Apple izziņojis virkni jaunu funkciju, kas vairāk tendētās uz auditoriju, kam sastopamas redzes, dzirdes un mobilitātes grūtības. Tas ietver jaunu personiskās balss funkciju cilvēkiem, kuri var zaudēt spēju runāt, ļaujot viņiem izveidot sintezētu balsi, kas izklausās pēc viņiem, lai sarunātos ar draugiem vai ģimenes locekļiem.
Pēc Apple domām, lietotāji var radīt personisku balsi, skaļi izlasot teksta uzvedumu kopumu, kas kopumā nodrošina 15 minūšu garu audio iPhone vai iPad. Tā kā līdzeklis ir integrēts pakalpojumā Live Speech, lietotāji pēc tam var ierakstīt to, ko vēlas teikt, un likt personiskajai balsij to nolasīt ikvienam, ar kuru vēlas sarunāties. Apple apgalvo, ka šī funkcija izmanto mašīnmācīšanos konkrētajā ierīcē, lai lietotāju informācija būtu privāta un droša.
Turklāt Apple ievieš savu galveno lietotņu racionalizētas versijas kā daļu no papildfunkcijas Assistive Access, kas paredzētas, lai atbalstītu lietotājus ar kognitīviem (atmiņas, koncentrēšanās spēju un uzvedības) traucējumiem. Šī funkcija ir izstrādāta, lai novērstu lietotnes un iespējas līdz to pamatfunkcijām, lai atvieglotu kognitīvo slodzi. Tas ietver kombinētu tālruņa un FaceTime versiju, kā arī modificētas ziņojumu, kameras, fotoattēlu un mūzikas programmu versijas, kurās ir augsta kontrasta pogas, lielas teksta etiķetes un papildu pieejamības rīki.
Tiek minēts, ka šīs iespējams būs pieejamas jau iOS 17.
Kamerā būs arī jauns noteikšanas režīms, kas palīdz lietotājiem, kuri ir akli vai vājredzīgi, un kas ir paredzēts, lai palīdzētu lietotājiem mijiedarboties ar fiziskiem objektiem ar daudzām teksta etiķetēm. Kā piemēru Apple min to, ka lietotājs savas ierīces kameru var mērķēt uz kādu uzlīmi, piemēram, mikroviļņu tastatūru, ko pēc tam skaļi nolasīs iPhone vai iPad.
Apple izcēla arī vairākas citas Mac datoram pievienotas funkcijas, tostarp veidu, kā nedzirdīgiem vai vājdzirdīgiem lietotājiem savienot pārī iPhone dzirdes ierīcēm ar Mac datoru.