Ierīces Jaunumi Programmatūra

Itālija soda Apple un Samsung par tīšu telefonu palēnināšanu

Itālijas patērētāju aizstāvji janvārī sāka izmeklēšanu sakarā ar aizdomām par to, ka ražotāji ar nodomu palēnina vecākus telefonu modeļus, lai lietotāji pirktu jaunus. Viņiem izdevās pierādīt, ka atsevišķi operētājsistēmas  atjauninājumi tik tiešām negatīvi ietekmē tālruņu veiktspēju.

Savā paziņojumā pretmonopola “sargsuns” saka: “Apple un Samsung ieviesa negodīgu komercpraksi. OS atjauninājumi radīja kļūdainu telefonu darbību un palēnināja veiktspēju, tādējādi veicinot veco modeļu aizstāšanu ar jauniem.” Tāpat tika piebilsts, ka abi uzņēmumi nesniedza pietiekamu informāciju saviem lietotājiem par atjauninājumu ietekmi uz telefoniem.

Apple jau decembrī atzina, ka palēnina vecos telefonus, kuriem ir nolietotas baterijas. Kā iemesls tika minēts aizsardzība pret negaidītu tālruņa izslēgšanos, gadījumos kad procesors tiek pārlieku noslogots un baterija nespēj dot pietiekamu jaudu. Kompānija noliedza, ka tas darīts ar nolūku veicināt jauno modeļu pirkšanu. Samsung turpretī noliedza savu procesoru palēnināšanu caur atjauninājumiem.

Abām kompānijām tika piespriests maksimālais naudassods €5 miljonu apmērā un tām savās itāļu mājaslapās jāieliek paziņojums par šādu tiesas lēmumu. Apple tika piespriests papildus €5 miljonu sods par to, ka nepaziņoja lietotājiem un nepaskaidroja “būtiskas” iPhone litija bateriju pazīmes, piemēram, to vidējo mūža ilgumu, kā tās uzturēt un beigu beigās arī nomainīt.

Dažu miljonu sods ir kā spļāviens jūrā šīm multimiljardu kompānijām. Bet tas ir tikai Itālijas sods par pārkāpumiem, kas veikti tās teritorijā. Līdzīga izmeklēšana tiek veikta arī Francijā, un varbūt citas valstis sekos šiem piemēriem. Jo tikai kopīgi ir iespējams piemērot jūtamas sankcijas, kas milzīgām korporācijām liktu padomāt divreiz.

Avots

Atbildēt

Līdzīgi raksti