Programmatūra

Google Earth vēsturiskie 3D kartes attēli parāda klimata pārmaiņu postījumus

Google Earth iegūst jaunu funkciju, kas ļauj novērot, kā ir mainījusies Zeme no 1984. līdz 2020. gadam. Tā ļau redzēt, cik lielā mērā klimata pārmaiņu postošās sekas jau ir izmainījušas planētu.

Šī jaunā funkcija būs pieejama ikvienam jau pavisam drīz. Lai to izmēģinātu, atveriet Google Earth un pēc tam noklikšķiniet uz Voyager ikonas, kas izskatās kā kuģa stūre. Varat meklēt sev interesējošu vietu vai apskatīt kādu no Google piecām “vadītajām ekskursijām” par pārmaiņām mežā, pilsētu izaugsmi, temperatūras paaugstināšanos, kalnrūpniecību un atjaunojamajiem enerģijas avotiem, kā arī “Zemes trauslo skaistumu”.

Uzņēmums apgalvo, ka, lai Google Earth izveidotu klimata pārmaiņu video, izmantoti vairāk nekā 24 miljoni satelīta attēlu, kas uzņemti no 1984. līdz 2020. gadam. Uzņēmums sadarbojās ar NASA, ASV Ģeoloģisko pētījumu (USGS), Eiropas Komisiju un Eiropas Kosmosa aģentūru (ESA), lai apkopotu pēdējos 36 gados izmantotos datus.

Šī nav pirmā reize, kad Google Earth ievieš šādu funkciju. 2013. gada maijā uzņēmums izlaida šo funkciju 2D režīmā ar attēliem no 1984. līdz 2012. gadam, 2016. gada novembrī šī funckija tika ievērojami atjaunināta. Jaunā funkcija piedāvā apskatīt Zemes izmaiņas no 1984. līdz 2020. gadam 3D formātā.

Uzņēmums ir arī izlaidis vairāk kā 800 bezmaksas video, kuros redzamas izmaiņas uz Zemes šajā laika periodā. Video paredzēti skolotājiem, bezpeļņas organizācijām kā arī citu nozaru darbiniekiem, lai parādītu, kā laika gaitā ir mainījusies Zemes ģeogrāfija.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti