SpaceX esot aizmugurējās durvis Ķīnas investīcijām

Tiek ziņots, ka Īlona Maska uzņēmumam SpaceX ir slepenas aizmugurējās durvis, kas iespējo investīcijas no Ķīnas.

Saskaņā ar ProPublica ziņojumiem Īlona Maska raķešu kompānija SpaceX ir atļāvusi Ķīnas investoriem iegādāties akcijas. Tas notiek pie nosacījuma, ka līdzekļi tiek novirzīti caur Kaimanu salām vai citiem ārzonas centriem.

SpaceX ir oficiāli saistīts ar Pentagona aizsardzības jomau, kas veic tādus sensitīvus darbus kā klasificētu spiegu satelītu tīkla izveide. Ķīnas investīcijas rada bažas par ASV iekšējo drošību. Uzņēmuma sadarbība ar Ķīnu varētu nodrošināt ārvalstu pretiniekam piekļuvi slepenām militārajām tehnoloģijām, izlūkdatiem vai piegādes ķēdēm.

Ieskats SpaceX investīciju pieejā rada jaunus jautājumus par paša Maska saitēm ar Ķīnu. Īpaši ņemot vērā ziņojumus, ka Pentagons informējis Masku par iespējamu karu ar Ķīnu. Miljardieris, kurš ir viens no vadošajiem federālo izdevumu samazināšanas virzītājiem, ir regulāri ticies ar Komunistiskās partijas amatpersonām Ķīnā, lai apspriestu savas biznesa intereses.

Tesla Šanhajas gigafabrikā tiek ražota aptuveni puse Tesla automobiļu, un šī valsts veido ievērojamu (lai gan sarūkošu) daļu no uzņēmuma pārdošanas apjoma.

SpaceX un Ķīnas sadarbības atklāšana

Sīkāka informācija par to, kā SpaceX ļauj Ķīnas investoriem iegādāties uzņēmuma akcijas, kļuva zināma, pateicoties uzņēmuma finanšu direktora Breta Džonsena un galvenā investora Ikbaljita Kallona liecībām Delavēras štatā notikušā korporatīvā strīda laikā.

Strīda centrā bija 2021. gadā pārtrauktais darījums ar Ķīnas uzņēmumu, kas bija plānojis iegādāties uzņēmuma akcijas par 46,5 miljoniem EUR. Kad ziņas kļuva atklātas plašākai sabeidrībai, SpaceX vadītāji no tā izstājās, lai izvairītos no iespējamām problēmām ar valsts drošības regulatoriem.

Kallons decembrī liecināja, ka SpaceX uzskata par “pieņemamu”, ka Ķīnas investori iegādājas uzņēmuma akcijas, izmantojot ārzonas instrumentus, kurus bieži izmanto, lai saglabātu investoru anonimitāti.

ProPublica uzrunātie eksperti sacīja, ka šāda prakse ir satraucoša. Tā esot potenciāla pazīme, ka uzņēmums veic aktīvus pasākumus, lai slēptu ārvalstu īpašnieku intereses. Nav skaidrs, kāpēc tieši SpaceX tā rīkojas. Uzņēmums uzreiz neatbildēja uz ziņu aģentūras TechChurch lūgumu sniegt komentārus.

Lai gan ārvalstu investoru pasīvās, nekontrolējošās līdzdalības ir apsveicamas, Trampa administrācija uzskata, ka tādi pretinieki kā Ķīna izmanto slēptas ieguldījumu stratēģijas, lai iegūtu tehnoloģijas, intelektuālo īpašumu un ietekmi stratēģiskās nozarēs. Tāpēc parasti šādus ieguldījumus pārbauda Ārvalstu ieguldījumu ASV komiteja (CFIUS).

Nav publisku datu par to, ka SpaceX būtu veikta oficiāla CFIUS pārbaude.

ProPublica ziņojumi seko Financial Times veiktai izmeklēšanai. Tajā atklājās, ka Ķīnas investori izmanto īpašam nolūkam paredzētos instrumentus, lai slepeni iepludinātu miljonus Maska kontrolētajos uzņēmumos, tostarp SpaceX, xAI un Neuralink.

Avots: TechChurch

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt