Neliels ieskats vēsturē. Viss sākās 1987. gadā, kad Tomass Knolls izgudroja nelielu programmiņu Display, ko lietoja melnbalto bilžu attēlošanai uz tāda pat melnbaltā displeja. Kopā ar brāli Džonu viņi eksperimentēja, lai ar programmu varētu izmainīt dažādus bildes parametrus. 1988. gadā par to uzzināja programmatūras kompānija Adobe, un nopirka licenci, vienlaikus pārsaucot programmu par "Photoshop".
Pirmā komercversija iznāca 1990. gadā, un tā bija domāta Macintosh datoriem. Photoshop 1.0.7 saturēja tādus instrumentus, kā līmeņi un līknes; bija paredzēta iespēja kaut ko izgriezt un uzklāt otram attēlam. Pieprasījums nebūt nebija liels - izdevās pārdot vien 500 eksemplārus mēnesī.

1991. gadā parādījās uzlabota versija, kas saturēja tādu instrumentu kā Pen. Interesanti, ka Photoshop 2.0 kārbiņa bija tieši tāda pati kā 1. versijai - kaut kas neiedomājams mūsdienās!

1993. gadā Photoshop 2.5 pirmo reizi tika izlaists arī Windows videi. Interesanti, ka šo versiju Adobe portēja arī uz Unix, Solaris un Irix platformām, bet vēlāk no tā atteicās.
1994. gadā Photoshop 3.0 tika pie tāda svarīga rīka kā slāņi (layers), kas padarīja darbu ar programmu daudz elastīgāku.

Pēdējā versija, kurā lietoja kārtas numerāciju - bija Photoshop 7.0. Pēc tam Adobe to veidoja kā grafikas programmu kopu Creative Suite ar numuriem CS, CS2, CS3 un CS4 (patreizējā).
Sākot CS3, Photoshop tiek izdots divās versijās - Standard un Extended. Pēdējā papildināta ar iespējām 3D-modeļu un videofailu apstrādei.








Neraugoties uz to, ka Photoshop nepārtraukti attīstījās, instrumentu panelis kreisajā malā ceļoja no versijas uz versiju. Protams, tas arī "apauga" ar jaunām funkcijām. Pēdējos fotošopos aiz katras pogas slēpjas vairāki rīki.

Interesanti, ka programmas ikona mūsdienīgu veidolu ieguva tikai līdz ar CS versiju. Līdz tam tā vienmēr bija acs izskatā.

Avots 1, 2.