Tests: Nokia E75

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: Nokia E75

Post no shady » 03 Feb 2010, 08:31

Tā kā man pie sirds iet „E” sērija, tad šoreiz testēšanai paņēmu Nokia E75. Iepriekšējā testā par šīs sērijas telefoniem apskatīju E52 un E55 (linku skat. beigās).
Tas, ka „E” klase ir sevi pierādījusi un guvusi atzinību sabiedrībā, ir jau zināms, bet katram modelim vajag savu „es”, savādāk tas zaudē savu būtību, un neizceļas uz citu fona.

Tad nu ķersimies pie lietas!

Dizains un ērtums

Telefona dizainā manu uzmanību piesaistīja tā tastatūra, kas atrodas priekšā. Nav izceltas pogas, bet it kā sastāvētu no vairākām, garenām plāksnītēm, un man radīja asociāciju par klavierēm. Pirmajā momentā domāju, ka būs neērti strādāt, bet kļūdījos – šī klaviatūras uzbūve it nemaz netraucē.

Telefons ir pieejams gaumīgās krāsās: sudraboti melnā, sarkanā un vara dzeltenā krāsu salikumā.

Visvairāk kaitināja dzēšanas taustiņš, kas ierindots blakām bieži lietojamām pogām. Kad ieiet izvēlnes skatā uz kādu programmu un nejauši nospiež uz šo taustiņu, tad uzreiz izlec jautājums: “Vai vēlaties dzēst šo programmu?”. Tas ir diezgan kaitinoši un nepārdomāti, jo neuzmanības gadījumā var nākties atvadīties no kādas aplikācijas. Lielākā daļa cilvēku nemaz neorientējas programmu uzstādīšanā un šāda neuzmanība var maksāt dārgi.

Toties patika sānu pogas, kuras bija ērti un viegli nospiežamas, kas nereti citos telefonos ir mazas, stingras un tām jāvelta speciāla uzmanība, lai paveiktu savu iecerēto darbību.

Š ī telefona lielākais trumpis ir divas klaviatūras, viena parastā priekšplānā, otra ir izbīdāma no sāniem – pilna QWERTY klaviatūra! Tas padara šo iekārtu par vienkāršu un ērti lietojamu, jo ātrai saziņai – uzņemt kontaktus, sniegt īsu rakstisku atbildi vai veikt kādu iecerētu darbību – pilnīgi pietiek ar parasto tastatūra, bet garai sarakstei – izbīdāmā.

Diezgan neērta ir atbloķēšana, kas vairums ir vidējā poga, džoistiks kombinācijā ar zvaigznīti, toties šim telefonam – mazā poga (augšā, kreisā pusē) kombinācijā ar zvaigznīti. Protams, pie tā var pierast, bet varēja arī iestrādāt, jau minēto, populāro atbloķēšanas mehānismu.

ImageImage
Image

Tehniskie dati

Telefona operētājsistēma ir Symbian v.9.3 (S60 platforma – 3.izlaidums). Salīdzinot ātrumu ar jau testētajiem brāļiem, E52 un E55, jūtams, ka ir nedaudz lēnāks. Tas arī būtu izskaidrojams ar telefona procesoru, jo E75 griežas uz ARM-11 tipa CPU ar 369 MHz, kas ir gandrīz divas reizes švakāks par augstākminētajiem modeļiem. Negribu Jūs sabaidīt ar šo parametru salīdzinājumu, jo ātruma starpība ir minimāla un telefona lietošana nerada diskomforta sajūtu.

Iekšējā atmiņa telefonam gan ir maza – tikai 50 MB, lai gan tas mūsdienās lielu lomu nespēlē, jo galvenokārt tiek izmantota atmiņas karte. Komplektā ietilpst jau 4GB microSD karte, kuru ietilpību varam palielināt līdz 16GB. Tā kā bez bažām varam klausīties savu iecienīto mūziku un badīt dažādu multimediju iespējas.

Displeja izmērs iekļaujas standarta izmēros – 2,4 collas ar 320 x 240 px izšķirtspēju. Saziņai un funkciju lietojumam pilnīgi pietiek, bet sērfojot internetā prasās pēc nedaudz lielāka ekrāna.
Paša telefona izmērs: 111.8 x 50 x 14.4 mm. Par telefona izmēriem neko nevar iebilst, jo galu galā tam ir 2 klaviatūras.

Pašsaprotami, ka sevis cienīgam telefonam, ir iebūvēts WLAN adapteris, kas nodrošina lietotāju ar bezvada internetu neizmantojot mūsu mobilo internetu pakalpojumu sniedzējus, rezultātā taupot gan naudu, gan nervus, jo neesam pakļauti lēnajam interneta ielādes laikam.

Iekārta neizpaliek arī ar A-GPS aprīkojumu un Nokia Maps v.2.0 atbalstu, kas palīdzēs orientēties gan pilsētā, gan lauku reģionos.

Programmatūra

Telefona darbību un elementārās funkcijas nodrošina standartpakete, un kā jau biznesa klases telefonam, ir ielikta ofisa pakete - Quickoffice (Quickword, Quickpoint, Quicksheet), kas sniedz darbu ar Excel,  Powerpoint un Word dokumentiem.
Tāpat arī PDF lasītājs elektroniskiem dokumentiem, grāmatām. E-pasta nodrošinājums (Mail for Exchange, OMA E-mail Notification), kas ir neatņemama vajadzība gan biznesa, gan vairums strādājošu cilvēku.
Ir arī ZIP arhivatoru menedžeris, vārdnīca, kur var ielikt attiecīgo datu bāzi.
Priekš interneta jau integrēts Nokia pārlūks, lai gan varam paši izmantot to, kas vairāk iet pie sirds, piemēram Opera Mobile.
Š o gan vajag atcerēties, jo šis ir SmartPhone klases telefons un nevajag lietot MiniOperu, tam ir paredzēta jau minētā Opera Mobile, kuru lejuplādēt varam šeit: (http://www.opera.com/mobile/).

Multimedia

Lai arī šis ir biznesa klases telefons, nevis kāds XpressMusic klases pārstāvis, tas neliedz baudīt mūziku no atskaņotāja vai klausīties radio. Radio kvalitāte ir normas robežās un neradīja diskomfortu.

No audio formātiem tiek atbalstīti šādi: AAC, AAC+, AMR-NB, AMR-WB, eAAC+, M4A, MIDI Tones (poly 64), MP3, MP4, RealAudio 7, 8, 10, SP-MIDI, True tones, WAV,WMA

Š īm telefonam man īpaši patika austiņas (Nokia HS-43) – tajās bija iestrādāta speciāla lente, kuru apliek ap kaklu, lai austiņas nekrīt nost. Š is ir pārdomāts papildinājums, jo ne visiem visos gadalaikos ir mugurā drēbes, kur var piespraust austiņas. Tās arī bija aprīkotas ar papildus pogām, lai var regulēt mūzikas skaļumu un atbildētu uz zvaniem.
Image

Tā kā iekārtu var izmantot arī kā flash atmiņu, kur glabāt datus, piemēram, attēlus, tad telefons atbalsta šādus bilžu formātus: BMP, EXIF, GIF87a, GIF89a, JPEG, JPEG 2000, OTA, PNG,WBMP.

