Jaunumi Raksti

Japāna gatavojas sākt savu pilsoņu viedierīces uzlaušanas pārbaudi

Pirms 2020. gada olimpiskajām spēlēm valdība pārbaudīs vairāk nekā 200 miljonus ierīču drošības ievainojamībai.

Ja jums ir kāda viedā ierīce, piemēram, savienots termostats vai Wi-Fi drošības kamera, iespējams, tas ir ļoti viegli uzlaužams hakeriem. Ar interneta savienotām ierīcēm parasti ir tik slikta drošība, ka hakeri var nozagt jūsu konfidencialitātes datus un pieslēgties dažādām ierīcēm. Japānas iedzīvotāji, kas izmanto kādas viedās ierīces, viņu valdība pārbaudīs šo ierīču drošību, mēģinot tos uzlauzt.

Sākot ar nākamo mēnesi, Japānas Nacionālā informācijas un komunikāciju tehnoloģiju institūta darbinieki ceļos pa valsti, cenšoties piekļūt visneaizsargātākajai elektronikai. Šie darbinieki izmantos noklusētās paroles un biežāk izmantoto paroļu sarakstus, lai pārbaudītu aptuveni 200 miljonus IoT ierīču.

Pārbaude sāksies ar visbiežāk uzlauztām ierīcēm, kas ir maršrutētāji un tīmekļa kameras. Valdības hakeri centīsies piekļūt šīm ierīcēm gan mājas, gan biznesa tīklos. Ja viņiem tas izdosies, viņi informēs lietotājus un interneta pakalpojumu sniedzējus par neaizsargātību.

Šī iniciatīva, iespējams, ir saistīta ar gaidāmajām 2020. gada Olimpiskajām spēlēm, kas notiks Tokijā. Japānas valdība ir gatava visu veidu jaunām drošības idejām gaidāmajām spēlēm, tostarp plaši izplatītai sejas atpazīšanas tehnoloģijai. Tas, visticamāk, ir valdības centieni novērst plaši izplatītus hakeru mēģinājumus spēļu laikā.

Atbildēt

Līdzīgi raksti