ByteDance labāk dzēš TikTok nekā to pārdod

TikTok īpašnieks ByteDance labāk izvēlētos atvadīties no platformas pavisam nekā to pārdot, ja tiks izsmeltas visas iespējas cīnīties ar ASV.  

Tiek uzskatīts, ka algoritmi, uz kā paļaujas lietotne, ir viss tās pamats. Tāpēc gadījumā, ja notiks pārdošanas darījums, algoritmi tajā netiks iekļauti – tā vēsta avoti.

TikTok sastāda tikai mazu daļu no ByteDance kopējiem ieņēmumiem un ikdienas aktīvajiem lietotājiem, tāpēc sliktākajā gadījumā mātesuzņēmums labāk izvēlētos aiziet no ASV. Pārdošana amerikāņiem nav apsverama.

Aiziešanai no konkrētās teritorijas nebūtu ievērojamas sekas uz biznesu, jo tādējādi uzņēmums neatsakās no algoritma. Avoti, kuri pauž šo informāciju, nevēlas tikt atklāti, jo nav pilnvaroti runāt ar medijiem. 

TikTok pārdošana

Rakstā no The Information tika vēstīts, ka ByteDance apskata dažādus platformas pārdošanas scenārijus, taču bez algoritma. Tad ceturtdienas otrajā daļā platformā Toutiao, kas pieder ByteDance, tika publicēta atbildes ziņa, ka pārdot TikTok nav plānā.

Slavenās aplikācijas izpilddirektors Šou Žī Čevs sacīja, ka sociālo mediju uzņēmums cer uzvarēt šajā juridiskajā apstrīdē, lai bloķētu Baidena likumā parakstītos tiesību aktus. 

Likumprojekts, ko otrdien ar pārliecinošu pārsvaru pieņēma ASV Senāts, pauž valsts likumdevēju plašās bažas, ka Ķīnai ir piekļuve amerikāņu datiem vai izmantotu lietotni spiegošanai.

Baidena parakstītais projekts nosaka 19. janvāri kā pēdējo datumu pārdošanai, bet viņš var to pagarināt, ja novēros ByteDance veikto progresu.

Īso video platformas mātesuzņēmums publiski neatklāj savas finanses vai jebkādas ar tām saistītas detaļas. Lielākā daļa ieņēmumu tas turpina saņemt Ķīnā un, lielākoties, no aplikācijām kā Douyin, kas ir ķīniešu ekvivalents TikTok. 

ASV ir atbildīgs par 25% no visiem pagājušā gada ienākumiem. 2023. gadā ByteDance ieņēmumi sasniedza gandrīz 112 miljardus EUR. Savukārt, ikdienas lietotāji no ASV sastāda aptuveni 5% no visiem uzņēmuma klientiem.

Algoritmi netiks pārdoti

TikTok algoritmi tiek dalīti arī ar ByteDance iekšzemes lietotnēm kā Douyin. Mātesuzņēmuma algoritmi tiek uzskatīti par labākiem kā sāncenšu, piemēram, Tencent un Xiaohongshu

Būtu neiespējami nodalīt TikTok no tā algoritmiem, jo tā intelektuālā īpašuma licence ir reģistrēta zem ByteDance Ķīnā.

Mātesuzņēmums arī nepiekristu pārdot vienu no tā vērtīgākajiem aktīviem – tā “secret source” – sāncenšiem, vēsta avoti, norādot uz algoritmu. 

2020. gadā Trampa administrācija centās aizliegt TikTok un Ķīnai piederošo WeChat, taču ideju ātri vien noraidīja tiesas. Kopš tā brīža lietotne ir saņēmusi dažāda veida daļējus un pilnīgus aizlieguma mēģinājumus ne tikai asv. 

Avots: Reuters 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt