Barselonas izstādē MWC 2018 apmeklētājiem demonstrēja ne vienu vien izcilu viedtālruņa modeli. Tomēr netrūka arī atklāti neizdevušos vai pat stulbu risinājumu. Atceramies, ka pirmajos tālruņos vajadzēja vilkt ārā antenu, lai piezvanītu? Tagad līdzīgu risinājumu piedāvā Vivo modelī Apex, vienīgi jāvelk ārā selfiju kamera. Protams, ka šāds risinājums dod iespēju atvēlēt vēl vairāk vietas ekrānam, bet cik ilgi kamera lēkās iekšā-ārā, kamēr nosprūdīs? Bez tam parādās viegla iespēja šo kameru nolauzt. Nu ir jau plusi – kameras objektīvs nenotraipīsies, nesaskrāpēsies, bet veselas kaudzes kustīgu detaļu esamība ierīces uzticamību nepaaugstinās.
Ar šo ideju paspēlējušies arī Huawei MateBook X Pro konstruktori. Kamera vajadzīgā brīdī līdīs ārā no klaviatūras taustiņa. Bet kā izskatīsies seja no apakšas videozvana laikā – tas cits jautājums.
3.5 mm audio ligzda kā izskatās drīz kļūs par muzeja relikviju. Ražotājiem tā ir kā suņanagla pakaļā. Ligzda ir netehnoloģiska, tai jātaisa īpašs caurums korpusā, tās dēļ nevar uztaisīt ierīces izcili plānas un reizē ūdensizturīgas, un pie tam ligzdām no biežas lietošanas ir tieksme salūzt. Sekojot Apple piemēram, Nokia, Sony un desmiti citu kompāniju atstājuši tikai microUSB. Jums nav bezvadu austiņu? Pērciet AirPods vai ko līdzīgu! Vispār ekspertu prognozes ir tādas, ka pēc 2 gadiem austiņu ligzda būs sastopama vienīgi specializētajos vai superbudžeta tālruņos par 100 USD. Nākamā pazudīs microUSB ligzda, un paliks tikai bezvadu lādēšana un tāda pat datu pārraide.
Uztaisiet man tādu pašu kā iPhone X!
Vai pirms iPhone X kādam viedtālrunim bija izgriezums ekrānā? Nē taču, par to pat neiedomājās. Ja Apple iebūvēja iPhone X advancētu sejas skaneri Face ID, tad citiem tāda nav. Bet vienalga copy-paste meistari izgraizīja ekrānus, jo “tas taču moderni”. Un var maksimāli līdzināties “ābolītim”.
Bildē lētucis Oukitel U18 par 160 USD. Kas viņā tiešām labs – tā ir ietilpīgā baterija, kura patiešām nodrošinās ierīci ar enerģiju stipri ilgāk nekā “vienu pilnu dienu”.
Pat ASUS sācis mērkaķoties līdz. Par to ir rekords: ekrāns aizņem visus 90% priekšpuses.
Lai būtu lielāka “ābollīdzība”, daži pat noapaļojuši stūrus, nepārstrādājot programmatūru. Horvātu Noa N10 tagad pulkstenis vairs nelien ekrānā. Tas pats arī Ulefone, Doogee u.c.
Un te vesela erzac-aifonu kolekcija: