Ierīces Tehnoloģiju jaunumi

Jauna elektriskā automašīna ar Android programmatūru no Volvo

Jau pēc nedēļas Volvo atklās savu pirmo pilnīgi elektrisko automašīnu – XC40 SUV modelim. Uzņēmums min, ka šī automašīna būs pirmā no  Volvo ar info izklaides sistēmu, kas izveidota uz  Google jaunās  Android Automotive programmatūras. 

Jaunajam elektriskajam Volvo XC40 būs tādas lietotnes, kā Google Assistant un Google Maps, taču tām būs nepieciešams Androd viedtālrunis. Programma piedāvās piekļuvi Google Play veikalam, ļaujot īpašniekam lejupielādēt lietotnes, kuras Google apstiprinājusi izmantošanai automašīnā. Google un Volvo sistēma ļaus pieslēgt arī iPhone viedtālruņus un izmantot Apple CarPlay. 

Jau vairāk kā 2 gadus apkārt klīdušas baumas par to, ka Volvo strādā pie Android integrēšanas savās automašīnās. Google jau 2018. gada I/O konferencē parādīja programmas agrīno versiju, kas darbojās ar degvielu darbināmā Volvo XC40 automašīnā.

Andoid programma ļaus autovadītājiem un pasažieriem izmantot Google Assistant ar balss vadību, lai noskaidrotu laika apstākļus, mainītu temperatūru automašīnā, uzzinātu satiksmes jaunumus un veiktu daudz citas funkcijas. Šī funkcija ir visai noderīga, lai atturētu autovadītājus no viedtālruņa izmantošanas braukšanas laikā.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti