Jaunumi

Huawei cer 2030. gadā laist klajā 6G produktus

Uzņēmums Huawei pauž cerību, ka līdz 2030. gadam uzsāks savu pirmo ar 6G saderīgo produktu ražošanu. Ražotājs arī ir pārliecināts, ka tā pašreizējās cīņas nekavēs to uzņemties būtisku lomu turpmākajās mobilo sakaru paaudzēs.

Huawei spēlēja nozīmīgu lomu 5G attīstībā un komercializācijā, bet pēdējos gados uzņēmums ir saskāries ar vairākiem šķēršļiem. ASV sankcijas ir ierobežojušas piekļuvi vairākām tehnoloģijām, kā arī uzņēmums ticis izslēgts no 5G tīklu izvēršanas vairākās citās valstīs, tostarp Apvienotajā Karalistē.

Ēriks Xu, Huawei priekšsēdētājs, grāmatā, kas publicēta Ķīnas firmas Xinsheng tiešsaistes kopienā, rakstīja, ka uzņēmums ir uzsācis savus 6G pētījumus 2017. gadā. Ēriks Xu atzina, ka ģeopolitiskā nenoteiktība turpina kavēt 6G izstrādi. Tomēr viņš uzskata, ka mobilo tīklu globālā nozīme apvienojumā ar 6G sarežģītāku raksturu nozīmē, ka būs vēlme pēc sadarbības.

Huawei uzskata, ka 6G balstīsies uz vairākām svarīgām blakus tehnoloģijām, tostarp mākoņdatošanas, blokķēžu un lieliem datiem, tādēļ uzņēmums varēs piedāvāt galvenās zināšanas šajās jomās.

Lai gan ir pāragri prognozēt galīgo formu, kādā tiks izmantots 6G standarts un kādas tehnoloģijas tiks iekļautas, ir daži ticami pieņēmumi par tā spējām un problēmām, ar kurām saskaras operatori, ražotāji un pētnieki. Protams, 6G tīkli nodrošinās milzīgus uzlabojumus attiecībā uz ātrumu, jaudu un zemu latentumu, bet paredzams, ka tie būs arī daudz gudrāki un uzticamāki.

Avots: TechRadar

Atbildēt

Līdzīgi raksti