Daudzi jau būs lasījuši ārzemju avotos, ka jaunais Apple 15-collīgais MacBook Pro 2018 ar sešu kodolu Intel Core i9 procesoru patiesībā darbojas vēl lēnāk nekā 2017. gada modelis ar Intel i7 četrkodolnieku. Testos ar video renderēšanu uz Adobe Premiere Pro jaunais modelis ar i9 CPU uzdevumu izpildīja 39 minūtēs, kamēr vecajam vajadzēja vien 35 minūtes. Bet, kad jauno datoru ievietoja saldētavā, šis pats uzdevums tika paveikts 27 minūtēs. Secinājums: ar MacBook Pro 2018 jāstrādā ledusskapī. Nu jau visiem kļuvis skaidrs, ka MacBook Pro 2018 ar Intel Core i9 CPU nespēj normāli dzesēties. Tomēr jaudas ir pārāk lielas tik mazai un plānai ierīcei, un pārkaršanas dēļ procesors samazina darba frekvenci no 2,9 GHz līdz 2,2. Intel gan uzskata, ka viss ir normas robežās. Savukārt Apple sola problēmu risināt ar firmware patch palīdzību, kam jāiznāk šodien.
Izrādās, ka jau 2015. gadā Apple devis tiesības saviem OEM partneriem mainīt vairākus čipseta parametrus – arī Turbo boost frekvences. Tāpēc divi pilnīgi vienādi Mac datori var būt ar stipri atšķirīgām veiktspējām – atkarībā no tā, kādas taktsfrekvences un pieļaujamās frekvences uzstādījis ražotājs. Tomēr šeit ir vēl trakāk: Turbo boost un pastāvīgā darba frekvence ir pavisam dažādas lietas. Ražotāji attaisnojas, ka viņi nevarot uzminēt kā kurš lietotājs noslogos savu MacBook Pro 2018.
Extremetech eksperts Joel Hruska to visu sauc par muļķīgām atrunām: “Aizmirstiet, ka Apple, Dell, HP vai jebkurš cits OEM ražotājs nezin kādus darba uzdevumus veiks viņu datori. Lielie OEM ražotāji patiešām ir lietas kursā par savu profesionālo klientu uzdevumiem, jo veiktspējīgu aplikāciju tirgū nemaz nav tik daudz.”
9 Responses
Hmm, 45W TDP, šajā izmērā? Stipri teorētiski to varētu izdarīt izmantojot korpusu kā radiatoru, bet tad toč arivederči opcija turēt viņu klēpī.
Dzjobss driiz apgrieziisies kapaa uz otriem saaniem, mhhhhh :>
Kādēļ nevar uztaisīt to laptopu 3 vai 4cm biezāku un ar kārtīgu dzesēšanas sistēmu kā Alienware? Tā dzīšanās pēc plānuma ir bezjēdzīga. Jauda ir vienīgais svarīgais parametrs datoram.
Galīgi nē. Priekš jaudas ir stacionārais dators, laptopā es meklēju ideālo “max jauda + max vieglums” vidusceļu. Es negribu nēsāt apkārt 4kg lenovo kluci, bet tajā pašā laikā vajag tādu, kas tiek galā ar vairāk par 3 chrome tabiem 🙂
Es neesmu nekāds supermens, bet 4 un pat 7 kilogramus smags laptops + 1,5Kg smags lādētājs man nekādas grūtības nesagādā.
Stacionārais ir ūberjaudai. 3-way SLI vai CrossfireX un RAID-5 masīvam. Laptopā ir jābūt maksimālai jaudai ko tehniski ir iespējams ielikt laptopa formfaktorā. Mans laptops būs lietojams vēl pāris gadus pēc tam, kad mazāk jaudīgie viņa laikabiedri nespēs pavilkt Firefox un JewTube video.
Datora svaram ar biezumu šajā gadījumā ir mazs sakars. Daži milimetri klāt lai var normālu dzesi ielikt un vēl kādu papildus USB portu varbūt iekabināt, datora svars no tā mainīsies ļoti minimāli, bet lietojamība, uzticamība un spējas būtiski uzlabosies. Bet nu tagad jau viss tiek taisīts kautkādiem bezsmadzeņu milēniāļiem. Tas pats ar smārtfoniem – ideālo, ērto biezumu smārtfoni jau gadus atpakaļ sasniedza, nevienam tas plānums sen vairs nav vajadzīgs, bet dzenās pēc tā, rezultātā baterijas iekšā ir sūdīgas, korpuss ir viengabala, bateriju nomainīt netehnisks cilvēks bez instrumentiem nevar.
Reiganiem kādreiz bija dziesmiņa “Pirmais Džauris uz Mēness”. Karoče tēma tāda ja Džauris ir uz mēness, tad ir kruta. Bet ja Džauris nav uz mēness, tad ar Džauri ir cauri. Dzīšanās pēc aizvien plānāka smartfona vai laptopa ir kļuvusi par šādu pašu Džaurismu. Man nekas nebūtu pretī ja smartfons svērtu ap puskilogramu vai 700 gramiem, ja vien nebūtu nekādu tehnisku kompromisu jaudā, remontējamībā un izturībā. Kādreiz mana Nokia 2110i aptuveni svēra kā rācija, un nebija nekādu problēmu!
2110 jau bija lietojams. Pirms tā man bija 1610 – tad gan visām jakām iekškabatas bieži bija jālāpa. Bet par tēmu – piekrītu, ka viss tiek ražots pēc kaut kādiem šķībiem kritērijiem, kur pamatā ir nevis jauda un izturība, bet blingblingi.
P.S. Tikko sievai nopirku piecgadīgu Lenovo Thinkpadu. Viņš pēc veiktspējas ieliek visiem šī brīža budžetniekiem, kā arī pārdzīvos tos visus.
Bāc, nu es mudaks… Iepostoju un sapratu – tā tak jūlija ziņa! A nafig pašā aukšā?