Microsoft par programmatūras pārdošanu Krievijas uzņēmumiem uzlikts miljoniem liels naudas sods

Microsoft apsūdzēta vairāk nekā tūkstoš sankciju pārkāpumos

Microsoft ir piekritis samaksāt vairāk nekā 3 miljonus ASV dolāru, lai nokārtotu iespējamās civiltiesiskās saistības par 1339 sankciju pārkāpumiem.

Šie vairāk nekā 1300 gadījumi notika no 2012. gada jūlija līdz 2019. gada aprīlim, un tajos Microsoft, iespējams, pārdeva programmatūras licences, aktivizētas programmatūras licences un saistītus pakalpojumus no saviem ASV un Īrijas serveriem “īpaši izraudzītiem pilsoņiem” un bloķētiem lietotājiem Kubā, Irānā, Sīrijā, Krievijā un Ukrainas Krimas reģionā.

Pēc Rūpniecības un drošības biroja (BIS) norēķina 624 013 ASV dolāru apmērā Microsoft un tā meitasuzņēmumi Īrijā un Krievijā vienojās ar ASV Valsts kases departamenta Ārvalstu aktīvu kontroles biroju (OFAC) par norēķinu 2,98 miljonu ASV dolāru apmērā. Vēlāk BIS piešķīra 276 382 USD kredītu, tādējādi Microsoft neto norēķinu summa abām iestādēm sasniedza gandrīz 3,3 miljonus ASV dolāru.

Tiek ziņots, ka gandrīz septiņu gadu laikā Microsoft aizliegtajiem klientiem esot pārdevis pakalpojumus 12,1 miljona ASV dolāru vērtībā.

Gandrīz 94 % no visiem gadījumiem bija 1252 pārdošanas darījumi Krievijā. Vēl 54 gadījumi notika Kubā, 30 – Irānā un 3 – Sīrijā.

Lai gan maksimālais naudas sods ir vairāk nekā 404,6 miljoni ASV dolāru, OFAC nolēma, ka mazāk nekā 1 % no šīs summas būtu pietiekama, ņemot vērā to, ka Microsoft brīvprātīgi atklāja acīmredzamos pārkāpumus, un to, ka, neraugoties uz “vieglprātīgu ASV sankciju neievērošanu”, lieta nebija nopietna.

Nav skaidrs, vai Microsoft ir pārskatījusi savu uzņēmējdarbības praksi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, tomēr Krievijas plašsaziņas līdzekļi apgalvoja, ka Microsoft (un Intel) ir atsākusi dažus darījumus šajā valstī šā gada sākumā.

Avots: techradar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt