Programmatūra

iOS 14.5 atbrīvojas no Siri noklusējuma balss

Kad iedomājamies par Siri, Apple ierīču balss asistentu, visbiežāk iedomājamies sievietes balsi. Šī jau nedaudz pat ikoniskā sievietes balss tiek rādīta lielākajā daļā reklāmu, kā arī ir uzstādīta kā noklusējuma balss Apple ierīcēs vairumā pasaules valstu. Jaunais iOS 14.5 atjauninājums vairs šo balsi neiestatīs kā noklusējuma balss asistenta balsi. Patiesībā turpmāk Apple ierīcēm balss asistentam nebūs ievadīta noklusējuma balss.

Tā vietā lietotājiem, iestatot ierīci, tiks piedāvāts izvēlēties balss asistenta balsi – sievietes vai vīrieša. Dažās valstīs, kurās līdz šim kā noklusējuma balss bija vīrieša balss, tā arī vairs nebūs noklusējuma balss.

Taču, tās nav vienīgās izmaiņas, kas saistītas ar Siri balss asistentu. Balss asistentam plašākai izvēlei tiks pievienotas divas jaunas balsis, kas būs pieejamas angliski runājošiem lietotājiem visā pasaulē.

Šie atjauninājumi jau ir pieejami iOS 14.5, kas pagaidām vēl ir tikai beta versijā.

Ar jauno atjauninājumu tiks uzlabotas arī citas nianses, viena no tām sniegs precīzākus aprēķinus par akumulatora darbības laiku. Šo funkciju gan atbalsta tikai Apple iPhone 11 sērijas viedtālruņi.

iOS 14.5 ietvers arī maskas atbalstu Face ID, jaunu konfidencialitātes līdzekli, ko sauc par App Tracking Transparency, PS5 un Xbox Series X kontrollera atbalstu un daudz ko citu.

Avots: TechRadar

Atbildēt

Līdzīgi raksti