Ķīnas valdība ir izcēlusi jauniešu pieaugošo atkarību no spēlēm, jo tā var izraisīt tuvredzību, sliktas koncentrēšanās spējas, garīgās veselības problēmas un miega traucējumus.
Bažas par laika pavadīšanu pie ekrāna pastiprināja Covid pandēmija un pāreja uz mācīšanos tiešsaistē. Pēc spēļu ierobežojumiem Douyin, Ķīnas TikTok versija, aizliedza bērniem, kas jaunāki par 14 gadiem, izmantot šo platformu ilgāk par 40 minūtēm dienā.
Taču, tuvojoties ziemai un valstī atkal pieaugot Covid gadījumu skaitam, bērni atkal vairāk laika pavada mājās, un daži vecāki ir atļāvuši viņiem piekļūt saviem kontiem.
Spēļu spēlēšana ir kļuvusi arvien populārāka arī pieaugušo ķīniešu vidū. Šonedēļ laikraksts China Daily ziņoja, ka daudzi vecāka gadagājuma aprūpes namu iemītnieki sāk spēlēt tiešsaistē, “lai stiprinātu saikni ar mazbērniem”.
Jaunieši Ķīnā ir mazinājuši savu atkarību no video spēlēm
BBC news ziņo, ka šo apgalvojumu ir iesniegusi Ķīnas Spēļu industrijas grupas komiteja, kas ir saistīta ar azartspēļu regulatoriem. Tas rada cerības, ka amatpersonas, kas savulaik uzbruka videospēlēm kā “garīgajam opijam”, varētu mīkstināt valstī noteiktos stingros spēļu ierobežojumus. Kopš 2021. gada augusta bērniem Ķīnā ir aizliegts spēlēt video spēles vairāk nekā trīs stundas nedēļā.
Spēļu nozarē arī tika iesaldēti oficiāli paziņojumi par jaunu spēļu izlaišanu. Tā bija daļa no plašākiem Ķīnas iestāžu pasākumiem pret milzīgo valsts tehnoloģiju nozari, kurā ietilpst tādi giganti kā Tencent, kas ir viens no pasaulē lielākajiem video spēļu uzņēmumiem.
Ziņojuma līdzautors bija datu sniedzējs CNG, kas secināja, ka 75 % jauno spēlētāju tagad spēlē mazāk nekā trīs stundas nedēļā. Ziņojumā teikts, ka, neskatoties uz to, Ķīnas spēļu uzņēmumi, tostarp Tencent, ir sasnieguši “ievērojamus rezultātus”.
Avots: BBC news