Parasti mūsdienu TV ir vairākas pieslēgvietas jeb porti: SCART, S-video, RCA, HDTV utt. Jaunajiem LCD un plazmas TV mēdz būt arī HDMI un D-sub (VGA) porti. Bet sāksim par visu pēc kārtas.
1. Antenas ieeja. Tas ir visvecākais un kvalitātes ziņā vissliktākais pieslēguma veids, bet vēl šad-tad tiek lietots. Tas notiek tā: antenas spraudni iesprauž pieslēdzamajā ierīcē (parasti tas ir VHS videomagnetofons vai SAT uztvērējs). No tā antenas izejas ar parasti klātpielikto vadu ierīci savieno ar televizora antenas ligzdu. Vads izskatās šādi:

Lietojot šādu savienojumu, uz televizoru vienlaikus pienāk gan ētera TV signāli, gan signāls no pieslēgtās ierīces. Parasti tam izmanto kādu no decimetru kanāliem. Tā kā pieslēdzamajā videoierīcē tiek izmantots īpašs augstfrekvences videomodulators, jārēķinās ar tā radītajiem signāla kropļojumiem. Tie parasti ir ievērojami. Metode ir normāli lietojama televizoros ar nelieliem ekrāniem līdz 21" un gadījumos, kad nepieciešams pieslēgt vairākas ierīces, bet videoieeja televizoram tikai viena.
2. Kompleksā videosignāla ieeja. Tas visu laiku bija visplašāk lietotais savienojuma veids. Pa vadu tiek pārraidīts zemfrekvences kompleksais standarta videosignāls CVBS (Complex Video Broadcasting Signal). Signāls sastāv no spilgtuma komponentes, krāsu komponentes un sinhrosignāliem.
Attēlos: VCBS test-signāls shematiski un tā oscillogramma


Š āds videosignāla pārraides veids ir ļoti ērts, pa labu kabeli var savienot visai attālas ierīces. Bet tam ir nopietns trūkums: spilgtuma un krāsainības komponenšu mijiedarbība pasliktina attēlu. It īpaši tas ievērojams, skatoties oriģinālos DVD diskus. Attēla smalkās detaļas izplūst un kļūst neskaidras. Bez tam šis PAL CVBS signāls SAT uztvērējos vai DVD atskaņotājos pats nerodas, bet tiek sintezēts. Tas ir vēl papildus kropļojumu avots.
CVBS signālu pārraida gan ar RCA savienotāju palīdzību, gan tas ietilpst jebkura SCART savienotāja sastāvā.
Attēlā: RCA kabelis (video= dzeltenais + 2 stereo audiokanāli)

VCBS ietilpst arī vairāku PC videokaršu atbalstīto formātu klāstā. Ja jums ir tāda videokarte, tad ļoti viegli izgatavot vadu savienošanai ar TV:

UZMANĪBU! Pirms spraužat šādu vadu, pārliecinieties, ka TV un PC ir izslēgti. Starp ieslēgtām ierīcēm ir liela potenciālu starpība, pastāv risks "izsist" videokarti!
Ieteikumi lietošanai: CVBS pieslēgumu ieteicams lietot VHS videomagnetofonu, analogo SAT uztvērēju, DivX pleijeru pieslēgšanai, kā arī PC pieslēgšanai ar mērķi skatīties DivX filmas. Š im mērķim kvalitāte ir pietiekoša.
3. S-video ir uzlabots CVBS, tanī ir atdalītas videosignāla spilgtuma un krāsainības komponentes. Attēla kvalitāte ir augstāka nekā CVBS. Š is standarts ir vispopulārākais PC un TV savienošanai, jo to atbalsta vairums videokaršu. Parasti videokartes ar apgādātas ar mini-DIN ligzdu:

Ja tāda ligzda ir arī TV, tad tos var savienot ar standarta vadu:
Ja TV nav šādas ligzdas, tad PC galā var apvienot spilgtuma un krāsainības signālus, un pārvērst S-video par parasto CVBS ar klasisko paņēmienu ( kondensators ir ļoti maza izmēra, to viegli iemontēt štekerī):

UZMANĪBU! Pirms spraužat šādu vadu, pārliecinieties, ka TV un PC ir izslēgti. Starp ieslēgtām ierīcēm ir liela potenciālu starpība, pastāv risks "izsist" videokarti!
Ar S-video nevarēs pilnvērtīgi aizstāt datora monitoru, bet skatīties DivX filmas varēs pieņemamā kvalitātē. Skaņu pa S-video nepārraida, tam vajadzīgs atsevišķs vads.
4. SCART RGB komponentu savienojums ir mūsdienās visplašāk lietotais DVD, mājas kinozāļu, digitālo SAT uztvērēju pieslēgšanai televizoram. Katra krāsu komponente ir nodalīta (tādas tās iegūst digitālajās ierīcēs), un tās pievada "pa tiešo" TV videoprocesoram un tālāk videopastiprinātājiem. Nav nekādu parazītisko saišu starp signāliem, nekādu lieku pārveidojumu, līdz ar to perfekta attēla kvalitāte. Pieslēgšanai lieto pilno, 21-vada SCART kabeli, pa to pārraida arī skaņas stereokanālus.
Attēlā: SCART unificētā montāžas shēma

5. HDTV savienojums. Nosaukums runā pats par sevi, tas ir labākais no analogo signālu pārraides veidiem. Savienojums sastāv no 5 ekranētiem kabeļiem, pa kuriem uz TV nonāk spilgtuma signāls Y, 2 krāsainības signāli Pb/Cb un Pr/Cr, kā arī L un R skaņas stereosignāli. Katram vadam RCA štekeris ir savā, unificētā krāsā, kas novērš nepareizu pieslēgšanu. Tādas pat krāsas ir arī ligzdām:

HDTV tāpat kā RGB SCART lieto DVD, mājas kinozālēm, digitālajiem SAT uztvērējiem. Attēla kvalitāte ir teicama.
6. D-sub (VGA) savienojums Daudziem jaunajiem LCD un plazmas televizoriem ir paredzēta iespēja izmantot arī kā PC monitorus, tie ir apgādāti ar D-sub (VGA) ligzdu. Uz šāda aparāta var iegūt pilnvērtīgu attēlu no datora, spēlēt spēles augstā kvalitātē utt. Š ādu TV jāuztver kā parastu monitoru, un tam jāveic atbilstoši videokartes iestatījumi (izšķirtspēja, refresh frekvence).
7. Digitālie savienojumi. Populārākie no tiem ir DVI (Digital Visual Interface) un HDMI (High-Definition Multimedia Interface) standarti; tie dod ideālu signāla pārraides kvalitāti.
Abi standarti ir viegli savietojami. Mūsdienu videokartēm bieži ir universālie analog/digital DVI-I izejas termināļi:
Tāpat mēdz būt videokartes ar HDMI izejām. Ja nepieciešams savienot datora DVI ar modernajiem televizoriem populāro HDMI, tad jāiegādājas pārejas vads:

Avoti:
http://www.3dnews.ru/video/tv-out2/
http://www.thg.ru/howto/20051125/pc_int ... 01-03.html