TikTok atlaidīs simtiem darbinieku visā pasaulē, jo uzņēmums pārorientējas uz plašāku mākslīgā intelekta (MI) izmantošanu satura moderēšanā.
Divi avoti, kas ir īpaši pazīstami ar šo jautājumu, sacīja, ka Malaizijā tika likvidētas vairāk nekā 700 darbavietas. TikTok, kas pieder Ķīnā bāzētajam uzņēmumam ByteDance, vēlāk precizēja, ka šī pāreja uz MI pārraudzīšanas modeli skārusi mazāk nekā 500 darbinieku pērn minētajā Malaizijā.
Darbinieki, no kuriem lielākā daļa bija iesaistīti uzņēmuma satura moderācijas uzdevumos, par savu atlaišanu tika informēti caur e-pastu vēlu 9.oktobra vakarā. Tā norāda avoti, kas lūdza saglabāt tiesības uz anonimitāti, jo tie nebija pilnvaroti runāt ar plašsaziņas medijiem.
TikTok apstiprināja atlaišanu un paziņoja, ka, īstenojot plašāku plānu uzlabot satura pārraudzīšanas darbības, paredzēts atlaist vairākus simtus darbinieku ne tikai Malaizijā, bet gan visā pasaulē.
Uzņēmuma TikTok digitālajā vietnē publicētā satura pārskatīšanai tiek izmantota gan automatizēta satura noteikšana, gan cilvēki-moderatori. Tīmekļa vietnē norādīts, ka mātesuzņēmumā ByteDance strādā vairāk nekā 110 000 darbinieku vairāk nekā 200 pilsētās visā pasaulē.
Viens no pērn minētajiem avotiem norādīja, kas tehnoloģiju uzņēmums nākamā mēneša laikā plāno samazināt darbinieku skaitu, jo vēlas konsolidēt dažas no savā reģionālajām operācijām.
“Mēs veicam šīs izmaiņas kā daļu no mūsu pašreizējiem centieniem vēl vairāk nostiprināt mūsu globālo darbības modeli satura pārraudzīšanas jomā,” teikts TikTok pārstāvja paziņojumā
TikTok papildu investīcijas
Uzņēmums šogad plāno ieguldīt 1,8 miljardus EUR uzticamības un drošības jomā visā pasaulē un turpinās uzlabot efektivitāti. Šobrīd 80% no vadlīniju pārkāpjoša satura tiek dzēsts ar automatizētām tehnoloģijām, norādīja uzņēmuma pārstāvis.
Par darbinieku atlaišanu pirmais paziņoja ziņu portāls The Malaysian Reserve. Darbavietu samazināšana notiek laikā, kad globālie tehnoloģiju uzņēmumi saskaras ar lielāku regulatīvo spiedienu Malaizijā. Tās valdība, lai apkarotu kibernoziegumus, aicinājusi sociālo plašsaziņas līdzekļu operatorus līdz janvāriem pieteikties licences saņemšanai.
Malaizija ziņoja, ka šī gada sākumā strauji palielinājās kaitīga rakstura satura daudzums sociālajos plašsaziņas līdzekļos. Uzņēmumi, tostarp arī TikTok, tiek aicināti pastiprināt platformas uzraudzību pār publicēto saturu.
Avots: Reuters