Neliela atkāpe - kas tas tāds par kārtridža čipu? Tā ir neliela, printera kārtridžā iemontēta mikroshēma, kuras uzdevums ir sekot tintes līmenim tvertnē, parādīt to uz PC, un savlaicīgi brīdināt lietotāju, ja tinte gatavojas izbeigties. Ja tinte pilnīgi izbeigusies - printeris tiek bloķēts, lai pasargātu drukājošo galviņu no iekalšanas. Š īs mikroshēmas darbības loģika ir vienvirziena; ja tvertnē papildina tintes krājumus - čips to nesaprot. Lielākajā daļā printeru iespējams šo mikroshēmu konkrētajam kārtridžam atslēgt; nomainot to, viss atkal darbojas kā līdz šim.
Lai printera ekspluatāciju padarītu lētāku, daži oriģinālās tintes vietā pērk alternatīvo ražotāju ražojumus. Tie maksā 2-3 reizes lētāk, bet šādiem noname izstrādājumiem piemīt būtiski trūkumi:
- 1. nestandarta tinte mēdz būt ar mazāku blīvumu un pārklāšanas spēju, līdz ar to drukai tiek izkropļots pareizs krāsu atainojums
2. druka mēdz izplūst
3. īpaši sliktas kvalitātes tinte neatgriezeniski bojā printera galviņu, tā mēdz iekalst tā, ka vairs nevar iztīrīt
Pēc Sinerta darbinieku teiktā - uzpildes komplektiem ir ļoti mazs pieprasījums, kas ir absolūti neizprotami. Pildot kārtridžus paša spēkiem - izmaksas ir vidēji 5 reizes zemākas nekā pērkot jaunus, un drukas kvalitāte absolūti necieš. Uzpildes komplektus ražo Dienvidkorejas kompānija IncTec, kas uzskatāma par ekspertu šajā jomā.

5 kārtridžu printeriem pavisam ir 3 komplekti - melnbaltai drukai (satur 2 x 20 ml tintes), krāsu drukai RGB (pa 20 ml no katras krāsas), un īpašs melnais kārtridžs krāsu drukas uzlabošanai (2 x 20 ml). Pirmie divi paredzēti 2 uzpildes reizēm, pēdējais kalpos 4 reizēm. Attēlā parādīti pirmie divi komplekti.

Komplektos (parādīts RGB) ietilpst viss vajadzīgais, ieskaitot cimdus. Ir arī sīka pamācība daudzās valodās (diemžēl latviešu nav). Ja pildāmais kārtridžs ilgāku laiku atradies ārpus printera vai pilnīgi izlietots - sekojam instrukcijām, un pildām no abām pusēm. Ja tanī vēl palicis kaut viens piliens tintes, un tas vēl normāli drukā - var lietot zemāk aprakstītu vienkāršotu procedūru, kas notiek bez tintes zudumiem.
Mums vajadzēs īlenu un gumijas korķīšus (RGB komplektā to ir 6 gab.; pārējos pa 2 gab.)

Darbību kārtība:
1. Sagatavojam tintes šļirci, uzliekam tai adatu
2. Kārtridžā ar asu nazi vai skalpeli atbrīvojam no plēves vietu, kur atrodas lodīte.
3. Īlenu uzmanīgi ieskrūvējam lodītē, un izceļam to ārā (uzmanīgi, lai nesabojātu kanālu, kur tā atrodas!)
4. Ar cimdu aizspiežam (vai ar līplenti aizlīmējam) izejas atveri (sietiņu)
5. Ar šļirci ievadām tinti apm. 1/2 - 2/3 no tilpuma
6. Aiztaisām pildāmo atveri ar gumijas korķīti
7. Atbrīvojam izejas atveri (sietiņu)
8. Noslaukām ar salveti tintes paliekas, un noliekam kārtridžu vertikāli uz 5 minūtēm uz salvetes. Ja nekas netek - varam likt printerī
9. Izpūšam dīzes, izdrukājam testlapu. Ja viss kārtībā - darbs pabeigts
Piezīmes.
Ja tiks sabojāts lodītes kanāls, un korķis nespēs hermētiski noslēgt tvertni - kārtridžs tecēs, un pieķēzīs printējošo galviņu. Tādu kārtridžus lietot nedrīkst.
Nevajag censties pieliet pilnu tvertni ar tinti, tas tikai palielinās tecēšanas risku. Atkārtota uzpilde iepriekš sagatavotam kārtridžam prasa vien dažas sekundes.
Ja printeris lamājas, ka kārtridžs tukšs, un atsakās darboties - parasti jāpatur poga 10 sekundes nospiesta. Par to sīkāk ir uzpildes komplekta instrukcijā + printera draiveris pats pasaka priekšā, kas jādara.
