Jaunumi Tehnoloģiju jaunumi

IFA 2018: Huawei izsludina pirmo 7 nm čipsetu Kirin 980

Eiropas lielākajā tehnoloģiju izstādē IFA 2018, Berlīnē, Huawei iezīmēja jaunu ēru viedtālruņu inovāciju pasaulē. Huawei Consumer Business Group izpilddirektors Ričards Ju prezentācijas laikā iepazīstināja ar Kirin 980 –  jauno čipsetu, kas ir nākamais solis mobilā mākslīgā intelekta evolūcijā.

Kirin 980 kā pirmais komerciāli pieejamais čipsets, kas ražots Taivānas pusvadītāju ražošanas uzņēmumā (TSMC) 7nm tehnoloģiskajā procesā, apvieno sevī labāko veiktspēju, energoefektivitāti, savienojamību un divkāršo neironu procesora mākslīgā intelekta apstrādes jaudu. Pirmās Kirin 980 darbinātās Mate sērijas ierīces atklāšana plānota jau šī gada oktobrī.

 “Pagājušajā gadā mēs pasauli iepazīstinājām ar ierīcē iebūvēta mākslīgā intelekta iespējām Kirin 970 čipsetā, un šogad mēs turpinām attīstīties, izstrādājot čipsetu, kas ietver ne tikai nepārspējamas mākslīgā intelekta darbinātas funkcijas, bet arī nodrošina patērētājiem vēl neredzētu tālruņa veiktspēju,” stāsta Ričards Ju. “Kirin 980 aprīkots ar pavisam jaunu centrālo un grafisko procesoru, kā arī duālo neironu procesoru, lai nodrošinātu tādu jaudu, kas spēs darbināt jebkuru nākamās paaudzes aplikāciju.”

   

Acīmredzams pārākums

Modernā TSMC 7nm ražošanas tehnoloģija ļauj Kirin 980 čipsetā ietilpināt 6,9 miljardus tranzistoru vienā kvadrātcentimetrā, kas ir aptuveni 1,6 reižu vairāk kā iepriekšējās paaudzes čipsetos. Salīdzinot ar 10nm tehnoloģisko procesu, 7nm ražošanas tehnoloģija nodrošina par 20% uzlabotu čipseta veiktspēju un par 40% labāku čipseta jaudas efektivitāti. Tāpat Kirin 980 ir pirmais čipsets, kurā iestrādāti Cortex-A76 balstīti kodoli, un tie ir par 75% jaudīgāki un 58% efektīvāki, salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes tehnoloģijām.

Kirin CPU apakšsistēma izmanto inteliģento Flex-Scheduling tehnoloģiju, kas veido trīs līmeņu enerģijas efektivitātes shēmu, kas sastāv no diviem īpaši lieliem kodoliem, kas balstīti Cortex-A76 kodolā, diviem lieliem kodoliem, kas balstīti uz Cortex-A76, kā arī četriem maziem kodoliem, kas balstīti Cortex-55. Salīdzinot ar ierasto dizainu, vislielākie kodoli ir spējīgi apstrādāt neatliekamākos un sarežģītākos procesus, lielie kodoli nodrošina vienmērīgi augstu veiktspēju, savukārt īpaši augstās efektivitātes kodoli apstrādā visas ikdienas darbības ar izcilu energoefektivitāti. Tā kā Kirin 980 salīdzinājumā ar priekšgājējiem ir palielināta arī takta frekvence, tas nodrošina manāmi īsāku aplikāciju atvēršanas laiku, efektīvāku vairāku uzdevumu veikšanu vienlaicīgi un vispārēji uzlabotu lietotāja pieredzi.

 

Tā kā mobilo spēļu grafika kļūst aizvien detalizētāka un sarežģītāka, jaunajā Kirin 980 čipsetā Huawei iestrādājuši Mali-G76 grafisko procesoru, lai nodrošinātu nepārspējamu spēlēšanas pieredzi. Šī ir Mali-G76 debija, un tas salīdzinājumā ar iepriekšējo paaudzi piedāvā par 46% lielāku grafikas apstrādes jaudu un pat par 178% uzlabotu energoefektivitāti. Tāpat grafiskais procesors aprīkots ar inovatīvu takta palielināšanas tehnoloģiju, kas izmanto mākslīgo intelektu, lai identificētu spēļu spēlēšanas radīto darba apjomu procesoram un pielāgotu resursu sadali labākai spēlēšanas pieredzei.

 

Jaudīgākais līdz šim pieejamais čipsets

Jaunais Kirin čipsets iezīmē jaunu ēru mobilā mākslīgā intelekta attīstībā. Kirin 980 iebūvētais divkāršais neironu procesors uzlabo lietotāja ar mākslīgo intelektu saistīto lietošanas pieredzi ar ievērojami lielāku apstrādes jaudu un inteliģenci. Divkāršā neironu procesora daļu sinerģija nodrošina iepriekš neredzētu attēlu atpazīšanas spēju – Kirin 980 var atpazīt 4500 attēlus minūtē, par 120% uzlabojot Kirin 970 rezultātu, kas vēlreiz apliecina Huawei vadošo pozīciju mobilā mākslīgā intelekta lauciņā. Tāpat Kirin 980 atbalsta dažādas plaši izplatītas mākslīgā intelekta struktūras, piemēram, Caffee, Tensorflow un Tensorflow Lite, un piedāvā dažādus rīkus, kas atvieglo mobilā mākslīgā intelekta inženierijas procesu, ļaujot aplikāciju izstrādātājiem vieglāk izmantot divkāršā neironu procesora piedāvāto jaudu.

 

Pilnībā aprīkots attēlu signālu procesors

Lai sasniegtu pēc iespējas labāko mobilās fotogrāfijas pieredzi, Huawei jaunajā čipsetā integrējuši savu patentēto ceturtās paaudzes attēlu signālu procesoru. Papildu par 46% uzlabotai datu caurlaidībai salīdzinājumā ar procesora priekšgājējiem, tas nodrošina arī labāku atbalstu vairākkameru konfigurācijām un pavisam jaunu augstas dinamikas diapazona (HDR) krāsu attēlošanas tehnoloģiju, kas spēj mainīt dažādu attēla daļu kontrastu, izceļot konkrētus objektus. Tāpat Kirin 980 izmanto Mulit-pass trokšņu samazināšanas risinājumu, kurš rūpīgi likvidē attēla nepilnības, neizdzēšot nozīmīgas attēla detaļas un rezultātā radot daudz labākas kvalitātes fotogrāfijas īpaši slikta apgaismojuma apstākļos. Vēl viens noderīgs jaunums, ko nodrošina minētais attēla signālu procesors, ir uzlabota kustību izsekošanas fotografēšanas tehnoloģija. Kad lietotājs cenšas uzņemt kustībā esoša cilvēka attēlu, procesors spēj uztvert objektu ar 97,4% precizitāti, ļaujot pavisam viegli iemūžināt arī dinamiskus dzīves mirkļus.

Uz video materiāliem vērsta sociālo mediju attīstība radījusi arī augošu pieprasījumu pēc aizvien labākām video uzņemšanas iespējām telefonos. Tieši tādēļ Kirin 980 izmantota jauna datu plūsmas pieeja, kas nozīmēta tikai uzņemto video apstrādei, ļaujot kamerai uzņemt video ar 33% mazāku aizturi kā iepriekš.

 

Augstākās klases savienojamība

Lai nodrošinātu labāko savienojamību Kirin 980 darbinātajām ierīcēm, Huawei čipsetā integrējuši pasaulē pirmo modemu, kas atbalsta LTE Cat.21, ļaujot lejupielādes ātrumam sasniegt pat 1,4 GBit sekundē. Papildu tam Kirin 980 atbalsta arī frekvenču agregāciju arī frekvenču joslu starpā, tādējādi ļaujot tālruņa lietotājam brīvi izvēlēties mobilo pakalpojumu operatoru, vienmēr nodrošinot izcilu savienojamību neatkarīgi no izvēles vai atrašanās vietas.

Dabas iedvesmots jaunāko flagmaņu dizains

IFA konferencē Huawei izziņoja arī divus jaunus maiņkrāsas dizainus P20 sērijas ierīcēm, kas radīti iedvesmojoties no dabas. P20 sērijas viedtālruņi būs pieejami ziemeļblāzmas tonī un pērļu baltā tonī, kopumā piedāvājot patērētājiem četrus unikālos maiņkrāsas dizainus. Pagaidām jaunāko dizainu modeļi Latvijas tirgū vēl nav pieejami.

 

Par Huawei Consumer BG:

Huawei produkti un pakalpojumi pieejami vairāk nekā 170 valstīs, un tos izmanto viena trešdaļa pasaules iedzīvotāju. ASV, Vācijā, Zviedrijā, Krievijā, Indijā un Ķīnā atvērti kopā sešpadsmit izpētes un attīstības centri. Huawei Consumer BG ir viena no trim Huawei biznesa struktūrvienībām, tā nodarbojas ar viedtālruņiem, mobilajām platjoslas iekārtām, iekārtām mājām un mākoņpakalpojumiem. Huawei globālais tīkls balstās uz 20 gadu pieredzi telekomunikāciju nozarē, un uzņēmums darbojas, lai nodrošinātu jaunākas tehnoloģijas patērētājiem visā pasaulē.

 

Vairāk informācijas pieejams Huawei Business Group mājaslapā: http://consumer.huawei.com/lv/

Atbildēt

Līdzīgi raksti