Neizpaliek arī video skatīšanās telefonā, no atbalstāmajiem formātiem: 3GPP formāts (H.263), Flash Video, H.264/AVC, MPEG-4,RealVideo 7,8,9/10, WMV

Kamera

Kamerai ir 3,2 Mpx, kuras izšķirtspēja ir: 2048 x 1536 px. Pozitīvais ir iestrādātā zibspuldze, pateicoties kurai fotogrāfijas ir kaut cik kvalitatīvas. Protams, kvalitāte nav tā labākā – bildes sanāk graudainas. Fotografējot varam pietuvināt digitāli ar 8x zoom.
Š eit varat paši novērtēt uzņemtās bildes:

Image
Nesamazināts ir pieejams šeit: < spied te >
Image
Nesamazināts ir pieejams šeit: < spied te >
Image
Nesamazināts ir pieejams šeit: < spied te >
Varam uzņemt ne tikai bildes, bet arī savus video. Video uzņemšanai pie augstākās kvalitātes ir paredzēta 640 x 480 px izšķirtspēja ar 30 fps. Tāpat kā fotografējot, ir iespēja pietuvināt digitāli ar 8x zoom. Reālā kvalitāte gan ir slikta, bet nevajag aizmirst, ka šis ir tikai telefons..

Video kvalitāti varat novērtēt arī paši:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JzXSazryrO0[/youtube]


Secinājumi

Š is telefons ir paredzēts cilvēkiem, kuri mīl uzklabināt kādus tekstus internetā/sms, jo tam ir paredzēta atbilstoša klaviatūra. Tā kā ir 2 klaviatūras, tad lietotājam tiek dota papildus izvēle, kur var vadīties pēc vajadzības – lietot parasto vai pilno. Domāju, ka šāds risinājums ir patīkamāks par tiem modeļiem, kuriem ir viena klaviatūra, bet uz tā rēķina ir mazas, saspiestas podziņas.
Ja vēlaties sev telefonu arī foto izpriecām, tad iesaku pameklēt citu alternatīvu,jo šis tomēr skaitās biznesa klases telefons un kamera ir tikai papildinājums, kura kvalitāte nav noteicoša.
Latvijas interneta tirgū šis modelis maksā ap 190 Ls (dati ņemti no salidzini.lv), cena nav maza un šajā cenu kategorijā ir diezgan liela izvēle, lai labi pārdomātu savas prasības un vajadzības. Personīgi neko sliktu par šo modeli nevaru teikt, jo ir viss vajadzīgais – WLAN, ērta tastatūra, apmierinoša radio kvalitāte, GPS un telefona ātrums ir pieņemamās robežās. Ļoti nepatika augstminētā dzēšanas poga, kura apgrūtina lietošanas ērtumu.

Notepad.lv pateicas Hill & Knowlton par iespēju notestēt šo telefonu.

Iepriekšējais E sērijas tests: E52 & E55.
Last edited by shady on 21 Apr 2011, 16:42, edited 1 time in total.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

80MXM08
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 178
Pievienojies: 28 Mai 2009, 12:24
Reputācija: 0
Atrodas: Dobele

Post no 80MXM08 » 03 Feb 2010, 09:50

cik es esmu lietojis nokia un salīdzinājis ar draugiem bildes/video tad jāatzīst ka nokia ir labākā šajā jomā, pat mans 6233 spēj uzņemt kvalitatīvus video, ar bildēm ir kā ir jo pietrūkst zibspuldze
ShivaII wrote: Even the Login Screen from lineage2 is better then the hole WoW Game

Loading
E-žurnālists
Atbildes: 1631
Pievienojies: 25 Feb 2007, 18:08
Reputācija: 1
Atrodas: Liepāja

Post no Loading » 03 Feb 2010, 10:03

Bet pieliekot zipspuldzi un to lietojot akumulators driiz vien buus tuksh!

User avatar
Toms
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 440
Pievienojies: 10 Mar 2007, 16:41
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no Toms » 03 Feb 2010, 10:35

Bet ikdienā nav cajadzība lietot telefona fotoaparātu ar zibspuldzi kopā, ja vien nav kād spešalī gadījums vai vēlme vakakrā ielikt twiterī bildi ar šņabsi.
Uz mežu malku neņem līdzi.

