Dzīvesstils

Jauns pētījums liecina, ka vairums viedtālruņu ir pārpildīti ar nevajadzīgiem datiem

Jauns pētījums Lielbritānijā ir atklājis, ka, vairumā viedtālruņu ir nevajadzīgi un ilgstoši neizmantoti dati. Tiesa, ka paši viedtālruņu īpašnieki uzskata, ka viņu viedtālruņos esošie dati ir visai sakārtoti.

Viena no Lielbritānijas populārāko mobilo tīklu operatora Three pasūtītajā pētījumā konstatēts, ka 29% lietotāju ir 16 vai vairāk tālruņu numuri, kas nav izmantoti gada laikā, savukārt 11% lietotāju viedtālruņu tie ir 31 numuri.

48% no šiem neizmantotajiem numuriem ir veciem draugiem, 44% kolēģiem, 13% cilvēkiem, kas satikti nejauši, bet 10% ir numuri no cilvēkiem, ar kuriem viedtālruņu īpašnieki iepazinušies kādā lietotnē. Tiek lēsts, ka valstī ir vairāk nekā 400 miljoni neizmantotu lietotņu un 300 miljoni neatvērtu ziņojumu.

Pētījumā arī noskaidrots, ka 41% cilvēku pārvieto datus no vienas ierīces uz citu, neko neizdzēšot. Tas nozīmē, ka šiem lietotājiem datu apjoms aug dienu no dienas.

Dažādu lieku datu turēšana viedtālrunī prasa daudz vietas, kā arī, kad to ir par daudz, palēlina viedtālruņa darbības ātrumu. Datu daudzumam pieaugot, novērots, ka gadu no gada, izvēloties jaunus viedtālruņus, lietotāji dod priekšroku viedtālruņiem, kuri piedāvā visai lielus atmiņas apjomus. Ja pirms dažiem gadiem 16GB atmiņas apjoms viedtālruņos bija standarts, tad nu vairums neiegādājas viedtālruni, kuram atmiņas apjoms nav vismaz 256 GB.

Avots: TechRadar

Atbildēt

Līdzīgi raksti