Pēc baumu miglas Reality Labs, svinot savu 10. gadadienu, īsi un konkrēti apstiprina, ka varam gaidīt Meta AR brilles.
Lai gan ļoti daudz nav zināms, brilles tika aprakstītas, kā produkts, kur apvienots Meta XR tehnoloģija ar Meta AI programmatūru. Tiek “nodrošināts labākais no abām pasaulēm” elegantā un valkājamā produktā.
Meta AR brilles: cena
Tā kā ir grūti prognozēt tieši cik maksās šis briļļu pāris, jo daudz par tām nav zināms, sadaļa būs īsa.
Tirgū esošās viedās brilles kā Ray-Ban Meta Smart Glasses vai Xreal Air 2 AR maksā 281 un 469 EUR robežās. Meta gan rosina domāt, ka šis produkts būs daudz ekskluzīvāks nekā esošie modeļi.
Pēc tā varam spriest, ka brilles pietuvosies 1400 EUR atzīmei. Tieši par tādu cenu sākotnēji tirgojās Google Glass viedās brilles.
Augstā cena šķiet ticama, jo ražotājam būs jāizveido maza, taču jaudīga prece, kur apvienots viss iespējamais. Tāda veida kombinācija tipiski liecina par augstāku cenu.
Meta AR brilles: Datums
Atšķirībā no cenas, daži avoti ir paredzējuši to, kad, iespējams, spēsim iegādāties šīs brilles. Diemžēl gaidīšana nebeigsies līdz pat 2027. gadam.
Tas ir, balstoties uz nopludinātu Meta informāciju. Dokumentā skaidrots, ka priekštecis būšot pieejams jau 2025. gadā, taču ‘kārtīgas’ AR brilles divus gadus vēlāk.
2024. gada februārī Business Insider citēja nenosauktus avotus, kas minēja, ka īstās AR brilles varētu tikt atrādītas šī gada Meta Connect konferencē. Tomēr tas nenozīmē ātrāku relīzi. Lai gan Connect tiks apsoguļots gaidāmais produkts, uzņēmums izmantos iespēju parādīt arī citas preces.
Protams, visas baumas nav jāuztver pilnībā nopietni. Iespējams, datumi tika pabīdīti dažādu faktoru dēļ – tas nav zināms līdz pats ražotājs to nekomentē.
Meta AR brilles: funkcijas
Kā jau iepriekš – nav zināms skaidri un gaiši tieši kādas tehnoloģijas apvienos šīs brilles, taču ir pāris idejas, balstoties uz Meta eksistējošajām ierīcēm un sadarbībām.
Meta un LG nesen apstiprināja savu sadarbību, lai Meta VR brillēs ieviestu OLED paneļus. Iespējams, tas pats tiks izdarīts arī AR brillēm. OLED displeji parādās arī citās viedajās brillēs, tāpēc, šķiet, loģiski.
Kā arī, iespējams, AR brilles tiks aprīkotas ar Qualcomm Snapdragon mikroshēmu – gluži kā Meta Ray-Ban briļļu pārī. Šobrīd tas būtu AR1 Gen 1, taču, ņemot vērā, ka specifikācijas neuzzināsim līdz 2027. gadam, ticams, ka arī mikroshēma būs jaudīgāka. Piemēram, AR2 Gen 1 vai AR1 Gen 2.
Ja viss cits ir miglā tīts, tad ar funkcijām meta nav skopojusies, tas ir, AR un MI (mākslīgais intelekts) spējas.
Ko tas patiešām nozīmē – nedaudz jāuzgaida. Tomēr varam iedomāties virtuālās aktivitātes, piemēram, spēlēt Beat Saber jebkurā vietā, interaktīva navigācija vai elementi, ko var gan redzēt, gan manipulēt vairāki cilvēki.
Runājot par MI, Meta sniedz nelielu ieskatu. Ar funkcijas palīdzību būs iespēja sarunāties ar Meta AI, uzdodot dažādus jautājumus un padomus. Protams, to var salīdzināt ar jebkuru citu ģeneratīvo tērzēšanas robotu, taču šis, iespējams, liksies dabiskāks, jo tiks izmantotas balss komandas.
Vēl viena unikāla iespēja ir Look and Ask, kas ir ChatGPT un Google Lens kombinācija. Ar tās palīdzību būs iespējams nofotografēt priekšā esošo skatu, lai gūtu atbildes uz jautājumiem. Piemēram, ja nepieciešams paskaidrot kādu ceļa zīmi, uzzināt recepti no ledusskapī esošajām sastāvdaļām vai nosaukt augu, lai uzzinātu, kā par to labāk rūpēties.
MI funkcijas šobrīd ir beta stadijā, taču drīz vien būs pieejamas arī plašākai sabiedrībai. Iespējams, tās šķitīs nedaudz nepabeigtas, taču noteikti uzlabosies gadu laikā. Tas nozīmē, ka 2027. gadā varam gaidīt ko īpaši iespaidīgu.
Meta AR brilles: ko vēlamies redzēt
Elegantu dizainu
Klasiskā Ray-Ban forma ir eleganta, viegla un ļoti ērta visas dienas garumā. Lai gan abu uzņēmumu sadarbība nav apstājusies, nav garantija, ka gaidāmās brilles būs tieši tādā dizainā.
Jau esošais sadarbībā izveidotais modelis apvieno visas lieliskās īpašības. Ne tikai pašas brilles ir glītas, bet arī praktiskais uzlādes maciņš.
Maināmas lēcas
Jau iepriekš pieminētajām viedajām brillēm ir viens trūkums, ko varētu uzlabot – nav viegli maināmas lēcas.
Kamēr glīts briļļu pāris ir neatņemama ceļojumu sastāvdaļa, tas nav praktisks tumšajās ziemās. Ja būtu iespēja pārveidot saulesbrilles uz parastām, tas ir, ar caurspīdīgu stiklu, iespējams, tās gūtu lielāku popularitāti.
Brillēm kļūstot viedākām, praktiskākām un dārgākām, tām jābūt lietderīgāk visa gada garumā, ne tikai saulainās dienās.
Skaļruņi
Tehnoloģiju ziņā galvenais uzlabojums, ko vēlamies redzēt, ir labāki skaļruņi. Šī brīža modelī tie atrodas katrā kājiņā. Diemžēl tiem trūkst laba skaņa un basi, kas kopsummā veido diezgan bēdīgu ainu.
Skaidrs, ka šāda veida dizainu ir grūti izstrādāt perfektu. Taču produkti kā JBL SoundGear Sense ir pierādījuši pretējo, sniedzot lielisku skaņu un paralēli ļaujot sadzirdēt apkārtējo pasauli.
Arī kamera varētu tikt uzlabota, taču gaidāms, ka AR brilles nebūs tik ļoti fokusētas uz satura veidošanu kā esošās viedās brilles. Tāpēc par šo faktoru tik daudz bažu nav, cik par audio kvalitāti.
Avots: TechRadar