Vairākās nozarēs 2020. gadā COVID-19 pandēmijas dēļ vērojams attīstības palēninājums. Taču, neskatoties uz to, elektroenerģijas apjoms, kas ražots no atjaunojamiem resursiem, ir pieaudzis. International Energy Agency (Starptaustiskā Energētikas aģentūra) norāda, ka tas veido aptuveni 90% no kopējās 2020. gadā pievienotās enerģijas jaudas.
Saskaņā ar Startautisko Enerģētikas aģentūru, jauni projekti no Ķīnas un ASV visā pasaulē sastādīs gandrīz 200 gigavatus papildu enerģijas ražošanas jaudu.
Lieli papildinājumi nākuši no hidronerģijas, saules un vēja. Paredzams, ka gan Ķīnā, gan ASV vēja un saules enerģijas ražošanas aktīvi pieaugs pat par 30%.
Starptaustiskā Energētikas aģentūra prognozē, ka Indija un ES vēl varētu pievienot papildu 10% jaudas, kas ražota no atjaunojamiem resursiem. Tas varētu iezīmēt straujāko nozares izaugsmes periodu kopš 2015. gada.
Gada pirmajos 10 mēnešos Ķīna, Indija un ES jau ir palielinājušas atjaunojamo enerģijas jaudu par 15%.
Lai turpinātu šādu nozares izaugsmi, visticamāk, tai būs nepieciešams politisks atbalsts. Subsīdiju termiņu beigas varētu būtiski to izmainīt. Taču, ja valstis turpinātu esošās subsīdijas, līdz 2022. gadam saules un vēja ražotās enerģijas daudzums pasaulē varētu pieaugt vēl par 25%.
Līdz 2025. gadam ir sagaidāms, ka atjaunojamie energoresursi piegādās trešdaļu no pasaules elektroenerģijas, kas nozīmē, ka to kopējā jauda varētu būt lielāka nekā visa Ķīnas elektroenerģijas jauda.
Avots: TechCrunch