Drošība

Hakeru grupa iegūst piekļuvi Tesla rūpnīcu videokameru materiāliem

Informācijas drošība mūsdienu plaši izmantotajā digitālajā vidē ir visai liela problēma. Tā ir nozīmīga ne tikai mums katram individuāli, bet arī lieliem uzņēmumiem. Informācijas iegūšanas metodes kļūst arvien sarežģītākās. Bloomberg ziņo, ka pavisam nesen uzņēmums Tesla nokļuvis hakeru redzeslokā, kas ieguvuši uzņēmuma rūpnīcu kameru video materiālus.

Trešās puses uzņēmums Verkada, kā liecina Bloomberg otrdien publicētais ziņojums, ir atklājis, ka Tesla ražotnēs un noliktavās visā pasaulē ir simtiem kameru.

Šo iespējamo datu noplūdi ir atradis hakeru kolektīvs, kas cenšas noskaidrot, cik viegli var piekļūt videonovērošanas datiem. Grupa, kas apliecinājuši, ka ieguvuši datus, tos neieguva tikai no uzņēmuma Tesla videokamerām. Dati tika iegūti arī no kamerām cietumos, skolās, slimnīcās un policijas nodaļās.

Saskaņā ar  ziņojumu,  hakeru grupa ieguva piekļuvi Verkada sistēmām, atrodot piekļuvi galvenajam administrācijas kontam, kas tālāk deva piekļuvi visām Verkada sistēmai pievienotajām kamerām.

Par notikušo vēl nav saņemti komentāri no uzņēmuma Tesla. Taču šis gadījums ir tikai vēl viens pierādījums tam, ka piesardzība internetā nenāks par ļaunu.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti