Google ir paziņojusi par Gemini mākslīgā intelekta (MI) modeli, MI sistēmu, kas darbinās virkni uzņēmuma produktu, sākot no Google Bard līdz Pixel viedtālruņiem. Uzņēmums dēvē Gemini par “visspējīgākais un vispārīgākais modelis, ko jebkad esam uzbūvējuši,” apgalvojot, ka tas padarītu MI “vēl izpalīdzīgāku visiem”.
Gemini būs pieejams trīs ‘izmēros’: Ultra, Pro un Nano, katrs dizainēts dažādiem pielietojumiem. Visi gan būs multimodāli, kas nozīme, ka spēs apstrādāt plašu ievades diapazonu, uzņēmumam sakot, ka Gemini var uztvert tekstu, kodu, audio, attēlus un video kā uzvednes.
Kamēr Gemini Ultra ir veidots īpaši prasīgām situācijām, piemēram, datu centriem, Gemini Nano viegli iederēsies viedtālrunī, palielinot iespēju labākajiem Android viedtālruņiem iegūt ievērojamas MI priekšrocības.
Ar visu jauno varu, Google uzstāj, ka ir veikuši “stingru pārbaudi”, lai identificētu un novērstu nevēlamus rezultātus, ko varētu ierosināt Gemini lietošana. Tas bija izaicinoši, uzņēmums atzīst, jo Gemini multimodālā daba nozīme divas šķietami nekaitīgas ievades (piemēram, teksts un bilde), ko var kombinēt, lai izveidotu ko aizskarošu vai bīstamu.
Drīz pieejams visos pakalpojumos un ierīcēs
Google ir pakļauta spiedienam, lai panāktu OpenAI ChatGPT un tā advancētās prasmes. Vien dažas dienas atpakaļ riņķoja ziņas, ka Google kavēs Gemini atklāšanu līdz nākamajam gadam, jo tā sniegums dažādās valodās ir vājš.
Izrādās, ka, vai nu ziņas bija nepatiesas vai arī Google turpina iet uz priekšu neskatoties uz trūkumiem. Šeit jāpiemin, ka pagaidām Gemini darbosies tikai angļu valodā.
Ko lietotājiem nozīmē Gemini? Ja tiek izmantots Pixel 8 Pro telefons, Google saka, ka tagad tas spēs palaist Gemini Nano, ienesot lietotāja kabatā visas savas MI prasmes. Balstoties uz Google bloga ierakstu, Gemini ir atrodams divās funkcijās: Smart Reply iekš Gboard, kas lietotājam ieteiks atbildes un Summarize iekš Recorder, kas rezumēs visas ierakstītas sarunas un prezentācijas.
Google Bard arī ir atjaunots, lai spētu palaist Gemini – uzņēmums to sauc par “lielāko Bard uzlabojumu kopš tā izlaišanas.” Kā arī Google saka, ka “Gemini būs pieejams vairākos mūsu produktos, gluži kā Search, Ads, Chrome un Duet AI” tuvākajos mēnešos.
Kā daļu no paziņojuma, Google atklāja sarakstu ar Gemini demonstrācijām. Tās parāda, kā MI min, ko lietotājs zīme, atskaņo mūziku atbilstoši uzzīmētajam un vairāk.
Gemini vs ChatGPT
Nav noslēpums, ka OpenAI ChatGPT jau vairākus mēnešus ir ievērojami dominējis kā MI rīks. Google vēlas to izbeigt, izmantojot Gemini. Uzņēmums arī ir izteicis diezgan drosmīgus apgalvojumus par tā spējām.
Piemēram, Google saka, ka Gemini Ultra sniegums pārspēj pat šī brīža vismodernākos rezultātus “30 no 32 plaši izmantotajiem akadēmiskajiem kritērijiem”, kas pielietoti large language model (LLM) izpētē un izveidē. Vienkārši sakot – Google domā, ka tas pārspēj GPT-4 gandrīz katrā veidā.
Salīdzinot ar GPT-4 LLM, kas darbina ChatGPT, Gemini ieguva labāko vietu 7 no 8 teksta etaloniem – Google apgalvo. Multimodālajos testos, Gemini uzvarēja visos 10 kritērijos.
Avots: TechRadar