Kaut arī jau sen bija paziņots, ka ar zīmolu BlackBerry ir cauri un nekas vairs neiznāks – realitātē nemaz tā nav. Tagad biznesa ļaudis un vienkārši BlackBerry fanāti tiek iepriecināti ar jaunu modeli Key2, ko pozicionē kā “visaizsargātāko Android viedtālruni pasaulē”. Par īpašu aizsardzību rūpējas paša BlackBerry izstrādātā aplikācija DTEK. Tanī iebūvētā funkcionalitāte Proactive Health pēc skanēšanas uzreiz izsniedz rekomendācijas par sistēmas vājajām vietām un iespējām optimizēt drošību. Ja kāda aplikācija vēlas atļaujas, kuras tai nepienākas – tiek sacelta trauksme. Konfidencialitātes aplikācija Locker rūpējas, lai personīgajās mapēs esošie faili būtu droši paslēpti no svešām acīm un netiktu kopēti mākonī. Piekļuve Locker ir ar pirksta nospiedumu vai atsevišķu paroli. Internets tiek pārlūkots ar Firefox Focus no Mozilla, kurš neļauj izsekot nekādas lietotāja darbības.
BlackBerry Key2 konstruktīvi veidots tāpat kā iepriekšējie ar fizisku QWERTY klaviatūru. 4,5 collu IPS 1620 x 1080 izšķirtspējas displejam ir 3:2 malu attiecība. Tas pārklāts ar 2,5D Gorilla Glass stiklu. Izmantots procesors Qualcomm Snapdragon 660 ar četriem Kryo 260 2,2 GHz kodoliem un četriem 1.8 GHz kodoliem, 6 GB RAM un 64 vai 128 GB iebūvētās atmiņas. Iespējams lietot microSD kartes lidz 256 GB. OS no kastītes – Android 8.1 Oreo. 3500 mAh baterijas pietiekot divām dienām. Ir ātrā lādēšana Qualcomm Quick Charge 3.0.
Aizmugurē ir dubulta kamera ar 12 Mpix sensoriem, priekšā – 8 MPix selfiju kamera. Vairāk info – The Verge.
2 Responses
Mārketings un nekas vairāk, ne pirmais, kam iebūvēts drošības aplikācija, kas kaut ko skenē. Bet brīdinājums par atļauju izmantošanu ir pat plikam android. Tāpat visai bezjēdzīgi, jo pie instalācijas programma jau paņem visas atļaujas.
Mans Huawei iebraucot Vācijā pats taisa update, random update bez jebkādas piekrišanas.. Kko velk nezinu ko.. Tad mēdz teikt ka dati neesot dublēti un obligāti bildes jālādē mākonī. Tad vēl mēdz teikt, ka rams esot mazs jāaiztaisa programmas, kautgan rams ir kādi 200brīvi.. Tā notiek, ka iebrauc Vācijā vai benelux valstīs. Un aplikācija Tinder mēdz gļukot atpaliek pa 800km, ja atrod sakritību, tad sakritība pazūd..