Atvērts ''Linux'' palīdzības portāls

Moderatori:janis.wd, Vecākie lietotāji

deivs001
Vecākais lietotājs
Atbildes:2011
Pievienojies:13:45 / 14. Mar, 2007
Reputācija:0
Atvērts ''Linux'' palīdzības portāls

Post no deivs001 » 15:05 / 5. Okt, 2007

Pieaugot Linux un daudzu citu atklātā pirmkoda produktu popularitātei, lietotājiem arvien biežāk nepieciešama arī palīdzība šo produktu uzstādīšanā, pieskaņošanā un ikdienas ķibeļu novēršanā. Lai palīdzētu risināt šos jautājumus, ir izveidots Linux palīdzības portāls (http://palidziba.linux.lv), kurā interesentiem iespējams uzzināt par atklātā pirmkoda produktu lietotāju kopienu resursiem, kuros bez maksas var iegūt palīdzību dažādu jautājumu risināšanai. Tāpat lapā pieejama arī informācija par cilvēkiem un uzņēmumiem, kas piedāvā profesionālus atklātā pirmkoda produktu uzstādīšanas un uzturēšanas maksas pakalpojumus.

Š obrīd portālā ir atrodama informācija par pieciem uzņēmumiem un privātpersonām, kas piedāvā atklātā pirmkoda produktu ieviešanas un atbalsta pakalpojumus, kā arī saites uz vairākiem atklātā pirmkoda produktu lietotāju kopienas forumiem, vēstkopām un citiem bezmaksas palīdzības kanāliem. Portālu paredzēts regulāri papildināt ar jaunāko informāciju. Linux palīdzības portāls tapis ar Latvijas Universitātes Linux centra un a/s Capital palīdzību.

Uzņēmumi un individuālie lietotāji mēdz izvēlēties atklātā pirmkoda produktus, lai samazinātu savas IT izmaksas, ietaupot uz licenču maksu par programmatūras izmantošanu. Turklāt, gadījumos, kad tas ir nepieciešams, uzņēmums atklātā pirmkoda produktus var pielāgot savām vajadzībām.

Atklātā pirmkoda ideja balstās uz to ka kopā ar programmu tās lietotājiem ir pieejams arī šīs programmas pirmkods jeb "recepte" ar kuras palīdzību ir izveidota konkrētā programma. Daži no populārākajiem atklātā pirmkoda produktiem ir Firefox tīmekļa pārlūks, OpenOffice.org biroja programmatūras pakete, Ubuntu Linux operētājsistēma un Apache tīmekļa serveris. Sīkāka informācija par atklātā pirmkoda ideju un produktiem pieejama Atveries.lv portālā.

P.S.
Lai gan šī ziņa jau tikusi pievienota 2007. gada 27. jūlijā iekš Fizmati.lv man par šo bija pirmā dzirdēšana. Varbūt, ka kādam vēl noderēs un uzzinās ko jaunu. :)

User avatar
Nitro
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:487
Pievienojies:00:41 / 10. Mar, 2007
Reputācija:0

Post no Nitro » 11:52 / 6. Okt, 2007

Neaizmirsiisim arii par http://linux.edu.lv
Not this **** again...
Sargājiet sevi paši tad arī Dievs jums nepalīdzēs.

Pievienot atbildi

Return to “Noderīgas saites”