Tests: Nokia 6700 Classic

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: Nokia 6700 Classic

Post no shady » 18 Feb 2010, 16:50

Š oreiz paņēmu testam Nokia 6700 Classic. Tas piesaistīja uzmanību ar savu eleganto dizainu. Modelis pieejams sudraboti/matēti/melni metāliskā krāsā. Lai gan telefona biezums nav nekas sevišķs (11mm), tas izskatās diezgan plāns un nerada nepatīkamu sajūtu, ka ir kas iestūķēts kabatā, un šim telefonam ir izteiktas plūdlīniju formas.
Displejs izmērs ir ierastā izmērā - 2,2 collas ar izšķirtspēju: 240 x 320.
Pie dizaina varam minēt metāliskās daļas piejaukuma korpusam, kas padara to izturīgāku un ar to veido savu stilu.

ImageImage
Image

Ä€trums un raksturīgie trūkumi

Telefons liek manīt par savu “domāšanu”. Jāgaida, kad atver, aizver kādu aplikāciju, un tas tomēr nerada nekādu labo iespaidu.
Lai labāk lasītājiem to uztvert, nofilmēju to video:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YfLMVb9N4GM[/youtube]

Priekš mūsdienīga telefona, manuprāt, ātrdarbība ir mazliet par lēnu un nepacietīgus cilvēkus tas sāk kaitināt.
Arī atmiņa nav neko liela – 170MB, ko papildina komplektā esošā 1GB MicroSD atmiņas karte. Š im modelim atmiņas karti var palielināt līdz 8GB, bet ja neaizraujas ar multimediju, tad ir pietiekoši arī standarta komplektācija.

Nākošā vilšanās bija WLAN trūkums. Tas noteikti neapmierina daudzus lietotājus (ieskaitot mani), jo Latvijā mobilā interneta pakalpojumi neatbilst mūsdienu prasībām gan ar ātrumu, gan dažādiem ierobežojumiem, kuru pakalpojums nereti nav nemaz tik lēts.

Iebūvēts ir radio ar RDS atbalstu, kas ikdienas ceļojumu no mājām uz darbu padara kaut cik tīkamāku. Tomēr jāpiebilst, ka mūzikas baudīšana tik tīkama ar šo telefona modeli nebūs. Kvalitāte tomēr nav nostrādāta līdz galam un vai nu dēļ austiņu ligzdas, kur kontakts bija diezgan “ļurīgs”, vai dēļ kā cita – bieži pazuda skaņa, pārlēca stacijas utt.. Varbūt man bija trāpījies neveiksmīgs “eksemplārs” vai kāds cits testētājs bija par to parūpējies – nemācēšu teikt, jo otrs tāds modelis man nav pieejams (lasītāji varētu padalīties ar savu pieredzi un atsauksmēm).
Iespējams, ka problēma tiktu atrisināta ar bluetooth austiņām, bet es apskatu telefonu tādu – kāds viņš ir standarta komplektācijā., jo uzfrišināt var visu, bet tad jau tas ir kas cits.
Komplektācijā ietilpst WH-203 austiņas, kuras nav funkcionālas (nepiemērotas multimedijai):

Image

Ērtums

Lai raksts nebūtu tik dramatisks, atradu arī ko pozitīvu. Ir iestrādāta pēdējo kontaktu izlase, kas padara šo ierīci mazliet ērtāku. Rakstot SMS parādās pēdējie kontakti, kuriem sūtītas SMS un biežāk lietotie nr. vairs nebūs jāmeklē garajā kontaktu sarakstā.
Ērti ir strādāt ar priekšplāna taustiņiem, bet mazliet neērtības rada sānu pogas. Laikam dizains prasa savus upurus, jo ražotājs lielu akcentu ir licis uz telefona eleganci un šīs sānu pogas nav ērti nospiežamas (nospiest var, nekas neķeras, bet sava uzmanība tām ir jāvelta).

Izcelties uz citu fona

Testējot šo Nokia modeli, atklāju interesantu fīču – viegli uzsitot pa aizmugurējo vāciņu (vai “nometot” uz galda) – viegli novibrējot, uz ekrāna parādās pulkstenis! Īstenībā patīkami, ja cenšas padarīt kādu modeli ar ko īpašu nevis ražot vienmuļus modeļus ar sīkām funkciju izmaiņām.

Kamera

Telefons ir apveltīts ar 5Mpx (2592 x 1944 px) kameru kurai ir autofokuss. Ir arī zibspuldze, lai attēls būtu kvalitatīvāks sliktā apgaismojumā. Pēc attēlu apskates varu secināt, ka foto ir diezgan pieņemami un kvalitatīvi. Š eit varat ievērtēt testa attēlus:

Image
Nesamazināts attēls ir pieejams šeit: < spied te >
Image
Nesamazināts attēls ir pieejams šeit: < spied te >
Image
Nesamazināts attēls ir pieejams šeit: < spied te >

Video kamera, kuras spēj uzņemt ar 640 x 480 px, ir labs rādītājs, bet tikai ar 15 kadriem sekundē. Ja vēlas 30 kadrus sek., tad jāizvēlas 352x288 px izšķirtspēja.

Programmatūra

Nokia 6700 Classic griežas uz Nokia operētājsistēmu (40.sērijas 6.izlaidumu). Programmas priekš S40 vides ir pieejamas internetā un katrs varam padarīt patīkamāku lietošanai, jo standarta pakete (kalkulators, plānotājs, modinātājs, piezīmes, video/audio atskaņotājs, hronometrs, taimeris, utt) no rūpnīcas ne vienmēr apmierina visas vajadzības.
Ir integrēts e-pasta klients, bet atgādināšu, ka izmantosim tikai mobilā operatora pakalpojumus.
Patīkami, ka ir integrēts jau Opera Mini pārlūks, kas nav lieki pašam jāinstalē. Ja nu kādam netīk lietot Opera Mini, tad Nokia par to ir parūpējusies un atstājusi arī savu pārlūku.
Arī par navigāciju nav aizmirsts – iebūvēts A-GPS un Ovi Maps programmatūras atbalsts.

Secinājumi

Uz doto brīdi Latvijas interneta veikalos šī prece maksā ap 130Ls (dati ņemti no salidzini.lv), ko varētu ievieto vidējās klases segmentā. Dizains ir elegants, un funkcijas ir apmierinošas, bet wlan trūkums, ātrums un augstminētā problēma ar radio like apsvērt arī citas alternatīvas. Bet tas nu jāizvērtē katram individuāli, pēc savām vajadzībām.
Telefons apmierinās vidēja cilvēka (ikdienas lietotāja) prasības, kam telefons ir arī sava stila papildinājums, bet praktiski neko daudz no telefona nevēlas “izspiest”.

Papildus parametrus varat aplūkot šeit: Nokia.lv – 6700 classic


Notepad.lv pateicas Hill & Knowlton par iespēju notestēt šo telefonu.
Last edited by shady on 21 Apr 2011, 16:42, edited 2 times in total.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Scandal
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 157
Pievienojies: 27 Jūl 2009, 21:10
Reputācija: 0
Atrodas: Istabas piektais stūris!

Post no Scandal » 18 Feb 2010, 17:55

Telefons ir labs. Uzskatu, kad melna dizaina vāciņš vislabāk izskatās! Patīk tas, ka paņem rokā, ir kvalitatīva sajūta, jo korpus tiešām ir labs! Kā mīnusu varu minēt to, ka sānā esošā skaļuma regulēšanas poga ir pilnībā nefunkcionējoša, jo ir ļoti cieta un neērta! Baterija arī varēja būt niknāka, jo, ja sāk daudz runāt, tad katru otro dienu sanāk lādēt. Patīk tas, ka ir S40 nevis S60 programmatūra, jo ne visiem to vajag. Ļoti apmierina kamera, lai gan prasās aizsarg vāciņš un labāka zibspuldze, bet nu šī lieta ir ziedota kvalitātei! Kopumā par telefonu ir ļoti labi iespaidi, un pašam patīk! Telefons priekš ikdienas lietošanas ir labs, ja to izmanto kā telefonu, nevis mūzikas atskaņotāju vai fotokameru, vai vēl sazin par ko ;)