User avatar
downloader
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 96
Pievienojies: 28 Jūl 2008, 16:16
Reputācija: 0
Atrodas: paralēlā realitāte

Post no downloader » 03 Feb 2010, 11:04

Jau pus gadu lietoju šo telefonu un iespaidi pozitīvi, īpaši jau izbīdāmā klaviatūra, kura visus nospeķotos tačskrīnerus noliek pie vietas vienā setā. :seeker:

Vienīgais trūkums - ātrdarbība varētu būt vēl nedaudz augstākā līmenī.. galu galā Biznesa Klase..
Image
Mēs redzam tālāk par savu degunu.. jautājums - vai gribam?

User avatar
iKey
E-žurnālists
Atbildes: 1460
Pievienojies: 25 Apr 2007, 16:55
Reputācija: 0
Atrodas: Aizkraukles morālā anomālija

Post no iKey » 03 Feb 2010, 12:44

Apraksts tīri tā neko
Reset poga domāta tam, lai parādītu datoram, kurš te ir galvenais.

Jolla Sailfish
Image

User avatar
grisha
E-žurnālists
Atbildes: 1130
Pievienojies: 25 Jūn 2007, 18:43
Reputācija: 0

Post no grisha » 03 Feb 2010, 15:12

Nezinu par shito modeli, MAna E63 bildee naaviigi slikti, bet nu jaa, ikdienas fiksajaam bildeem shad tad pietiek.
MAn gan shitie shljuukaajamie telefoni iisti nepatiik, bet taa jau gaumes lieta. E63 ir sameeraa liidziigi parametri, protams shvakaaki, GSP uztveereejs ar atsevikji bija jaapiepeerk, bet apmierinaats esmu. PAliels ekraans, taa ka TomTom var lietot.
KAut gan neesmu chatotaajs, ar patiik qwerty klaviatuura. Visumaa, patiik taa e klase.

User avatar
zxcv
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 19
Pievienojies: 23 Feb 2009, 18:42
Reputācija: 0

Post no zxcv » 03 Feb 2010, 17:50

80MXM08 wrote:cik es esmu lietojis nokia un salīdzinājis ar draugiem bildes/video tad jāatzīst ka nokia ir labākā šajā jomā
kooa? wtf?? :D mana 3 gadus vecā walkman truba spēj kvalitatīvāku bildi uzņemt (foto ne video), tad jābrīnās, kādus graustus Tavi draugi lieto :?:
Un vsp kapēc Nokia? kad tests, tikai NOKIA... itkā nebūtu citu telefonu ražotāju. Paldies par rakstu, bet ja kas, ir arī cilvēki, kuriem nepatīk šie bremzīgie un lietošanā neērtie plastmasas ķieģeli. Paldies :wink:

User avatar
Toms
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 440
Pievienojies: 10 Mar 2007, 16:41
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no Toms » 03 Feb 2010, 18:28

SE faniem ir tendence nolikt citus ražotājus. Gluži kā Operas lietotāji...:D
Uz mežu malku neņem līdzi.

User avatar
TrakaisKursis
Vecākais lietotājs
Atbildes: 1024
Pievienojies: 10 Jūn 2008, 15:08
Reputācija: 0
Atrodas: Reiga

Post no TrakaisKursis » 03 Feb 2010, 18:49

tīri vai sakārojās nopirkt ;) paldies autoram!

80MXM08
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 178
Pievienojies: 28 Mai 2009, 12:24
Reputācija: 0
Atrodas: Dobele

Post no 80MXM08 » 03 Feb 2010, 19:46

zxcv wrote:
80MXM08 wrote:cik es esmu lietojis nokia un salīdzinājis ar draugiem bildes/video tad jāatzīst ka nokia ir labākā šajā jomā
kooa? wtf?? :D mana 3 gadus vecā walkman truba spēj kvalitatīvāku bildi uzņemt (foto ne video), tad jābrīnās, kādus graustus Tavi draugi lieto :?:
Un vsp kapēc Nokia? kad tests, tikai NOKIA... itkā nebūtu citu telefonu ražotāju. Paldies par rakstu, bet ja kas, ir arī cilvēki, kuriem nepatīk šie bremzīgie un lietošanā neērtie plastmasas ķieģeli. Paldies :wink:
tu nofotografē ar savu staigājošo veci bez zibspuldzes un tad saki kko
ShivaII wrote: Even the Login Screen from lineage2 is better then the hole WoW Game

User avatar
zxcv
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 19
Pievienojies: 23 Feb 2009, 18:42
Reputācija: 0

Post no zxcv » 03 Feb 2010, 22:13

viņam nemaz nav zibspuldzes.. pat autofokusa nav.. bet vienalga bildes nav tik graudainas un izsmērētas. Un vsp es te ne par ko nefanoju.. āa nu pareiz.. nevajadzēja vispār modeli pieminēt.. bet tad jau vienalga kāds gudrinieks sāktu di*st ka es moš ar kādu cyber shot salīdzinu..
PS. gaišā dienas laikā, fotogrāfējot dabasskatus, neviens zibspuldzi neizmanto ja kas
Lietot nokia, ir kā dzert čuras no coca cola pudeles :)

User avatar
WerNeo
Lietpratējs
Atbildes: 1805
Pievienojies: 14 Aug 2007, 01:27
Reputācija: 0

Post no WerNeo » 03 Feb 2010, 22:14

Foto un video.. telefoniem raksturīgā - neciešamā kvalitāte. :) Tikai un vienīgi "qwerty" te ir spēks. Savādāk... telefons, kā jau telefons.

User avatar
wolfinj
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 131
Pievienojies: 21 Apr 2009, 15:01
Reputācija: 0

Post no wolfinj » 03 Feb 2010, 22:54

zxcv wrote:viņam nemaz nav zibspuldzes.. pat autofokusa nav.. bet vienalga bildes nav tik graudainas un izsmērētas. Un vsp es te ne par ko nefanoju.. āa nu pareiz.. nevajadzēja vispār modeli pieminēt.. bet tad jau vienalga kāds gudrinieks sāktu di*st ka es moš ar kādu cyber shot salīdzinu..
PS. gaišā dienas laikā, fotogrāfējot dabasskatus, neviens zibspuldzi neizmanto ja kas
da labi man bija sen telefons ar 1.3 kameru un tā arī uzņēma ideālas bildes saulainās dienās bet tādā apgaismojumā kā autors ir veicis uzņēmumus bildes bija nebaudāmas...

User avatar
rasty
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 212
Pievienojies: 16 Nov 2009, 13:31
Reputācija: 0

Post no rasty » 05 Feb 2010, 21:51

Raksts labs. Tik dažādibu vajag!
p.s. Nu vispār jau telefoni ir telefoni ar ekstrām, nevis ekstras ar telefonu.. Vnk tel. i domāti zvanīšanai.. Un pa to ne vārda.. Ne kāda sarunu kvalitate! Dažiem tas varbūt ir svarigi! Bet tā, labs raksts!
Akcija: saki narkotikām nē- mums vēl šņabis nav beidzies!

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 06 Feb 2010, 13:04

rasty - Ja jau būtu slikta sarunu kvalitāte vai novirze no normas, kad neiet kāda no pamatfunkcijām - tad es jau to noteikti pieminētu:) Piemēram, telefonam nebūtu SMS atbalsts.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
rasty
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 212
Pievienojies: 16 Nov 2009, 13:31
Reputācija: 0

Post no rasty » 07 Feb 2010, 17:19

Nu ja nebūtu, tad tas butu vnk smiekligi! P.s. Purvciemā dzīvo? Ļoti zināma vieta! (pēc fotogrāfijām šajā un citos testos.)
Akcija: saki narkotikām nē- mums vēl šņabis nav beidzies!

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 07 Feb 2010, 18:51

Jā, Purvciemā - bildēju to, kas apkārt:)
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Pievienot atbildi

Return to “Testi”