Jaunie ARM procesori nebūs vārgāki par Intel Core i5

Mēs visi esam pieraduši, ka ARM procesori ir neatņemama viedtālruņu un planšetdatoru sastāvdaļa. Un ar to arī pielietojuma sfēra beidzas. Pēdējā laikā atsevišķi ražotāji kā HP un ASUS sākuši ARM CPU izmantot arī portatīvajos datoros. Jūtot izaugsmes iespējas, kompānija ARM izstrādājusi īpaši datoriem domātus procesorus, kuri spēs konkurēt ar AMD un Intel produkciju.  2019. gadam paredzēta Deimos mikroarhitektūra (7 nm tehnoloģija), bet 2020. gadam – Hercules (7 nm un 5 nm). Visur pielietos DinamIQ tehnoloģiju, kurai jāaizstāj big.LITTLE.

Grūti spriest kā būs ar veiktspēju. Visiem zināms, ka datorprogrammatūru izstrādā x86 arhitektūrai, kas ARM gadījumā nozīmē emulāciju ar visām negatīvajām sekām. Testos redzam, ka Snapdragon 835 pat Celeronam netiek līdz. Tomēr ARM ir izdomājis izeju no situācijas un plāno pārspēt tādus CPU kā Core i5-4300U, Core i5-6300U un Core i5-7300U.

Ko nevar noliegt – ARM procesori silst daudz mazāk. Kamēr Intel Core i5-7300U izdala 15 W siltuma, jaunais ARM Cortex A-76 ir tikpat veiktspējīgs, bet izdala vien 5 W siltuma.

 

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt