Programmatūra

Google Lens atjauninājums ļaus veikt precīzāku meklēšanu

Google atjaunina savu vizuālās meklēšanas rīku Google Lens ar jaunām mākslīgā intelekta valodas funkcijām. Atjauninājums ļaus lietotājiem turpmāk sašaurināt meklēšanu, izmantojot tekstu. Piemēram, ja, izmantojot pakalpojumu Google Lens, atrodat līdzīgus vienumus tiešsaistē, varat pievienot tekstu “zeķes ar šādu rakstu”, lai specificētu kādu apģērba gabalu meklējat.

Turklāt Google savā iOS Google lietotnē laiž klajā jaunu funkciju Lens mode, kas ļaus lietotājiem meklēt kaut ko, izmantojot jebkuru attēlu, kas tiek parādīts, kad tiek veikta meklēšana tīmeklī. Jaunā funkcija būs pieejama pavisam drīz, bet sākumā tā būs pieejama tikai ASV lietotājiem.

Kopā ar citiem atjauninājumiem arī Chrome datora versija iegūs Google Lens. Tā ļaus lietotājiem, pārlūkojot tīmekli, atlasīt jebkuru attēlu vai video, lai atrastu vizuālās meklēšanas rezultātus, neizejot no cilnes.

Šie atjauninājumi ir daļa no Google jaunākās iniciatīvas uzlabot meklēšanas rīkus, izmantojot mākslīgā intelekta valodu izpratni. Lens jauninājumi tiek veikti, izmantojot mašīnmācību modeli, ko uzņēmums atklāja I/O pasākumā. Papildus šīm jaunajām funkcijām Google savā tīmeklī un mobilajā meklēšanā ievieš arī jaunus citus mākslīgā intelekta rīkus.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti