pogu trūkums.
Par tavu nodomu pirkt E52 - atbalstu! Jā, "E" klases telefoni patiešām ir labi. Arī pa to esmu uzrakstījis: https://notepad.lv/5422/tests-nokia-e52---e55/
Drīzumā būs raksts arī pa citu "E" modeli.
Bet par N97 Mini - patiešām neko sliktu nevaru teikt. Darbā/mājās ir ideāli + ejot pa ielu - arī ar vienu roku var ērti strādat - izmanto skārienjūtīgo ekrānu. ir reizes, kad ātrāk ir iebakstīt ekrānā, citreiz nospiest pa pogām - izvēle tev ir! Ja kas daudz jāraksta - atver un uzdrukā tekstu daudz ātrāk. Multimedijas iespējas ar ir daudz plašākas, kvalitatīvākas.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Reputācija: 0
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 25 Jan 2010, 22:28

Paldies par rakstu. Sajūta bija tāda it kā pats ņemtos ar to trubu...

Man jau it kā ir princips - truba domāta zvanīšanai un tikai... bet, lasot rakstu, radās vēlme iegādāties ko jaudīgāku...

Hmm, žēl tikai, ka tajā video tie divi auto nesaskrējās... :D

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 25 Jan 2010, 22:42

ob1 - Paldies par novērtējumu. Š is bija solītais raksts, ko tev solīju pie 5530 raksta komentāros.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
KoЯn
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2219
Pievienojies: 18 Jūn 2009, 20:46
Reputācija: 0
Atrodas: Galvaspilsēta

Post no KoЯn » 25 Jan 2010, 22:53

Ļoti patīk rakstu kvalitāte , tik trūkst vēl ekrānšāviņu , lai pilnībā iejustos , bet visā visumā apraksti ne ar ko neatpaliek , jeb pat ir solīti priekšā kādreiz lasītajiem NEXT aprakstiem !

waplet
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 162
Pievienojies: 04 Sep 2007, 13:45
Reputācija: 0

Post no waplet » 25 Jan 2010, 23:49

Ehh nozheeloju ka nepagaidiiju liidz shim.. 2008 gadaa pirms ziemassveetkiem nopirku e71.. Pat accelometra nav :/ bet taa kopumaa ok.. Gribeetos sev taadu..

User avatar
Daivana
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 174
Pievienojies: 20 Sep 2009, 09:43
Reputācija: 0

Post no Daivana » 26 Jan 2010, 07:23

Ļoti labi un saprotoši, pat sagribējās tādu.

Paldies par rakstu.

User avatar
TrakaisKursis
Vecākais lietotājs
Atbildes: 1024
Pievienojies: 10 Jūn 2008, 15:08
Reputācija: 0
Atrodas: Reiga

Post no TrakaisKursis » 26 Jan 2010, 09:22

Paldies par lielisko apskatu;)! Savulaik biju Nokia fans, tagad, izlasot apskatu, tīri vai sagribējās tikt atkal pie Nokias;)

Paldies arī Hill & Knowlton par piegādāto telefonu - manuprāt, to varētu iedibināt par labu tradīciju, ka vietējie profesionāļi apskata produktu. Galu galā viņi labāk pazīst vietējo tirgu un patērētāju nekā globāli izplatītas ražotāja relīzes, kuras Latvijas apstākļiem/valodai adaptē vietējās komunikāciju/PR aģentūras.

yix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 65
Pievienojies: 22 Jan 2009, 16:48
Reputācija: 0

Post no yix » 26 Jan 2010, 09:37

hmm, labs raksts, bet kas ir ar Nokia N97? ar ko atšķiras no N97 mini?

80MXM08
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 178
Pievienojies: 28 Mai 2009, 12:24
Reputācija: 0
Atrodas: Dobele

Post no 80MXM08 » 26 Jan 2010, 13:47

TrakaisKursis wrote:Paldies par lielisko apskatu;)! Savulaik biju Nokia fans, tagad, izlasot apskatu, tīri vai sagribējās tikt atkal pie Nokias;)

Paldies arī Hill & Knowlton par piegādāto telefonu - manuprāt, to varētu iedibināt par labu tradīciju, ka vietējie profesionāļi apskata produktu. Galu galā viņi labāk pazīst vietējo tirgu un patērētāju nekā globāli izplatītas ražotāja relīzes, kuras Latvijas apstākļiem/valodai adaptē vietējās komunikāciju/PR aģentūras.
vietējie profi? Lol
ShivaII wrote: Even the Login Screen from lineage2 is better then the hole WoW Game

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 26 Jan 2010, 13:52

yix - Neesmu pats testējis parasto N97, bet tikai N97 Mini. Uzmetot aci uz datiem internetā - izskatās, ka tas pats vien ir. Atšķirība ir lielumā, krāsās un dažos parametros. Piemēram N97 iekšējā atmiņa ir 32GB, bet N97 Mini - 8Gb.
Izmērs N97: 117.2 x 55.3 x 15.9 mm (biezākajā vietā: 18.25mm)
Izmērs N97 Mini: 113 x 52.5 x 14.2 (biezākajā vietā: 16.4mm)
N97 diezgan eleganti izskatās baltajā apdarē, bet N97 Mini nez kādēļ nav tādā krāsā...
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Toms
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 440
Pievienojies: 10 Mar 2007, 16:41
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no Toms » 26 Jan 2010, 22:43

Apraksts labs! Taču man nekad īpaši N klases telefoni no Nokias nav aizrāvusi. Man vairāk patīk E klases telefoni, kopš sāku lietot pats E sērijas telefonus :)
Uz mežu malku neņem līdzi.

User avatar
Nettwerk
E-žurnālists
Atbildes: 452
Pievienojies: 12 Nov 2009, 17:44
Reputācija: 0

Post no Nettwerk » 27 Jan 2010, 16:27

Ir spaidiit N97 mini, nu nav tik patiikama lietohana, smuki neprotas sapraties uz pieskaarieniem

Pievienot atbildi

Return to “Testi”