Viedtālruņos tiek iekļauts vairāk kameru nekā jebkad agrāk, un Sony nepietiek stundu dienā, lai tiktu galā ar multi-kameru pieprasījumu.
Meklējiet jaunu viedtālruni? Spēja uzņemt fotogrāfijas un ierakstīt video varētu būt starp svarīgākajām funkcijām viedtālruņa izvēlē. Galu galā, tas ir iemesls, kādēļ ražotāji ievieto vairāk nekā vienu kameru savos produktos. Sony, tomēr, nevar tikt līdz pieprasījumam pēc šiem sensoriem, japāņu uzņēmums teica izdevumam “Bloomberg“.
Viedtālruņos tiek iekļauts arvien vairāk kameru, un Sony nepietiek stundu dienā, lai tiktu līdzi pieprasījumam. Ražošanas līnijas strādā 24/7 un tik un tā nespēj tikt galā.
Tāpat kā uzņēmums to izdarīja pagājušajā gadā, Sony pieņēma lēmumu turpināt pusvadītāju ražotnes darbību bez pārtraukuma svētku un brīvdienu laikā. Izdevums “Bloomberg” ziņo par biznesa kapitāla izdevumi sasniedza 2.6 miljonu ASV dolāru 2019. gadā un par papildus ražotnes atvēršanu Nagasaki pilsētā nākamajā gadā. Tomēr Sony, kā piegādātājs, nav apmierinājis pircēju vajadzības. Tādi flagmaņi kā iPhone 11 un iPhone 11 Pro lieto daudzkameru uzstādījumus, kas prasa Sony sararažot nepieciešamos sensorus ātri un lielā apjomā.
Protams, Apple nav vienīgais uzņēmums, kas izlaiž flagmaņus ar multikameru uzstādījumiem. Google, Samsung un OnePlus, un vēl daudzi citi mobilo telefonu industrijas spēlētāju dara to pašu. Faktiski, daudzkameru uzstādījumi sniedzas tālāk par flagmaņiem. Gan vidēja diapazona, gan sākuma līmeņa ierīces tiek piegādātas ar vairākām aizmugurējām kamerām. Diemžēl, uz pirkstiem saiskaitāmie piegādātāji, kas iekļauj arī Sony, uzliek būtisku spiedienu uz piegādes ķēdi.
“Vērtējot pašreizējo lietu norisi, pat pēc visām tām investīcijām kapacitātes palieināšanā, iespējams, arī ar šo nebūs pietiekami,” sacīja Sony pārstāvis Teruši Šimizu intervijā izdevumam “Bloomberg”, “mums ir jāatvainojas klientiem, jo mēs vienkārši nespējam saražot pietiekami daudz”.
Taču Sony nav iebildumu pret vairāk darba. Pusvadītāji pašlaik ģenerē otros lielākos ienākumus visā uzņēmumā. PlayStation turpina būt lielākais naudas gūšanas avots.
Galu galā Sony vajadzētu tikt līdzi pieprasījumam un piegādāt sensorus īsi pēc to pasūtīšanas. Papildus ražotne Nagasaki pilsētā samazinās slodzi uz esošajām ražotnēm, un kopējai laika izmantošanas efektivitātei vajadzētu uzlaboties. Kopumā Sony paredz iepludināt aptuveni 6,4 miljardus ASV dolāru pusvadītāju biznesā līdz 2021. gada martam. Ar piecu kameru risinājumiem pie horizonta, Sony ilgtermiņa plāns varētu atmaksāties un lieliski atvieglot grūtības tikt līdzi pieprasījumam.
Avots: PCMag