Latvijas un citu Eiropas valstu lidostās drīzumā darbosies mākslīgā intelekta melu detektors

Vairāk nekā 700 miljoni cilvēku katru gadu ceļo Eiropas Savienībā. Un šis skaits turpina augt, ar vien vairāk noslogojot robežas. Robežsargiem kļūst grūtāk veikt atbilstošu drošības praksi – pārbaudīt ceļotāju dokumentus un biometriskos parametrus, pārlieku neaizkavējot pārējo cilvēku laiku.

Lai risinātu šo problēmu, €4.5 miljonu vērtā projekta iBorderCtrl ietvaros tiek izstrādāta inteliģenta kontroles sistēma, kas atvieglos godīgu un likumīgu ceļotāju robežšķērsošanu. Pirmajā solī tūristiem būs jāizmanto tiešsaistes aplikācija, kurā vajadzēs augšupielādēt attēlus ar pasi, vīzu un finanšu stabilitātes apliecinājumu. Pēc dzimuma, tautības un valodas personalizēts avatārs uzdos vairākus jautājumus, piemēram, “Kādas lietas atrodas jūsu somā?” un “Kāds ir jūsu vizītes nolūks?”. Katras atbildes laikā, sistēma ar vebkameras palīdzību nolasīs atbildētāja mikrožestus un tos analizēs, tādējādi nosakot melus.

Otrais solis notiks jau uz robežas. Ceļotājiem, kuri būs izturējuši robota pārbaudi, vajadzēs veikt tikai nelielu kontroli. Bet tiem, kurus robots būs novērtējis kā “augsta riska”, vajadzēs iziet detalizētāku robežsargu pārbaudi. Sākotnēji tiks salīdzināti visi tiešsaistē sniegtie dati un noskenēti biometrijas parametri. Pēc tam robežsargi personīgi izvērtēs, vai šis augstais risks ir pamatots vai nē.

Programmas testēšana ilgs aptuveni pusgadu un tā tiks veikta uz Latvijas, Ungārijas un Grieķijas robežām. Tās laikā tiks noskaidrota programmas efektivitāte, precizitāte un analizēti rezultāti. Sistēmas autori cer, ka ar tās palīdzību tiks samazināta ieceļotāju noziedzīgā aktivitāte un atvieglots robežkontroles slogs, paātrinot robežas šķērsošanu godīgiem ceļotājiem.

Avots

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

2 Responses

  1. Ko darīt, ja tas tūrists nelieto mobilu ierīci, uz kuras darbojas attiecīgā aplikācija? Kas ir finanšu stabilitātes apliecinājums? Kāda iestāde tādu izsniedz Latvijā? Skaidrs, ka šiem cilvēkiem ceļošana tiks ārkārtīgi apgrūtināta. Bet pārējiem telefoni piesārņoti ar vēl vienu draņķi, kas saucas “aplikācija”.

    1. Jāceļo ar autobusu, vilcienu vai kuģi. Savulaik kad palīdzēju voluntieriem nokļūt Ukrainā lai klapētu koloradņikus, es tieši ar šiem transportiem organizēju ieceļošanu.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt