Pasaulē jaudīgākais superdators tiek izmantots, lai identificētu Covid-19 ārstēšanas iespējas

Pasaulē visātrāko superdatoru šobrīd izmanto pētnieki, lai noteiktu jaunas Covid-19 ārstēšanas iespējas.

Pētniecības projektu vada grupa no Tokijas Universitātes, kas izmanto Fukagu jeb pasaulē jaudīgāko superdatoru. Fujitsu un RIKEN institūta kopīgi izstrādātais Fugaku tiks izmantots, lai palīdzēt optimizētu zāļu molekulāro struktūru, tādējādi uzlabojot to efektivitāti.

Superdators tiks izmantots arī, lai prognozētu Covid-19 mutāciju uzvedību un īpašības, kas varētu radīt nopietnus draudus normālai dzīves atsākšanai. Identificējot iespējamos mutācijas modeļus, pētnieki varētu izstrādāt zāles vēl pirms ir radušies jaunie vīrusa varianti.

Pētniecība jau ir uzsākta un turpināsies līdz 2022. gada martam.

Fukagu superdators

Būvēts uz Arm bāzes Fujitsu A64FX procesoriem, 2020. gada jūnijā Fugaku sasniedza 500 superdatoru ranga pirmo vietu. Tas sasniedza 415.5 petaFLOPS gandrīz trīskāršojot IBM augstākā līmeņa rekordu. Fugaku bija arī “Graph 500”, “HPL-AI” un “HPCH” darba slodžu diagrammu augšgalā.

Kopš tā laika dators saņēmis vēl 33 000 kodolus (palielinot kopskaitu līdz 7,630,848) un iekārtas darbība arī ir attiecīgi palielinājusies, sasniedzot 442 petaFLOPS.

Citiem vārdiem sakot, šobrīd pasaulē nav nevienas citas iekārtas, kas spētu pietuvoties Fugaku sasniegtajam sniegumam.

Avots: Tech Radar

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

6 Responses

  1. “Fugaku topped the Top 500 supercomputer rankings in June 2020”. Nevis “sasniedza 500 superdatoru…”, bet “ierindojās pirmais Top 500 superdatoru sarakstā 2020.gada Jūnijā”. Ir liela atšķirība starp sasniegt un būt pirmajam, sasniegt var nozīmēt arī būt 499. sarakstā.

  2. Tieši tā -es jau 2 mēnešus cenšos saslimt ar to kovidu,pareizāk testus taisu un nevellna ,negatīvs!Neuzmanos,nedezinficēju rokas ,pilnīgi neko…!
    Un kad viens no gimenes locekļiem savakcinējās -un ko, pēc nedeļas tieši vakcinētajam pozitivs!A es tāds kurš pagaidām vēl nav nošarīts -10 dienas dzīvoju kopa ar kovid pozetīvu -protam karantīnā…Uztaisīju testu – un ko protams negatīvs! Tad jau tā ir taisnība ka tā infekcija iebūvēta vakcīnā!

  3. Protams,ja fiziski izleksi būs sekas, ja virtuāli,nekas nebūs,bet einu pierād kā šis izlēca-tieši tagat tā iet ar kovid noteikšanu! Ja neuzravies uz lamatām negatīvs,ja uzrāvies -diemžēl pozitīvs!

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt