p2p tīkls Kademlia (pirmpublicējums latviešu valodā)

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

p2p tīkls Kademlia (pirmpublicējums latviešu valodā)

Post no samurajs » 10 Mar 2007, 20:58

[imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/200 ... 541966.gif[/imgl]Katrs p2p failapmaiņas tīklu (RevConnect, Emule) lietotājs būs ievērojis savā programmatūrā vārdu Kademlia. Š ur un tur pavīd runas - to vajagot atslēgt, tas bremzējot ātrumu... Bet nu tas drīzāk aiz nezināšanas.

Kas ir Kademlia (Kad)? Tas ir bezserveru p2p failapmaiņas tīkls, darbojas līdzīgi DC++ un Emule. Vienīgā atšķirība ir tā, ka šim tīklam nevajag ne hubu, ne starpniekserveru - to lomu izpilda pašu lietotāju datori, kuri pa visiem kopā izveido telpā izkliedētu serveri. Uz katra tīklā iesaistītā PC glabājas daļa informācijas par tuvākajiem tīklā esošajiem Kad PC un šārētajiem resursiem. Pieslēdzoties tīklam, dators iziet boot-strap procedūru, kuras laikā savienojas ar tuvāko Kad tīklam pieslēgto PC un ielādē no tā datus. Boot-strap procesā lietotājam tiek piešķirts īpašs numurs "Node ID", pēc kura tas turpmāk tiks atpazīts.

Protams, ka centralizēta servera trūkums padara datu apmaiņas procesu Kad tīklā absolūti nekontrolējamu, iespējamas dažādas darbības sistēmas "apmānīšanai". Nepārtrauktā dienesta informācijas pārsūtīšana starp tīkla datoriem bremzē sistēmu. Tāpēc arī failu apmaiņas ātrums Kad tīklā lielākoties nav augsts. Bet ne jau tas šeit ir noteicošais, ar pilnām tiesībām varam apgalvot, ka Kademlia tīkla lietotājam ir visa pasaule uz PC!

Visas pasaules Revconnect un Emule lietotāji ir savā starpā saistīti caur Kademlia!

Kurš prot izmantot Kad, tam pieejami visi interneta p2p resursi (torentus ieskaitot), neatkarīgi no tā, kuros hubos, trakeros, vai serveros viņš reģistrēts. Tiešā pieeja Kad tīklam un meklētāji ir pieejami p2p programmā Emule.

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”