Apple Vision Pro jauktās realitātes ierīce ir apbrīnas vērta. Skaista un jaudīga, veidojot nepārspējamu pieredzi gan virtuālajā, gan paplašinātajā realitātē. Taču tas, iespējams, arī ir Apple lielākais risks kopš 1998. gada mēģinājuma atjaunot Mac biznesu.
Ja uzticas baumām, iespējams, jāpagaida nedaudz vairāk kā mēnesi līdz Apple laidīs klajā pirmās paaudzes Vision Pro ASV tirgū, ja ne pat visas pasaules. Balstoties uz tehnoloģiju žurnālista Marka Gurmana sacīto, Apple plānojot apmācīt darbiniekus, kā izmantot Vision Pro tūlīt pēc Jaunā gada, un kad ierīces nonāks veikalos janvāra beigās, zinošie darbinieki apmācīs citus.
Apple vienmēr ir apgalvojuši, ka izlaidīs Vision Pro 2024. gada laikā, un novērojot šī gada lēno informācijas noplūdi un praktisko pieredzi, Apple vēlas sagatavot ne tikai pārdevējus, bet arī medijus, kas stāstīs par jauno ierīci. Taču, lai arī iespaidīga, tās līdzība jebkuram citam uzņēmuma produktam, labākajā gadījumā ir minimāla. Apmācībām jābūt ne tikai par Vision Pro spējām, bet arī par cenu, nepieciešamo personalizāciju un kāpēc vispār ir ārējā baterija.
Vision Pro cena
Ir jau pierasts, ka Apple sliecas uz dārgo galu, taču Vision Pro jau ir citā līmenī.
3245 EUR ir gandrīz tik pat, cik 14 collu M3 MacBook Pro. Vairāk kā divas reizes dārgāks par labāko un dārgāko iPhone. Uzņēmums rīkojas gudri, taču, šķiet, ka tas nemaz nesagaida pārdot lielus apjomus pirmajā gadā.
Spatial Computing
Ar Vision Pro, Apple vēlas ieviest pavisam jaunu digitālās pieredzes kategoriju – Spatial Computing. Vienkārši skaidrojot, tā ir 3D vide. Objekti ne tikai ir uz 2D ekrāna. Tie var būt tālu, tuvu un visur apkārt.
Ieviešot jaunus produktus, līdz šim Apple nekad nav prezentējusi kaut ko tik radikālu kā Vision Pro. Ir jūra atšķirību starp iPhone, ko var izvilkt no kabatas un šo ierīci, ko uzliek uz galvas un aizsedz acis. Neatkarīgi no tā, lietotāji jutīsies it kā nonākuši nezināmajā.
Apple pirmā pielāgotā tehnoloģija
Nekad vēl nav bijusi klientiem pieejama Apple produkcija, kas pieprasītu pielāgošanu pirms izmantošanas.Vision Pro ir veidots, lai pielāgotos optisko briļļu lietotājiem, taču to nevar izmantot bez tām. Iegādājoties Vision Pro, iespējams, būs jāiegādājas pareizās optiskās lēcas.
Ārējā baterija
Lai gan baterija ir pievilcīga dizaina, tā arī ir kā dīvaina aste Vision Pro ierīcei.
Ar ārējo bateriju, vienmēr būs iespēja to nomainīt pret uzlādētu, ja esošā ir tukša. Taču šobrīd vēl nav indikāciju, ka Vision Pro komplektācijā būs vairāk kā viena baterija.
Acīmredzamāks iemesls šim ir tāds, ka Apple vēlējās saglabāt ierīci pēc iespējas vieglāku, lai iegūtu optimālo komfortu. Velkot Vision Pro, mazā sudraba baterija atradīsies blakus, iespējams, pat kabatā vai rokās – nav varianta tikt no tās prom.
Risku novērtēšana
Visu apkopojot, tas nav slikts produkts. Iespējams, visaizraujošākais, ko Apple izveidojuši pēdējo gadu laikā. Tomēr tas nav arī kaut kas ārkārtīgs. Vai tiešām parastie klienti, kas nav ieraduši tērēt lielas summas, vēlēsies atvadīties no tūkstošiem? Vai Spatial Computing iedvesmos viņus pirkuma veikšanai? Varbūt. Taču skaidrs, ka šis ir viens no lielākajiem Apple riskiem līdz šim.
Avots: TechRadar