Jaunumi Programmatūra

Google Chrome 67 – akcents uz virtuālo realitāti

Google izdevis interneta pārlūka Chrome 67. laidienu, kurā veiktas dažas nozīmīgas izmaiņas. Vispirms jāmin labāka drošība ar advancētu Site Isolation tehnoloģiju – tas liegs kibenoziedzniekiem ekspluatēt CPU ievainojamības Meltdown un Spectre.  Kā nākamais jāmin pavisam jaunā standarta WebXR atbalsts. Ar šī API palīdzību varēs radīt web bāzētas virtuālās un papildinātās realitātes aplikācijas VR ķiverēm Windows Mixed Reality, Daydream, HTC Vive, Oculus Rift un citām.

Lai VR ķiveru lietošanas pieredze būtu kvalitatīvāka, ieviests API Generic Sensors. Tas pirmām kārtām būs vērsts uz mobilajām un hibrīdierīcēm un dos iespēju web lapām un aplikācijām (loģiski, ka tās būs galvenokārt spēles) pieslēgties dažādiem sensoriem: akselerometram, žiroskopam, ekrāna orientācijas sensoram, kustības sensoram. Cita inovācija ir Progressive Web Apps atbalsts, kas automātiski atvērs web aplikācijas jaunā pārlūka logā bez adrešu joslas un vadības rīkiem. Funkcija patlaban darbojas uz Windows un Mac. Tas maksimāli tuvinās web lietotnes natīvajai programmatūrai.

Pievienota iespēja eksportēt saglabātās paroles CSV dokumenta formā, ap kuru ņukājās jau no marta mēneša. Jābrīdina, ka šī funkcija ir galīgi neaizsargāta pret svešām acīm, un meklējama Iestatījumos zem Saved Passwords > Export passwords.

Nākamajās dienās atjaunināto Chrome 67.0.3396.62 saņems visi lietotāji.

Atbildēt

Līdzīgi raksti