Mākslīgā intelekta speciālists – ienesīgākā IT profesija šobrīd

“Silīcija ielejā” sākušās īstas mākslīgā intelekta (AI, Artificial intelligence) kadru medības: pēc Business Insider informācijas Oracle piesolījis kādam ekspertam gada algu 6 miljonus dolāru, lai tik viņš pārietu strādāt pie viņiem. Protams, šis dāsnais piedāvājums tika arī uzklausīts un citi varianti atmesti. Avots nemin minētā kandidāta kvalifikāciju, bet varam būt pārliecināti, ka par skaistām acīm tādu algu nemaksās.

ASV tehnoloģiju kompānijas saviem darbiniekiem maksā vairāk nekā citi darba devēji – vidēji 150-200 tūkstošus gadā. Bet kur lieta grozās ap mākslīgo intelektu – cipars ir daudz augstāks un cilvēkiem ar akadēmisko PhD grādu sasniedz 300-500 tūkstošus USD. Un tas nekas, ja darbinieks pieņemts tieši no universitātes sola un viņa darba pieredze ir vien pāris gadu.  Kā piemērs tiek minēta Googles AI laboratorija DeepMind, kuru interneta gigants nopirka 2014. gadā, kad tanī strādāja vien 50 cilvēku. Tagad tur ir 400 darbinieku un algas fonds – 138 miljoni USD. Tas sastāda ap 345.000 $ uz galviņu.

Par iemeslu tam ir akūts kadru trūkums, un visā pasaulē īstu speciālistu ir ne vairāk kā 10 tūkstoši. Bez IT kompānijām mākslīgā intelekta ekspertus meklē arī autobūves firmas, kur ar viņu palīdzību top bezpilota spēkrati.

Jau 2013. gadā lielie IT giganti kā Facebook un Google sāka pieņemt AI speciālistus, lai risinātu aktuālās problēmas kā balss asistenti, attēlu un seju atpazīšana, interneta lapu satura filtrēšana. Jo varenāka kompānija, jo vairāk tā var maksāt un iegūt labākos kadrus. Rezultātā universitāšu pasniedzēji un profesori masveidā pārgāja darbā uz lielajām kompānijām, un izveidojās apburtais loks: AI speciālistus vajag, bet mācīt tos vairs nav kam.

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt