Pārsvarā, kad domājam par robotiem, esam izveidojuši sev šo priekšstatu par milzīgām, stīvām, metāliskām iekārtām. Taču zinātnieku grupa ir gatava apstrīdēt šo ar robotu, kas tiek raksturots kā pasaulē pirmais dzīvais un sevi-atjaunojošs (First living and self-healing) robots, kas veidots, izmantojot vardes cilmes šūnas.
Tie ir dzīvie roboti, kas platumā ir mazāki par milimetru, padarot tos par pietiekami maziem, lai tie spētu iekļūt cilvēka ķermenī. Mazie roboti ir spējīgi nedēļām ilgi staigāt, peldēt, kooperatīvi veikt grupu darbu un izdzīvot bez jebkāda ēdiena.
Saskaņā ar Joshua Bongard, kurš ir viens no vadošajiem pētniekiem Vermontas universitātē: „Šīs ir vēl nebijušas, jaunas un dzīvas mašīnas. Tās nav nedz tradicionāls robots, nedz zināma dzīvnieku suga. Tā ir jauna artefakta klase: dzīvs, programmējams organisms. Viens no šīs tehnoloģiajs lielākajiem ieguvumiem ir tas, ka roboti ir videi nekaitīgi un cilvēku veselībai droši.
Pēc pētnieku domām, tradicionālie roboti laika gaitā zaudētu funkcionalitāti un radītu kaitīgas ekoloģiskas kaitīgas blakusparādības veselībai. Pašlaik Xenobotiem ir vairākas potenciālās izmantošanas iespējas, piemēram, radioaktīvo atkritumu attīrīšana, mikroplastmasu vākšana okeānos vai medikamentu piegāde mūsu ķermeņu iekšpusē.