Klimata kampaņa veicina Bitcoin veikt izmaiņas lai valūtas uzturēšana nepieprasa tik daudz enerģijas

Greenpeace un citas vides grupas uzsākušas jaunu kampaņu, lai rosinātu Bitcoin samazināt emisijas, kas veicina siltumnīcas gāzu efektu. Kampaņas mērķis ar nosaukumu “Change the code, not the climate” (Mainiet kodu, nevis klimatu) ir mainīt procesu, kas Bitcoin tirgošanai un ražošanai pieprasa tik daudz enerģijas.

Saskaņā ar Kembridžas Alternatīvo finanšu centru kripto valūtas katru gadu izmanto vairāk elektroenerģiju nekā visa Norvēģijas valsts. Tik liels enerģijas patēriņš rada ievērojami daudz emisijas, un vides aizsardzības grupas uzstāj, ka tam tā nevajadzētu būt. Citas kripto valūtas izmanto tikai daļu no enerģijas, ko izmanto Bitcoin, jo tās izmanto citu sistēmu, lai pārbaudītu darījumus.

Lai pārbaudītu Bitcoin darījumus, tiek izmantota specializēta aparatūra, kas spēj apstrādāt lielus un sarežģītus datu apjomus. Šajā procesā ar visai jaudīgiem datoriem, kas patērē daudz enerģijas, iesaistās cilvēki no visas pasaules un pretī saņem žetonus vai pašu kripto valūtu. Tas ir process, kurā izmantotā enerģija ir tāda pati kā cena, ko maksā, lai pārbaudītu darījumus. Process ir ļoti drošs, jo tā izmaksas attur cilvēkus no liekas manipulācijas ar datiem, bet vienlaicīgi ir arī ļoti energoneefektīvs.

Jaunās kampaņas mērķis ir mainīt procesu, kā tiek apstiprināti šie Bitcoin darījumi. Viens veids kā to varētu panākt, būtu izmantot procesu, ko jau izmanto citas kripto valūtas. Šis proof of stake process patērē daudz mazāk enerģijas, jo tajā datoriem nav nepieciešams atrisināt specifiskas datu mīklas. Šajā gadījumā, lai piedalītos procesā, nav nepieciešams maksāt ar patērēto elektrību, bet gan ir jāpiedāvā savi žetoni. Tas pierāda, ka iesaistītā persona neveiks manipulatīvas darbības, jo riskē ar saviem žetoniem vai kripto valūtu.

Lai gan darījumu apstiprināšanas procesa maiņa varētu atrisināt daudzas Bitcoin radītā piesārņojuma problēmas, eksperti ir skeptiski noskaņoti, jo nav pārliecināti, ka iesaistītās personas būtu gatavas veikt izmaiņas. Lai iesaistītos darījumu apstiprināšanas procesā, līdz šim ir bijis nepieciešams ieguldīt aparatūrā, kas nav lēta, un visticamāk, ka vairums nebūtu gatavi atteikties no savām veiktajām investīcijām. Šādas izmaiņas padarītu visai dārgu infrastruktūru teju pilnīgi nevērtīgu.

Kampaņas rīkotāji, lai pievērstu lielāku uzmanību, kampaņā cenšas iekļaut zināmas personības.

Šī nav pirmā reize, kad tiek pievērsta uzmanība Bitcoin izmantošanai nepieciešamās enerģijas problēmai. Ķīna aizliedza Bitcoin 2021. gadā. Šobrīd ASV atrodas visvairāk cilvēku, kas dienu no dienas uztur aparatūru un patērē daudz enerģiju, lai uzturētu Bitcoin izveidoto sistēmu.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt