Ierīces Tehnoloģiju jaunumi

Jaunā iPhone 12 Pro kamera izmanto lidar tehnoloģiju – kas tā ir un kādēļ tā ir nozīmīga?

iPhone 12 un 12 Pro ir pārdošanā jau tagad, bet viena no galvenajām atšķirībām starp Pro un parasto modeli ir dziļuma noteikšanas tehnoloģija. Ja pievērsiet uzmanību kādam no jaunākajiem iPhone 12 Pro modeļiem vai jaunākajam iPad Pro, pamanīsiet mazu, melnu punktiņu netālu no kameras lēcām. Tas ir apmēram zibspuldzes lielumā. Tas ir jaunais lidar sensors. Jaunais sensors forogrāfijām pievienos dziļumu un jaunas paplašinātās realitātes iezīmes. Kā arī, tas varētu palīdzēt ar kameras fokusēšanu.

Kādēļ Apple taisa lileu ažiotāžu par jauno lidar sensoru un ko tas spēs izdarīt, ja nopirksi iPhone 12 Pro vai iPhone 12 Pro Max?

Kas ir lidar?

Daži viedtālruņi mēra dziļumu ar vienu gaismas impulsu. Turpretim viedtārunis ar lidar tehnoloģiju raida gaismas impulsu staru ar infrasarkaniem punktiem un izveido punktu lauku, kas norāda attālumus līdz objektiem. Lidar ir gaismas detaktors.  Tas var prezīcāk noteikt telpas un tajā esošo objektu izmērus. Cilvēka acs šādus gaismas impulsus neredz.

Vai šis ir kas līdzīgs jau iPhone esošajam Face ID?

Jā, šī tehnoloģija ir visai līdzīga, tikai tai ir garāks diapazons. Ideja ir tāda pati: Apple Face-ID TrueDepth kamera arī raida infrasarkanos punktus, bet var darboties tikai dažu pēdu attālumā. Uz iPad Pro un iPhone 12 Pro lidar sensori darbojas diapazonā līdz 5 metriem.

Lidar tiek izmantots arī daudzās citās tehnoloģijās

Lidar ir tehnoloģija, kas patiesībā kādu laiku ir jau visai daudzās ierīcēs. Lielākoties to izmanto pašbraucošās automašīnās vai braukšanas palīglīdzekļos. Tā arī tiek izmantota robotikai, droniem, kā arī paplašinātās realitātes austiņām, piemēram, HoloLens 2, kam ir līdzīga tehnoloģija, kas nosaka telpas izkārtojumu un brīvās vietas, pirms izvieto tajā 3D virtuālos objektus.

iPhone 12 Pro kamera ar lidar varētu darboties vēl labāk

Kameras, kas mēra attālumus līdz objektiem viedtālruņos parasti izmanto, lai uzlabotu attēla dziļumu, kā arī fokusa precizitāti un ātrumu. Apple jaunajiem Pro viedtālruņiem sola labāku un līdz 6x ātrāku fokusu maza apgaismojuma apstākļos. Lai uzlabotu nakts portreta režīma efektus, tiks izmantota lidar dziļuma noteikšana.

Uzlabota paplašinātā realitāte

Lidar tehnoloģija ļaus iPhone 12 Pro daudz ātrāk startēt paplašinātās realitātes aplikācijas un visai ātri izveidot telpas karti, lai pievienotu detalizētāku informāciju. Daudzi Apple paplašinātās realitātes atjauninājumi jaunajā iOS 14 jau izmanto lidar priekšrocības, lai paslēptu virtuālus objektus aiz īstiem objektiem un izvietotu virtuālus objektus sarežģītākos telpu kartējumos, piemēram, uz galda vai krēsla.

3D skenēšana varētu būt visai iespaidīga

Lidar tehnoloģiju var izmantot, lai iegūtu 3D objektus, kā arī skenētu telpas. Šo metodi sauc par fotogrammetriju. To varētu izmantot tādām praktiskām vajadzībām kā mājas labiekārtošana vai pat sociālie mediji un žurnālistika.

Apple nav pirmais, kas šādu tehnoloģiju ievieš viedtālrunī

Uzņēmumam Google bija visai līdzīga ideja, kad tika izveidots projekts Tango — agrīna paplašinātās realitātes platforma, kas bija pieejama tikai divos tālruņos. Viedtālruņu uzzlabotajā kameras masīvā bija infrasarkano staru sensori, kas varēja kartēt telpas, veidojot 3D skenējumus un dziļuma kartes. Google ar Tango aprīkotie tālruņi bija īslaicīgi, tos aizstāja datora redzamības algoritmi, kam bija nepieciešama vienkāršāka aparatūra.

Apple iPhone 12 Pro lidar tehnoloģijas mijiedarbība ar viedtālruni izskatās, ka varētu būt visai iespaidīga.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti