Tehnika

GM atbalsta elektrisko laivu startup tipa uzņēmumu ar 150 miljoniem ASV dolāru

General Motors ir iegādājies 25 % daļu no uzņēmuma Pure Watercraft, kas ir uz Sietlā, ASV bāzēts startup tipa uzņēmums, kas ražo elektriskos motorus un akumulatorus laivām.

Darījums ir 150 miljonu ASV dolāru vērts. CNBC ziņo, ka abi uzņēmumi nemin, kā šis sadalījums izskatīsies, bet GM “kļūs par sastāvdaļu piegādātāju Pure Watercraft un nodrošinās inženierzinātnes, projektēšanas un ražošanas prasmes, lai palīdzētu izveidot jaunas rūpnīcas,” teikts ziņojumā.

GM ir veicis visai daudz ieguldījumus un pirkumus elektrisko transportlīdzekļu uzņēmumos. 2020. gadā uzņēmums ar Lordstown Motors  noslēdza līdzīgu darījumu, lai kopīgiem spēkiem attīstītu elektriskā pikapa projektu. Reiz GM arī noslēdza darījumu ar ūdeņraža-elektrisko kravas auto startup tipa uzņēmumu Nikola 2 miljardu ASV dolāru vērtībā apmaiņā pret piekļuvi detaļām un ražošanai. Taču šis darījums izjuka pēc tam, kad 2020. gada septembrī uzņēmums Nikola tika apsūdzēts krāpšanā.

Pure Watercraft ir viens no vairākiem startup tipa uzņēmumiem, kas mēģina izveidot elektrisko laivu risinājumus. Tas pārdod motorus un ūdens necaurlaidīgus akumulatoru komplektus, kā arī sadarbojas ar vairākiem laivu ražotājiem, lai izveidotu pats savas elektriskās laivas dažādās formās un izmēros.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti