Jaunumi

Google+ tiek slēgts pēc drošības cauruma atklāšanas

Google slēdz Google+, nepopulāru sociālo tīklu kas tika palaists 2011. gadā.
Google deva paziņojumu tajā pašā dienā, kad Wall Street Journal publicēja stāstu par kļūdu nepopulārajā sociālajā tīklā, kas trešajām personām atļāva piekļūt lietotāju privātajiem datiem. Saskaņā ar The Wall Street Journal, Google uzzināja par pārkāpumu jau 2018. gada martā, bet klusi uzstādīja ielāpu un izlēma slēpt notikušo, lai izvairotos no potenciālas negatīvas regulatoru reakcijas.

Google uzzināja par datu piekļuves pārkāpumu drošības audita laikā martā. “Mums nonākot uzmanības centrā kopā ar vai pat Facebook vietā, neskatoties uz to, ka mums izdevās palikt nemanītiem Cambride Analytica skandāla laikā. Pēdējie notikumi gandrīz garantē, ka Google izpilddirektors liecinās tiesā”, tika teikts iekšējā piezīmē ko ieguva The Wall Street Journal. Izpilddirektors Sundars Pičai zināja par plānu slēpt notikušo no lietotājiem.

No 2015. gada līdz 2018. gada martam 428 ārējiem izstrādātājiem bija pieeja 500 000 Google+ lietotāju profiliem. Izstrādātāji varēja iegūt tādus datus kā lietotāju vārdus, e-pasta adresi, dzimumu, profila bildes, darba statusu, atrašanās vietu, dzimšanas datumu. “Mēs neatradām pierādījumus tam, ka kāds izstrādātājs zināja par drošības kļūdu un izmantoja to ļaunprātīgi”, Google paziņoja pēc Wall Street Journal stāsta publicēšanas. Bloga ieraksts apstiprināja, ka Google+ tiek aizvērts un sagādāja vairāk detaļas par drošības kļūdu, bet ne par apgalvoto notikumu slēpšanu.

“Patērētāju versija Google+ šobrīd tiek lietota maz un ir maza lietotāju iesaistīšanās. 90% no Google+ lietotāju sesijām ir īsākas par 5 sekundēm”, Google paziņoja, apstiprinot, ka Google+ vēljoprojām nav populārs sociālais tīkls.

Šie raksti ir tikai pēdējie daudzu rakstu sērijā par augsta profila datu drošības skandāliem. Septembra beigās Facebook paziņoja, ka hakeri nozaga 50 miljonu lietotāju datus. Pirms stāsta publicēšanas, izpilddirektors Pichai jau bija piekritis liecināt kongresā pēc privātas satikšanās ar ASV Republikāņu Partijas senatoriem.

Avots: motherboard.com

  1. Pat ignorējot gramatikas un stila kļūdas, kuru nav maz, nav tas :/ Laikam trūkst kaut kas no paša autora. Vēlu gan veiksmi noslīpēt rakstītprasmi, pirms pazūd iedvesma. Un, protams, paldies par rakstu!

    P.S. Nesāciet meklēt kļūdas manos komentāros! 😀

Atbildēt

Līdzīgi raksti