80MXM08
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 178
Pievienojies: 28 Mai 2009, 12:24
Reputācija: 0
Atrodas: Dobele

Re: Tests: Nokia 6700 Classic

Post no 80MXM08 » 18 Feb 2010, 18:28

shady wrote: jo Latvijā mobilā interneta pakalpojumi neatbilst mūsdienu prasībām gan ar ātrumu, gan dažādiem ierobežojumiem, kuru pakalpojums nereti nav nemaz tik lēts.
šobrīd jau ir daudz maz lietojams un LMT ir 3Ls(un es uzskatu, ka tas NAV DAUDZ!!!) mēnesī un lieto cik gribi!!!
ShivaII wrote: Even the Login Screen from lineage2 is better then the hole WoW Game

nevertell
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2885
Pievienojies: 13 Mar 2009, 23:25
Reputācija: 0

Post no nevertell » 18 Feb 2010, 18:53

Nē, 3g pārklājums sūkā. Ä€trums ar ir gluži tāds pats, kā edžam.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 18 Feb 2010, 20:40

nevertell wrote:Nē, 3g pārklājums sūkā. Ä€trums ar ir gluži tāds pats, kā edžam.
Nu patiesībā jau LMT 3G darbojas - vismaz lielajās pilsētās. Nu vismaz Liepājā ir. Bet ātrums ārkārtīgi svārstīgs atkarībā no diennakts laika un tīkla noslodzes.
Image

nevertell
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2885
Pievienojies: 13 Mar 2009, 23:25
Reputācija: 0

Post no nevertell » 19 Feb 2010, 01:20

Rīgā 3g pārklājums ir atkarīgs no sienu biezuma un labās veiksmes un karmas vibrācijām.

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 19 Feb 2010, 03:20

80MXM08 - Cilvēki lieto dažādus pieslēgumus, priekšapmaksas kartes - izmaksas katram ir savādākas, kas vēl tiek sarežģīts ar dažādām programmu paketēm, klienta "uzticamības" reklāmas trikiem un vēl sazin ko...
Piekrītu, ka daudzi cilvēki pat nezin kas ir Wlan, bet tie, kuri zin - spēj novērtēt tā esamību telefonā:) Un, ja mājās/darbā ir pietiekoši ātrs nets, tad patīkamāk ir izmantot to nevis bakstīties caur operatora tīkla noslodzi.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Creep
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1138
Pievienojies: 09 Feb 2008, 20:06
Reputācija: 0

Post no Creep » 20 Feb 2010, 16:13

Shady: Priekshkam tad maajaas internetu telefonaa? Vai tieshaam ar trubu netu browseet ir eertaak, nekaa no datora? Un tiem, kuriem patieshaam arii vajag daudz izmantot to internetu, pieejami tiiri pienaaciigi tarifi pie operatoriem (kautvai tas pats okartes datu tarifs vai bifri variants, ja par priekshapmaksas karteem runaajam).
P.S. Sorry par garumziimju neesamiibu, lietoshanaa win xp ar izgrieztu LV klavas layoutu...

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 20 Feb 2010, 19:57

Creep - Tas ir komfortam un izlaidībai:) Pamosties nakts laikā, bet dators ir izslēgts - viegli un ērti vari iečekot kaut vai savu meilu. Varbūt tu neatrodies visu laiku pie datora, bet tev uz tel izlec paziņojums, ka ir pienācis jauns meils!
Kaut vai aizejot pie kāda ciemos, kuram (vai viņa "gudrajam" kaimiņam) ir rūters un vari babikstīt savas privātās lietas telefonā. Ir lietas, kuras nevēlies uzticēt svešam datoram (varbūt pilns ar dzīvnieciņiem).
Zini, citreiz ir vienkārši ērtāk iečekot kaut vai notepadu no telefona nekā celties augšā no dīvāna, lai pieietu pie PC.

Bez tam, nevajag skatīties tik aprobežoti - WLAN telefonā nozīmē komfortu un brīvību:) Kafejnīcas, dažādas iestādes, darbs, uz ielas stūra pie kādas mājas (pilns ar nesekjūrētiem wirelessiem), utt - nodrošina tev sakarus ar ārpasauli (web, soc.tīkli, skype, utt) pat tad, ja tev nav ne santīma priekšapmaksas kartē.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Mateus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 108
Pievienojies: 30 Mai 2009, 09:06
Reputācija: 0
Atrodas: Ogre

Post no Mateus » 22 Feb 2010, 00:11

"Uz Nokia 6700 Classic griežas Nokia Symbian operētājsistēma (40.sērijas 6.izlaidums)."
?????????
WTF
S40 tagad arī būs simbians? :) Tad jau S30 arī ir simbian?
Symbian ir S60.

User avatar
Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13
Reputācija: 0

Post no Evers » 22 Feb 2010, 00:21


User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 22 Feb 2010, 00:42

Mateus wrote:"Uz Nokia 6700 Classic griežas Nokia Symbian operētājsistēma (40.sērijas 6.izlaidums)."
?????????
WTF
S40 tagad arī būs simbians? :) Tad jau S30 arī ir simbian?
Symbian ir S60.
Ļoti atvainojos par kļūdu - izlaboju.
Pats jocīgākais, ka zinu, ka rakstu nopublicēju ar pavisam savādāku tekstu. Un manā melnraksta dokumentā "symbian" vārds nefigurē.
Tagad atzīstas - kurš gudrītis no administrācijas noeditēja manu rakstu un man par to nepainformēja???
Varbūt labu gribēja, bet sanāca kļūda un esmu biku dusmīgs, tagad jāņem un jāpārlasa viss..
---
Edited: Atradu vēl pārs stila labojumus - kurš ir bakstījies? :/
(Lai tas zobena vicinātājs, kurš te bakstījies pats brīvprātīgi piesakās:D)
Ja es editēju kādam rakstu autoram rakstu, tad es viņam par to aizrakstu! Īstenība nav smuki! Pārlasīt ik pa laikam savus vecos rakstus man arī nav laika....
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
elvisburdajs
E-žurnālists
Atbildes: 1028
Pievienojies: 31 Mar 2008, 22:54
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no elvisburdajs » 22 Feb 2010, 01:13

shady, Vecākajiem lietotājiem ir pieeja citu rakstu editēšanai? Vispār nedaudz komiska situācija. :D

User avatar
tox3
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 265
Pievienojies: 25 Mar 2008, 13:37
Reputācija: 0

Post no tox3 » 22 Feb 2010, 16:45

Kas tad īsti ir S40?

User avatar
Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13
Reputācija: 0

Post no Evers » 22 Feb 2010, 17:52

tox3 wrote:Kas tad īsti ir S40?
Feature phone, ne-smartfons
(nokia)

User avatar
elvisburdajs
E-žurnālists
Atbildes: 1028
Pievienojies: 31 Mar 2008, 22:54
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no elvisburdajs » 22 Feb 2010, 19:29

Īsāk sakot primitīvākas programmas (java, .swf).

User avatar
tox3
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 265
Pievienojies: 25 Mar 2008, 13:37
Reputācija: 0

Post no tox3 » 22 Feb 2010, 19:46

Bet kāpēc nav symbian? Vienkārši šajā jautājumā mana pasaule ir apgāzta kajām gaisā :D

User avatar
Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13
Reputācija: 0

Post no Evers » 22 Feb 2010, 22:41

nu nav tiem nemaz symbian OS , vnk uz Javas bāzēta OS.

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 22 Feb 2010, 23:52

Te var palasīt:
=> http://en.wikipedia.org/wiki/Series_40
Series 40 uses a simpler operating system than the higher end S60 (which is based on the multi-tasking Symbian OS). Because S40 devices do not support true multi-tasking and do not have a native code API for third parties, its user interface may appear to be more responsive and faster than other Nokia platforms.[5]
---
=> http://www.forum.nokia.com/Technology_T ... Series_40/
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Pievienot atbildi

Return to “Testi”