Ierīces Tehnoloģiju jaunumi

Jaunā Fujifilm novērošanas kamera spēj nolasīt automašīnu numuru zīmes pat 1 km attālumā

Fujifilm nesen prezentējis novērošanas kameras SX800, kam ir 40x optiskā tālummaiņa, kas paredzēta drošības nodrošināšanai, piemēram, pie valstu robežām. Tai ir iebūvēta 35 mm liela lēca ar fokusa attālumu no 20 līdz 800 mm, kā arī papildu digitālo tālummaiņu 1.25x. Fujifilm apgalvo, ka kopā kamera spēj nodrošināt 1000 mm fokusa attālumu, kas ir pietiekami, lai aptuveni 1 km attālumā spētu nolasīt automašīnas numura zīmi.

Jau iepriekš ir redzētas kameras ar lielāku tālummaiņu (piemēram, Nikon P1000 ir 125x palielinājums un 3000 mm fokusa attālums), bet atšķirība šeit ir tāda, ka Fujifilm ir specializējis kameru drošības uzturēšanai un iekļāvis tajā vairākas funkcijas, kas padara to viegli lietojumu pat lielos novērošanas attālumos. Fujifilm kamerai ir ātrs automātiskais fokuss, kas var nofokusēties 0.3 sekundēs, optiskā attēla stabilizēšana un automātiska attēlu apstrāde, kas samazina miglas, dūmakas un karstuma iedarbību. Kamera nodrošina 819 200 lielu ISO līmeni, kas ļauj ar to filmēt arī naktī.

Lai iegūtu priekšstatu par šo tālummaiņas apjomu, nesenajā Fujifilm reklāmas videoklipā ir redzams, kā kamera spēj nolasīt rokas žestu aptuveni no 2,2 km attāluma, bet iepriekš redzamajā video ir redzams, ka kamerā no 3 km attāluma ir skaidri redzama Tokijas torņa skatīšanās platforma. Citā reklāmas attēlā redzams, kā kamera var fokusēties uz automašīnas numura zīmi 1 km attālumā.

Fujifilm uzsver, ka kameru iespējams izmantot dažādās vietās – starptautiskās robežās, mežu teritorijās vai pat sabiedriskās telpās, piemēram, lidostā, ostā vai novērojot lielceļus. No izmaksu viedokļa šāda kamera arī ir ļoti izdevīga – tā viena pati spēj nosegt vienu platību, kurai parasti tiktu izmantotas vairākas kameras.

Šāda kamera ir labs atgādinājums tam, ka pat ja mēs neredzam kameras, tās tik un tā no lielas distances spēj novērot katru mūsu darbību. Fujifilm ziņojis, ka novērošanas kameras cena tiks paziņota 26. jūlijā, taču tā vēl joprojām nav zināma.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti