Spānija publiskās ēkās aizliedz iestatīt kondicionieri zem 27 grādiem pēc Celsija

Šovasar Eiropa saskārusies ar vairākiem visai ievērojamiem karstuma viļņiem. Papildus tiem arī elektrības cenas vairumā valstu sasniegušas jaunas rekordus, kas pavisam noteikti daļai liek ierobežot kondicioniera izmantošanas laiku karstajās dienās. Pavisam nesen Spānijas valdība izlēmusi pat piemērot ierobežojumu kondicionieru izmantošanai publiskās ēkās, aizliedzot tajos iestatīt temperatūras, kas zemākas par 27 grādiem pēc Celsija. Papildus tam noteikts, ka, ja ēkā darbojas kondicionieris, lai taupītu enerģiju, durvīm ir jābūt aizvērtām. Par lēmumu informēts otrdien un tas stāsies spēkā no nākamās nedēļas.

Publiskas ēkas ietver birojus, veikalus, bārus, teātrus, lidostas un vilcienu stacijas. Izmaiņas ievērot tiek ieteikts arī mājsaimniecībām. Noteikumi paredz ierobežojumus arī ziemā saglabāt apkuri  līdz 19 grādiem pēc Celsija. Tie paliks spēkā vismaz līdz 2023. gada novembrim.

Spānijas premjerministrs publiski paziņojis, ka valstij steidzami jātaupa enerģija, pat mudinot biroju darbiniekus neizmantot kaklasaites, lai palīdzētu saglabāt vēsumu.. “Esmu aicinājis ministrus, valsts un privātā sektora darbiniekus nevilkt kaklasaites, ja vien tas nav nepieciešams,” minēja Spānijas premjerministrs pagājušajā nedēļā notikušajā preses konferencē.

Kā teikts The Guardian ziņojumā, Grieķija un Itālija pagājušajā mēnesī paziņoja par līdzīgiem pasākumiem, lai ierobežotu enerģijas patēriņu, arī publiskās ēkās pieprasot gaisa kondicionēšanu iestatīt 27 grādus pēc Celsija vai augstāk. Arī Francija ir ieviesusi ierobežojumus sabiedriskās ēkās vasarā termostatus iestatīt uz augstāku temperatūru, bet ziemā – zemāku. Ja uzņēmums, kas izmanto gaisa kondicionēšanu, atstās vaļā durvis, tiks piemērots naudas sods 750 Eur apmērā. Vācijas pilsēta Hanovera aizliegusi izmantot mobilās gaisa kondicionēšanas iekārtas un ventilatoru sildītājus visur, izņemot slimnīcās un skolās.

Taču ne visi piekrīt šiem jaunajiem pasākumiem. Madrides reģiona prezidente Twitter ierakstā minēja, ka Madride negrasās pieņemt šādu lēmumu, jo tas rada nedrošību un atbaida tūrismu.

Eiropā gaisa kondicionēšanas iekārtas ir mazāk nekā 10 procentiem mājsaimniecību, salīdzinot ar vairāk nekā 90 procentiem amerikāņu mājsaimniecību. Līdz ar biežākiem karstuma viļņiem, Starptautiskā Enerģētikas aģentūra prognozē, ka Eiropa līdz 2050. gadam gandrīz trīskāršos gaisa kondicionēšanas iekārtu skaitu.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt