Ierīces Zinātne

Izveidots lidaparāts, kas lido, izmantojot da Vinči 530 gadus vecā helikoptera dizainu

1480. gadu beigās Leonardo da Vinči uzskicēja projektu vienas personas helikopteram ar specifiskas skrūves sistēmas propelleru. Iespējams, esat jau redzējuši šī specifiskā helikoptera skices un iedomājušies kā šāds lidaparāts varētu lidot.

2020. gadā Merilendas Universitātes inženierzinātņu komanda piedalījās helikopteru dizainu izstrāde konkursā, kuram projektēja un testēja Leonardo da Vinči pamatā esošo tehnoloģiju. Pēdējā pusotra gada laikā komandas biedrs Ostins Prete uzbūvēja bezpilota dronu, izmantojot da Vinči skrūves dizaina propelleri, un ar to veiksmīgi lidoja vairākos īsos lidojumos.

“Es biju pilnīgi pārsteigts, ka tas izdevās,” sacīja Prete, universitātes aerokosmoloģijas inženierzinātņu fakultātes absolvents, kurš uzbūvēja lidaparātu sava maģistra grāda iegūšanai. Viņš un citi komandas biedri sākotnēji bija skeptiski noskaņoti, bet saviļņoti par da Vinči dizainu pēc tam, kad dažas datora simulācijas un 3D-drukāti skrūvju prototipi uzrādīja daudzsološus rezultātus.

Pagājušajā nedēļā Sanhosē, Kalifornijā, konferencē Transformative Vertical Flight 2022 viņš prezentēja savus rezultātus un pirmo video par izstrādāto lidaparātu.

Šis projekts ir labs piemērs tam, kā 15. gadsimtā izveidotā tehnoloģija atšķiras no mūsdienu helikoptera konstrukcijas. Lai gan ir ļoti maz ticams, ka 15. gadsimtā veidotais projekts drīzumā piegādās interneta veikalu paciņas, ir interesanti redzēt, kā ikdienišķs un plaši izmantots lidaparāts tiek apskatīts nedaudz no cita skatu punkta ar jau pirms vairākiem gadsimtiem pamatā esošu tehnoloģiju.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti