Programmatūra

Huawei HarmonyOS laidīs klajā jau nākamnedēļ

Huawei ziņu portālam Tech Radar ir apstiprinājis, ka 2. jūnijā 14:00 pēc Latvijas laika norisināsies pasākums, kurā tiks atklāta uzņēmuma jaunā operētājsistēma Harmony OS. Pagaidām nav zināms, vai šis pasākums būs globāls vai pieejams tikai Ķīnas iedzīvotājiem.

Divas pilnīgi jaunas ierīces — Huawei MatePad Pro 2 un Huawei Watch 3 — arī būs redzamas pasākumā un palīdzēs prezentēt atjaunināto operētājsistēmas versiju, kas tehniski patiesībā ir HarmonyOS 2.0. Arī Huawei Mate 40 viedtālruņi varētu pievienoties HarmonyOS 2.0 beta programmai.

Huawei jaunā operētājsistēma patiesībā jau ir pieejama un tiek izmantots dažās IoT ierīcēs un televizoros. Jaunā HarmonyOS 2.0 atklāšana ir ļoti nozīmīga, jo nu tā nonāks patērētājiem visā pasaulē (izņemot ASV) pieejamos viedtālruņos un planšetdatoros, kā būs īsts Google izstrādātās Android operētājsistēmas sāncensis.

Kopš ASV valdības aizlieguma sākuma, kas aizliedz Huawei veikt darījumus ar tādiem ASV uzņēmumiem kā Google, tādas ierīces kā Huawei P40 ir nonākušas pie nepilnīgas Android versijas, bez jebkādām Google aplikācijām vai Google Play veikala.

2. jūnijā būs iespējams uzzināt daudz vairāk par jauno operētājsistēmu. Taču rodas jautājums – vai Huawei varēs pārliecināt jau esošo viedtālruņu lietotājus atteikties no nepilnīgās Android versijas un atjaunināt to uz HarmonyOS?

Avots: TechRadar

Atbildēt

Līdzīgi raksti